Przeżyjmy to jeszcze raz. 10 lat temu w hrubieszowskim sporcie – koniec stycznia 2013

10 lat temu – dla wielu to tak niedawno, ci, co w tych latach dorośli mówią, ależ to było dawno… A od wielu, wielu lat proponuję rządzącym, że mogę przygotować społecznie coroczne roczniki ze sportu Hrubieszowa i jego powiatu – niestety, brak zainteresowania. Poniżej prezentuję sportowe wydarzenia, jakie zanotowałem w końcu stycznia 2013 r. w hrubieszowskim sporcie.

Reklamy

27.01. w sali Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie drużyna tenisistów stołowych RKTRANS UKS Ogólniak zmierzła się w meczu z KS GOK Trzydnik Duży. Mecz rewanżowy zapowiadał się na bardzo zacięty, tym bardziej po przegranej na wyjeździe w stosunku 7:10. Po bardzo dobrej grze całego zespołu, mecz jednak zakończył łatwym zwycięstwem UKS Ogólniak 10:1. Drużyna wystąpiła w składzie: Marek Jarzyński, Andrzej Pachla, Tomasz Słupski, Patryk Bednarz, Patryk Kowalczuk i Łukasz Kowalczuk. Zawody poprowadził, jako sędzia główny – Zbigniew Krawczuk.

27.01. w sali Zespołu Szkół Miejskich nr 3 rozegrano kolejne już XX Grand Prix Hrubieszowa w Tenisie Stołowym. Do udziału zgłosiło się 44 zawodników. Grano w kategorii open. Rozegrano 149 pojedynków indywidualnych. Jak zwykle nie zabrakło zaciętych pojedynków i dramatycznych końcówek. Finał również należał do takich. Po pięciosetowym pojedynku rutyniarz Marek Jarzyński uległ Patrykowi Kowalczukowi. Miejsce trzecie przypadło młodszemu z braci Kowalczuków – Łukaszowi. Tym razem grano o puchar i nagrody w postaci sprzętu do tenisa stołowego ufundowane przez Pizzerię VIVA (i oczywiście najlepsi zawodnicy zostali zaproszeni na degustację pizzy). Tradycyjnie uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i napoje od wspierających firm: Kaufland i Herbapol.

Reklamy

­

27.01. w Restauracji Calvados w Lublinie odbył się Finał II Grand Prix Lubelszczyzny w brydżu sportowym. Na starcie stanęło 24 najlepszych zawodników (z wybranymi przez siebie partnerami) z Lubelszczyzny, wyłonionych w eliminacyjnych turniejach. Hrubieszowskich brydżystów reprezentowali Marcin Pachniewski (pierwszy po eliminacjach) z Wojciechem Sołtysiakiem. Niestety… z tak wielkim trudem wywalczona przez cały rok minimalna przewaga nad konkurencją na nic się zdała w finałowej rywalizacji. Słaba gra i brak koncentracji zdecydowały, iż w turnieju finałowym zajęliśmy odległe 18 miejsce z bardzo słabym wynikiem. Natomiast po zliczeniu wyników łącznie z „zaliczką” z eliminacji końcowe wyniki II Grand Prix Lubelszczyzny M. Pachniewski 25, W. Sołtysiak 46. Tak słaby rezultat zmusza do wyciągnięcia wniosków i zastanowienia się nad dalszą grą, bo na wyciągnięcie ręki był wymarzony „historyczny sukces”, a tylko sami zawiedliśmy siebie, swoje oczekiwania i ambicje. Podjęliśmy decyzję, iż w roku 2013 odpuszczamy starty, a skupimy się na poprawieniu gry i podniesieniu umiejętności, a także na reaktywowaniu brydża w Hrubieszowie, co wspaniale umożliwia nam Hrubieszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa udostępniając swoje zasoby i służąc pomocą przy organizowaniu turniejów brydżowych. Proszę mi wierzyć, że tak dobrych, jak hrubieszowscy brydżyści, warunków nie ma NIKT!! W województwie lubelskim!! W znacznie większych i liczniejszych ośrodkach brydżowych!! Tak, że tutaj należą się wielkie podziękowania i szacunek dla Prezesa Hrubieszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W Spale 27.01. odbył się ogólnopolski mityng halowy w lekkiej atletyce, w którym doskonale spisał się aktualny halowy rekordzista Polski na 5000 m zawodnik i trener hrubieszowskiej Unii Artur Kern, wygrywając bieg na 2000 m ustanowił nowy rekord województwa lubelskiego wynikiem 5:15,96 min. Szóstą pozycję w biegu zajął były zawodnik Unii Hrubieszów, obecnie studiujący na AWF w Katowicach i reprezentujący klub akademicki Paweł Szostak, który poprawił ubiegłoroczny rekord życiowy o ponad 6 sekund.

