Przed szkołami Powiatowa Gimnazjada SZS w badmintonie drużynowym

We wtorek 21.10.2014 r. od godz. 10.00 w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie odbędzie się Powiatowa Gimnazjada Szkolnego Związku Sportowego w Badmintonie Drużynowym dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt aż 8 razy wygrywały gimnazjalistki z ZSM nr 3 w Hrubieszowie oraz chłopcy z tej szkoły 4 razy, ale może więcej, bo brakuje mi wiedzy z roku szkolnego 2010/2011, liczę na uzupełnienie?

Reklamy

 


Z historii…

 

Badminton Gimnazja

 

Dziewczęta

 

Rok szkolny

 

1999/2000 – G. Mircze (razem SP 8 klas + G.)

2000/2001 –  G. Mircze

2001/2002 – G. Mircze

2002/2003 – G. 3 Hrubieszów

2003/2004 – G. 3 Hrubieszów

2004/2005 – G. Dołhobyczów

2005/2006 – G. 3 Hrubieszów

2006/2007 – G. 3 Hrubieszów

2007/2008 – G. 3 Hrubieszów

2008/2009 – G. 3 Hrubieszów

2009/2010 – G. 1 Hrubieszów

2010/2011 – G. 1 Hrubieszów

2011/2012 – G. 3 Hrubieszów

2012/2013 – nie rywalizowano

2013/2014 –  ZSM 3 Hrubieszów

2014/2015 – ?

 


Od roku szkolnego 1999/2000 wygrali:

 

ZSM G. 3 Hrubieszów – 8x

G. Mircze – 3x

ZSM G. 1 Hrubieszów – 2x

G. Dołhobyczów – 1x

 


Chłopcy

 

Rok szkolny

 

1999/2000 – G. Mircze (razem SP 8 klas + G.)

2000/2001 – G. Mircze

2001/2002 – G. Mircze

2002/2003 – G. 3 Hrubieszów

2003/2004 – G. 3 Hrubieszów

2004/2005 – G. Dołhobyczów

2005/2006 – G. Przewodów

2006/2007 – G. 3 Hrubieszów

2007/2008 – G. 3 Hrubieszów

2008/2009 – G. Przewodów

2009/2010 – G. Przewodów

2010/2011 – brak danych?

2011/2012 – ZSM G. 1 Hrubieszów

2012/2013 – nie rywalizowano

2013/2014 – ZS G. Werbkowice

2014/2015 – ?

 


Od roku szkolnego 1999/2000 wygrali:

 

ZSM G. 3 Hrubieszów – 4x

G. Mircze – 3x

G. Przewodów – 3x

G. Dołhobyczów – 1x

ZS G. Werbkowice – 1x

ZSM G. 1 Hrubieszów – 1x

 


Wyrywkowo:

 

Rok szkolny 2001/2002

 

KOMUNIKAT Z POWIATOWEJ GIMNAZJADY W BADMINTONA, MIRCZE 20 XI 2001 R0K.

 

W zawodach wzięło udział 18 zawodników, w tym 9 dziewcząt z 6 szkół.

 

SYSTEM „KAŻDY Z KAŻDYM”:

 

DZIEWCZĘTA:

 

G – 3 HRUBIESZÓW – MIRCZE 0:3

DOŁHOBYCZÓW – G. 3 HRUBIESZÓW 0:3

MIRCZE – DOŁHOBYCZÓW 3:0

 

KOLEJNOŚĆ MIEJSC:  

 

1. MIRCZE – op. Urszula Przytuła

2. G. 3 Hrubieszów – op. Tomasz Szlonzak

3. Dołhobyczów – op. Andrzej Byra

 

CHŁOPCY:

 

MIRCZE – G. 3 HRUBIESZÓW 3:0

DOŁHOBYCZÓW – G.3 HRUBIESZÓW 0:3

MIRCZE – DOŁHOBYCZÓW 3:0

 

KOLEJNOŚĆ MIEJSC:  

 

1. MIRCZE – op. Robert Majdanik

2. G. 3 Hrubieszów – op. Tomasz Szlonzak

3. Dołhobyczów – op. Andrzej Byra

 

Dla trzech najlepszych zespołów zostały wręczone dyplomy, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

 


Rok szkolny 2008/2009

 

KOMUNIKATPOWIATOWEJ GIMNAZJADY W BADMINTONIE HRUBIESZÓW dn.6.11.2008 r.

