Radosław Kozaczuk trenerem bramkarek pierwszej reprezentacji kobiet Wielkiej Brytanii

Pochodzący z Hrubieszowa Radosław Kozaczuk został powołany przez Brytyjską Federację Piłki Ręcznej na stanowiska pierwszego trenera bramkarek reprezentacji Wielkiej Brytanii kobiet.

Reklamy

 

Radosław Kozaczuk jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie, wychowankiem sekcji piłki ręcznej Unii Hrubieszów, której trenerem był Jan Pastuszek.

W październiku 2018 roku pan Radek odwiedził hrubieszowską Jedynkę, gdzie przeprowadził zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

 

Ze strony Jedynki:

Odwiedził nas absolwent naszej szkoły Radosław Kozaczuk. Na spotkaniu w sali gimnastycznej opowiedział o spełnianiu swoich marzeń…

Przyjechał do nas z Londynu, trzynaście lat po opuszczeniu murów Jedynki. Jego droga życiowa to studia na wydziale filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a potem wyjazd do Londynu.

Jednak przez cały okres edukacji w Polsce – w naszej szkole, szkole średniej i na studiach, poświęcił się swojej pasji – piłce ręcznej. Będąc jeszcze uczniem naszej szkoły, wykazywał się nieprzeciętną sprawnością i predyspozycjami bramkarskimi. W szkole średniej i na studiach grał w polskiej lidze.

Karierę bramkarza ręcznego rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie pierwszy raz na bramkę zostalem postawiony przez Tomasza Szlonzaka, ktory zauważył w nim talent bramkarski i zaszczepił pasję sportową.

Po wyjeździe do Londynu założył szkołę bramkarzy London Goalkeeper Factory Radek Oneofeagles & Jozsi Lencses, którą prowadzi wraz ze znanym bramkarzem węgierskim Jozsi Lencses. Szkolą się tutaj bramkarze z całej Anglii. Nagrywa przy tym setki filmów i umieszcza je w Internecie. Tą drogą dociera do światowych elit tej dyscypliny, jest zapraszany na zgrupowania do krajów na całym świecie, prowadzi również specjalistyczne konsultacje. Od dwóch lat współpracuje z trenerami bramkarzy z reprezentacji Polski, takimi jak: Paweł Rydz, Piotr Dropek, Andrzej Marszałek, Małgosia Gapska, Natalia Tsvirko, pośród których może zdobywać doświadczenie na szczeblu reprezentacjyjnym

Jego działalność i sukcesy zostają zauważone przez Brytyjską Federację Piłki Ręcznej i zostaje powołany na stanowiska pierwszego trenera bramkarek reprezentacji Wielkiej Brytanii kobiet. Na co dzień Radosław Kozaczuk jest brakarzem londyńskiej West London Eagles …

Podczas spotkania, najpierw była niekończąca się opowieść urozmaicona muzyką i filmami, potem przez ponad pół godziny rozdawanie autografów. Następnie przenieśliśmy się na boisko, trening z p. Radkiem i seria rzutów karnych… No i oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć z małymi dziećmi w których uczestniczyła klasa 3.

Wśród zaproszonych gości (na specjalne życzenie p. Radka), znalazł się pan Jan Pastuszek. W obecności wszystkich, pan Radek wyraził wdzięczność za zaszczepienie pasji, która stała się sposobem na życie.

Jak zapowiedział pan Radek, nie byłą to jego ostatnia wizyta…

Zdjęcia 1 >>

Zdjęcia 2 >>

 

Zapraszamy również na strony Radka:

https://www.facebook.com/ONEOFEAGLES/

https://www.facebook.com/LondonGoalkeeperFactory/

 


(źródło: SP nr 1, fot. SP nr 1, facebook.com / Radosław Kozaczuk)