­

28.01. w hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie odbył się powiatowy turniej Gimnazjady SZS dziewcząt w piłce siatkowej. Finał: ZS Strzyżów – ZS Dołhobyczów 1:2; Mecz o 3. miejsce: ZSM 3 Hrubieszów – ZS 2 Hrubieszów 2:0. Kolejność drużyn w turnieju: 1. Zespół Szkół w Dołhobyczowie; 2. Zespół Szkół w Strzyżowie; 3. Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie (Trójka); 4. Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie (Staszic); 5. Zespół Szkół w Werbkowicach. Zawody sędziowali – Mirosław Dąbrowski i Damian Mazurek, przy stolikach sędziowskich pomagali uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie: Igor Niemczyk, Karolina Gąsior, Klaudia Ryczko, Maciej Powęzka, Szymon Zieliński, Mikołaj Ciesielczuk. SkładZespół Szkół w Dołhobyczowie: Opalińska Aleksandra, Szczepańska Dagmara, Kondraciuk Natalia, Jabłońska Eliza, Jarmolik Aleksandra, Flis Dominika, Frykowska Dominika, Opalińska Anna, Buczek Agata, Tokarska Dominika, Szewczuk Carla, Leśniak Joanna. Opiekun – Marta Staszczuk, Mariusz Kulczyński.

­

29.01. w hali sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie odbył się powiatowy turniej Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego chłopców w piłce siatkowej. Zawody wygrała drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie (Staszic) pokonując w zaciętym i emocjonującym finale Gminny Zespół Szkół w Dołhobyczowie 2:1. Mecz o 3. miejsce: ZSM 3 Hrubieszów – ZS Strzyżów 0:2. Kolejność drużyn w turnieju: 1. Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie (Staszic); 2. Gminny Zespół Szkół w Dołhobyczowie; 3. Zespół Szkół w Strzyżowie; 4. Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie (Trójka); 5. Zespół Szkół w Werbkowicach. Zawody sędziowali – Mirosław Dąbrowski i Damian Mazurek, przy stolikach sędziowskich pomagali uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie: Igor Niemczyk, Karolina Gąsior, Klaudia Ryczko, Maciej Powęzka, Szymon Zieliński, Mikołaj Ciesielczuk. Organizator – Czesław Drączkowski (PSZS Hrubieszów). Skład Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie: Mękal Konstanty, Kasperski Bartosz, Załoga Bartosz, Kluczek Paweł, Bobak Marek, Esing Ernest, Kozyra Maciej, Otrocki Eryk, Hossin Damian, Łukiewicz Konrad, Sędłak Bartosz, Smoła Tomasz. Opiekun – Andrzej Chwedczuk.

Drużyna gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 2 grająca w składzie: Ernest Esing, Łukasz Kowalczuk oraz rezerwowy Paweł Kluczek w bardzo dobrym stylu, z kompletem zwycięstw, zajęła pierwsze miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie w Szczebrzeszynie. Drużyna do rozgrywek została przygotowana przez Zbigniewa Krawczuka. Blisko awansu była również drużyna Zespołu Szkół z Werbkowic. Przegrana 3:2 z Fajsławicami odebrała szansę grania o drugie miejsce, premiowane awansem do rozgrywek wojewódzkich (Fajsławice uzyskały awans). Ostatecznie chłopcy z Werbkowic zajęli czwarte miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie Marek Bieńko, Łukasz Gałan, Patryk Wyskiel, opiekun – Bartłomiej Sadowski.

