Puchar Starostów

Sport

Reklamy

Unia Hrubieszów pokonała w pierwszej rundzie Pucharu Starostów Andorię Mircze 3-1, choć jako pierwsi gola w tym spotkaniu strzelili gospodarze. Kryształ Werbkowice walkowerem pokonał Płomień Spartan Nieledew.

Andoria Mircze – Unia Hrubieszów 1-3 (1-2)

Skład Unii:
Musielak – Ślązak, Baran (46’ Bednarek), Rysak*, Skrzyński, Zając, Cygan (46’ Gomuła), Nowak (46’ Pędzik), Suduł (46’ Lebiedowicz), Przeworski, Otręba (46’ Bronicki).

Bramki dla Unii strzelali:Przeworskix2, Bronicki.

*- zawodnicy testowani

Unia Hrubieszów pokonała w pierwszej rundzie Pucharu Starostów Andorię Mircze 3-1 choć jako pierwsi gola w tym spotkaniu strzelili gospodarze.

Już w pierwszych minutach meczu poważnego błędu nie ustrzegła się defensywa Unii Hrubieszów, która najpierw pozwoliła na groźne dośrodkowanie z lewej strony boiska, a następnie w polu karnym nikt nie upilnował Rafała Oleszczuka (testowany zawodnik przez Andorię Mircze), który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

Straty szybko zostały odrobione jeszcze w pierwszej połowie w głównej mierze dzięki Tomaszowi Przeworskiemu. Najpierw napastnik Unii wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Suduła i celnym uderzeniem skierował piłkę do bramki Andorii. Przy drugiej bramce Przeworski popisał się idealnym wykończeniem sytuacji, która wytworzyła się po błędzie formacji defensywnej gospodarzy. 2-1 dla Unii, a mogło być i trzy. W samej końcówce pierwszej części spotkania najpierw Otręba, a następnie dwukrotnie Nowak próbowali trafić do bramki rywala. Niestety bezskutecznie jednak trzeba to przyznać, że o dużym szczęściu może mówić tutaj bramkarz Andorii Łukasz Czaprak, który tylko w sobie znany sposób zdołał wybronić groźne strzały zawodników Unii.

W drugiej części meczu nowy trener Unii Hrubieszów dokonał pięciu zmian tak, aby dać szanse występu wszystkim zawodnikom. Oczywiście zmiany były celowe, ponieważ w meczu z Andorią trener Wojciech Rycak skupił się bardziej na podglądaniu swoich podopiecznych, poznaniu ich sposobu gry oraz ogólnych umiejętności.

Druga połowa można śmiało napisać należała do Unii, która z większą swobodą rozgrywała piłkę szukając skutecznej możliwości do przeprowadzenia groźnej akcji. Gospodarze bramce Unii zagrozili dosłownie tylko jedne raz, kiedy to groźnie strzelali bezpośrednio rzutu wolnego. Również jeden raz w drugiej części meczu Unia zdołała umieścić piłkę w bramce Androii. Autorem trzeciej bramki dla Unii był Maciej Bronicki, który wykorzystał niepewność w bramce Łukasza Czapraka i strzałem głową zdobywa gola dla swojej drużyny.

Unia Hrubieszów wygrała 3-1 i w następnej rudzie zmierzy się z Kryształem Werbkowice, który w swoim spotkaniu nie doczekał się przyjazdu rywala z Nieledwi w związku z czy odgwizdany został walkower.

Po meczu powiedzieli:

Wojciech Rycak (trener Unii):
– Zwycięstwo na pewno cieszy, cieszy też postawa moich zawodników, którzy po pierwsze stawili się licznie na spotkanie i po drugie potrafili odnieść zwycięstwo będąc już klika tygodni po rozgrywkach ligowych. Wierzę w to, że razem z chłopakami stworzymy wspólny zgrany kolektyw, który będzie wstanie odnosić sukcesy, gdybym w to nie wierzył nie podjąłbym się pracy w Hrubieszowie. Co do dwóch testowanych zawodników, czyli Suduła i Rysaka to ich występ oceniam bardzo pozytywnie, szczególnie wyróżniał się Paweł Rysak, dziś na boisku widać było jego czwarto ligowe ogranie. Mam nadzieje, że wkrótce Ci dwaj zawodnicy na stałe dołączą do drużyny.

Mateusz Ślązak:
– Według mnie mecz o taką stawkę nie powinien być rozgrywany w takim terminie. W chwili obecnej powinniśmy odpoczywać po ciężkim sezonie, w którym graliśmy trzy mecze w tygodniu. Cieszy jednak fakt, że wygraliśmy i przeszliśmy do następnej rundy.

Damian Otręba:
– Myślę ze mecz był dobry w naszym wykonaniu tym bardziej, że graliśmy w nowym ustawieniu, graliśmy z ambicją. Wiadomo każdy chciał sie pokazać nowemu trenerowi z dobrej strony.Dobrze zaprezentowali się też nowi zawodnicy, mam nadzieje, że zagrają z nami w nadchodzącym sezonie. Szkoda tylko, że Adam Onkiewicz nie zagrał z nami, ale niestety regulamin w tych rozgrywkach pozwala testować tylko dwóch zawodników.

Wyniki spotkań pierwszej rundy „Pucharu Starostów”

Powiat Hrubieszowski
Andoria Mircze – Unia Hrubieszów 1:3
Kryształ Werbkowice – Płomień Spartan Nieledew 3:0 vo

Powiat Biłgorajski
Grom Różaniec –Tur Turobin 5:3
Victoria Łukowa/Chmielek – Cosmos Józefów 2:4
Włókniarz Frampol – Olimpiakos Tarnogród – 7 lipca
Relax Księżpol –Tanew Majdan Stary – przełożony na inny termin

Powiat Tomaszowski
Sparta Wożuczyn – Korona Łaszczów 1:3
Szumy Susiec – Ruch Machnów Nowy 5:1
Graf Chodywańce – Granica Lubycza Królewska 1:3
Zryw Ulhówek – Huczwa Tyszowce 1:8

Powiat Zamojski
Relax Radecznica – Igros Krasnobród 4:2
Sokół Zwierzyniec – Delta Nielisz 4:3
Perła Deszkowice – Ostoja Skierbieszów 7:3
Echo Zawada – Nord 98 Wysokie 5:2
Metanoja Lipsko – Sparta Łabunie – 7 lipca
Olimpia Miączyn – Omega Stary Zamość – 9 lipca

***

Opracował – Józek