18 kwietnia 2024

Puchar Starosty dla Kryształu Werbkowice

Wczorajszy mecz o Puchar Starosty Hrubieszowskiego rozegrany pomiędzy MKS „Unia” Hrubieszów i MLKS „Kryształ” Werbkowice o godz. 16.00 na stadionie miejskim w Hrubieszowie, zakończył się zwycięstwem Kryształu.

W czasie podstawowym mecz zakończył się wynikiem 1:1. Wynikiem 2:2 zakończyła się też dogrywka 2 x 15 min. Bramki dla zespołu Unii zdobyli Siergiej Borys w pierwszej połowie oraz Roman Rurych w drugiej połowie meczu z rzutu karnego.

W tej sytuacji o zwycięstwie w meczu i zdecydowały zarządzone przez sędziego rzuty karne, wykonywane już przy sztucznym świetle stadionu. W rzutach karnych wynikiem 9:8  lepsi okazali się zawodnicy Kryształu i to oni kolejny już raz zdobyli Puchar Starosty.

Gratulujemy Kryształowi i życzymy sukcesów w dalszych etapach rozgrywek pucharowych.

Przed rozpoczęciem meczu uczestnicy zawodów minutą ciszy uczcili pamięć o wydarzeniach i ofiarach napaści w dniu 17 września 1939 r. na Polskę dokonanej przez ZSRR, a w przerwie meczu delegacja młodych piłkarzy Unii z Dariuszem Mękalem, wiceprezesem zarządu klubu, udała się na cmentarz wojskowy w Hrubieszowie, gdzie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz przy pomniku żołnierzy, którzy oddali swoje życie w walkach o niepodległą Polskę.

Pucharowym zmaganiom kibicowali m.in.: Tadeusz Garaj Burmistrz Miasta Hrubieszów, Lech Bojko Wójt Gminy Werbkowice oraz Dariusz Czujkowski Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego.

źródło: mksuniahrubieszow.pl