29.01. w Zamościu odbył się rejonowy turniej Licealiada SZS w piłce ręcznej chłopców. Wysoką formę zaprezentowali szczypiorniści Kościuszki (ZS nr 3), którzy wygrali zawody i awansowali do elitarnej grupy sześciu najlepszych drużyn województwa. Skład drużyny Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie: Łomejko Krystian, Zając Mariusz, Chachler Albert, Chachler Mateusz, Nowosad Kacper, Grzyb Bartłomiej, Naja Krzysztof, Kurzyński Jakub, Hunia Paweł, Jagiełło Michał, Sacharczuk Jakub, Klain Piotr, Kuczyński Kordian, Magdziak Konrad. Opiekun – Jan Paczała.

­

30.01. w Zamościu rozegrany został rejonowy turniej Licealiady SZS w piłce ręcznej dziewcząt. Powiat hrubieszowski reprezentowały w nim szczypiornistki Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie (Kościuszko). Wyniki meczów: 3 LO Zamość – ZS 3 Hrubieszów 8:1, ZS 3 Hrubieszów – LO Krasnystaw 6:8, ZS 3 Hrubieszów – LO Tomaszów Lub. 4:6. Kolejność drużyn w turnieju: 1. LO Tomaszów Lub., 2. 3 LO Zamość, 3. LO Krasnystaw, 4. ZS nr 3 Hrubieszów. Skład drużyny Zespołu Szkół nr 3: Martynik Aleksandra, Wiśniewska Katarzyna, Wójcicka Marta, Wójcicka Dorota, Irek Józefina, Czerwonka Anna, Buta Monika, Żołdak Dominika, Zielińska Iwona, Malinowska Dorota, Zglinicka Natalia, Wójtowicz Paulina, Walczak Joanna, Bagińska Małgorzata, Gębala Karolina, ostrowska Jagoda, Kaczyńska Sylwia, Brzozowska Magda. Opiekun – Marcin Nowak.

Rafał Fedaczyński: – Ostatnie kilka dni trenuję w Katowicach. Pogoda mnie jednak nie rozpieszcza. Katowice zmieniły się w wielkie lodowisko. W związku z tym musiałem wykonywać trening zastępczy, t.j: bieganie, siłownia. Ciężko było znaleźć kawałek drogi do chodzenia. Już nie mogę się doczekać wylotu do Portugalii, do Monte Gordo. Tam, wraz z kolegami, będziemy trenować pod okiem trenera. Sezon startowy coraz bliżej…

­

31.01. Siatkarze Staszica, po pasjonującym meczu finałowym z Kościuszką, przy ogłuszającym dopingu kibiców obu drużyn, wygrali 2:0 powiatową Licealiadę SZS i reprezentować będą nasz powiat w turnieju rejonowym. Mecz o 3. miejsce. Zespół Szkół w Horodle – Zespół Szkół w Dołhobyczowie 1:2. Kolejność drużyn w turnieju: 1. Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie (Staszic), 2. Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie (Kościuszko), 3. Zespół Szkół w Dołhobyczowie, 4. Zespół Szkół w Horodle, 5. Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie (Mechaniczna). Zawody sędziowali – Adam Głodowski i Dariusz Kubiak, stolik sędziowski i tablica wyników – Marta i Dorota Wójcickie. Sędzia główny zawodów – Krzysztof Brudnowski (PSZS Hrubieszów). Skład ZS 2: Drop Adam-kpt, Bartnik Patryk, Zuba Robert, Filipczuk Filip, Brzeski Rafał, Skawiński Daniel, Skawiński Szymon, Jańczuk Łukasz, Malon Mateusz, Kowalczuk Patryk, Dąbrowski Karol, Pokrywka Bartłomiej. Opiekun – Andrzej Chwedczuk.

W Moniatyczach, Kozodawach, Mirczu i Dołhobyczowie w każdym miesiącu rozgrywane są turnieje szachowe, nie inaczej było i w styczniu 2013. W poszczególnych miejscowościach zwyciężyli: Michał Białek, Kamil Wypchła, Michał Skóra i Rafał Szyper. Wśród dziewcząt, które rywalizują z chłopcami, najwyższe miejsca zajęły: Aleksandra Urbaniak, Małgorzata Śnieg, Aleksandra Kot oraz Dagmara Szczepańska.


Opracował – Marek Ambroży Kitliński, fot. lubiehrubie


Zobacz też:

Twardziel z Poraja Rafał Fedaczyński nadal walczy o swoją rację!

Twardziel z Poraja Rafał Fedaczyński nadal walczy o swoją rację!


Zerknij na Instagram →