 

DZIEWCZĘTA

I miejsce Gim 3 Hrubieszów 
w składzie: Wiśniewska K, Wiśniewska A
op. Wojciechowski Kamil

II miejsce Gim 1 Hrubieszów 
w składzie: Wójcicka M, Wójcicka D
op. Tarcz Irena

III miejsce Gim Przewodów 
w składzie : Byra J, Choma J
op. Byra Andrzej

IV miejsce Gim Publiczne Hrubieszów
w składzie : Mękal K, Sala J
op. Pochylczuk Andrzej

 

WYNIKI SPOTKAŃ

Gim 3 Hrubieszów –  Gim Przewodów 3 : 0
Gim 1 Hrubieszów – Gim Publiczne Hrubieszów 3 : 0
Gim Przewodów –  Gim 1 Hrubieszów 2 : 3  
Gim 3 Hrubieszów –  Gim Publiczne Hrubieszów 3 : 0
Gim 3 Hrubieszów –  Gim 1 Hrubieszów 3 : 0
Gim Przewodów –  Gim Publiczne Hrubieszów 3 : 0


CHŁOPCY

I miejsce Gim Przewodów
w składzie: Syty P, Jasina P
op. Byra Andrzej

II miejsce Gim 3 Hrubieszów 
w składzie: Nowosad M, Grzyb B
op. Wojciechowski Kamil

III miejsce Gim Publiczne Hrubieszów 
w składzie: Kopczyński O, Dąbrowski K
op. Pochylczuk Andrzej

IV miejsce Gim 1 Hrubieszów
w składzie : Dyrda K, Pędzik M
op. Tarcz Irena

 

WYNIKI SPOTKAŃ

Gim 3 Hrubieszów –  Gim Przewodów 2 : 3
Gim 1 Hrubieszów – Gim Publiczne Hrubieszów 1 : 3
Gim Przewodów –  Gim 1 Hrubieszów 3 : 0  
Gim 3 Hrubieszów –  Gim Publiczne Hrubieszów 3 : 0
Gim 3 Hrubieszów –  Gim 1 Hrubieszów 3 : 0
Gim Przewodów –  Gim Publiczne Hrubieszów 3 : 1

Do następnego etapu rozgrywek awansowały po 2 pierwsze drużyny.

 


Rok szkolny 2013/2014


Powiatowa Gimnazjada Szkolnego Związku Sportowego w badmintonie drużynowym Hrubieszów 25.10.2013

W dniu 25.10.2013 w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie (Jedynka) odbyła się powiatowa Gimnazjada SZS w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. Udział w zawodach wzięły 3 drużyny: ZSM nr 1, ZSM nr 3 oraz ZS Werbkowice.

Pierwsze miejsce wśród dziewcząt  zajęło Gimnazjum nr 3 w składzie Suchowska Paula, Chodun Joanna, Daciuk Aleksandra. Wśród chłopców zwyciężyło Gimnazjum Werbkowice w składzie: Hołdaś Patryk, Ślusarz Paweł, Romański Szymon, Kowalczuk Adrian. Drużyny te reprezentować będą powiat hrubieszowski w turnieju rejonowym.


Dziewczęta

Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie (Jaskowiak Klaudia, Sniadowska Jessica, Makuch Katarzyna, Wawrzosek Aldona), opiekun: Zofia Bodes

Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie(Chodun Joanna, Suchowska Paula, Daciuk Aleksandra), opiekun: Dominik Stajszczyk

Zespół Szkół w Werbkowicach (Koryszko Klaudia, DmytrukIwanna, Grabwska Zuzanna), opiekun: Bartłomiej Sadowski

 

Wyniki:

ZSM nr 1 – ZS Werbkowice, 1:3

1. Jaskowiak – Koryszko, 2:1

2. Sniadowska – Dmytruk , 1:2

3. Jaskowiak, Sniadowska – Koryszko, Dmytruk, 1:2

4. Makuch – Koryszko, 0:2

ZS Werbkowice – ZSM nr 3, 1:3

1. Dmytruk – Suchowska, 2:1

2.Koryszko  – Chodun , 0:2

3. Dmytruk, Koryszko – Chodun, Suchowska, 1:2

4. Koryszko – Suchowska, 1:2

ZSM nr 1 – ZSM nr 3, 0:3

1. Jaskowiak – Suchowska, 0:2

2. Sniadowska  – Chodun , 0:2

3. Jaskowiak, Sniadowska – Chodun, Suchowska, 0:2

 

Kolejność końcowa:

1. ZSM nr 3 w Hrubieszowie

2. ZS Werbkowice

3. ZSM nr 1 w Hrubieszowie


Chłopcy

Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie (Tarnowski Mateusz, Wojciechowski Bartosz, Słupny Kamil), opiekun: Zofia Bodes

Zespół Szkół w Werbkowicach (Hołdaś Patryk, Ślusarz Paweł, Romański Szymon, Kowalczuk Adrian), opiekun: Bartłomiej Sadowski

 

Wyniki:

ZS Werbkowice – ZSM nr 1, 3:0

1. Hołdaś – Słupny, 2:0

2. Ślusarz –Wojciechowski., 2:0

3. Hołdaś, Ślusarz– Słupny, Wojciechowski,2:0

 

Kolejność końcowa:

1. ZS Werbkowice

2. ZSM nr 1 w Hrubieszowie

Awans do zawodów rejonowych uzyskały dwie pierwsze drużyny  w kategorii chłopców i dziewcząt.  Zawody rejonowe odbędą się w 6.11.2013r. w Zamościu.

Organizator: PSZS, Dominik Stajszczyk

Sędzia: Dominik Stajszczyk



Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Poniżej zdjęcia z zawodów w roku 2013.