Przygotowują się do Euro Pisarzy

Przygotowująca się do Euro Pisarzy (Berlin-Kraków-Lwów, 9-17 maja) Reprezentacja Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej rozegra 31 marca w Poznaniu o godzinie 12.30 drugi oficjalny sparing w tym roku. Tym razem przeciwnikiem pisarzy będą Poznańscy Oldboye. W drużynie pisarzy wystąpią dwaj zawodnicy z woj. lubelskiego: Zbigniew Masternak i Tomasz Pakuła (obaj BKS Roztocze).

Reklamy

Po ostatnim sparingu, przegranym aż 13:1 z Reprezentacją Dziennikarzy, w drużynie pisarzy szykuje się wiele wzmocnień.

– Chcemy wzmocnić głównie pomoc i obronę, stąd zaproszenie do kadry kilku nowych kolegów. Musimy się zgrywać, bo czasu do Euro już mało – powiedział kilka dni przed meczem Zbigniew Masternak (kapitan pisarzy, na co dzień zawodnik Mistrza Polski w piłce błotnej, BKS Roztocze Krasnobród).

Pierwszy, styczniowy sparing z Reprezentacją Polskich Dziennikarzy, przegrany aż 13:1, obnażył wszystkie słabości pisarskiej ekipy, stąd konieczność poszukiwania wzmocnień. Sprawdzona zostanie grupa nowych zawodników, takich między innymi jak Daniel Odija (prozaik), Łukasz Saturczak (prozaik) czy Maciej Robert (poeta). Do Poznania wybiera się też paru zawodników z ekipy pisma Rita Baum.

Następnie pisarze zagrają w turnieju w Puławach, 14 lub 21 kwietnia. Przeciwnikami będą polscy Dziennikarze oraz samorządowcy puławscy. Ostatni sparing zaplanowano na połowę maja w Krakowie, przeciwnikiem będą Dziennikarze z Krakowa.

 

Oto aktualny harmonogram imprezy piłkarsko-pisarskiej Euro Pisarzy 2012  (9-17 maja 2012):

9 maja, przyjazd polskiej i ukraińskiej drużyny do Berlina

10 maja, spotkanie literackie w Berlinie

11 maja, mecze (3 mecze po 2×30 minut)

12maja, podróż do Krakowa

13 maja, mecze (3 mecze po 2×30 minut)

14 maja, spotkanie literackie w Krakowie

15 maja, podróż do Lwowa

16 maja, spotkania literackie (rano)

16 maja, mecze (3×30 minut)

17 maja, zakończenie imprezy

 
 
Tomasz Pakuła