Rafał Fedaczyński ostro szykuje się do sezonu 2015

Stały reprezentant Polski Rafał Fedaczyński od wielu lat podczas najważniejszych zawodów sportowych Świata i Europy, po 16 latach intensywnego treningu i wielu sukcesów nie stracił chęci i na swojej stronie internetowej informuje, że przygotowania do sezonu 2015 idą w dobrym kierunku, a wyniki i osiągnięcia przybliżą Go do trzeciego startu w Igrzyskach Olimpijskich, tym razem Rio de Janeiro 2016!

Reklamy

 

Przygotowania w Dolinie Trzech Stawów

Od połowy listopada 2014 r. rozpocząłem przygotowania do kolejnego sezonu  2015. Do końca roku zaplanowałem treningi w Katowicach. Treningi wykonuję w Dolinie Trzech Stawów oraz korzystam z obiektów Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach .

W tym okresie pracuje nad wytrzymałością, korzystam też z nowatorskich  rozwiązań treningowych popartych badaniami naukowymi. Od stycznia 2015 r. będę przygotowywał się na obozach sportowych.

Mam nadzieję,  że to wszystko pomoże mi poprawić moje rekordy życiowe.

 


Obóz w Rzymie

Nowy rok zacząłem od zgrupowania w ośrodku sportowym  Centro Sportivo della Guardia di Finanza w dzielnicy Rzymu Antica. Przebywałem tam od 6 do 20 stycznia razem z koleżankami i kolegami z kadry narodowej. Kierownikiem obozu i trenerem był pan Stanisław Marmur (mak – również od 2008 r. klubowy trener Rafała w AZS AWF Katowice).  Pod jego okiem wykonywaliśmy treningi na terenie ośrodka.

Plan treningowy wykonałem w 100%.  Był to krótki obóz, ale bardzo intensywny.  Dwa treningi dziennie przez 14 dni zaowocowały coraz lepszą formą. Jednak zmęczenie organizmu dawało o sobie znać. Atmosfera na zgrupowaniu była bardzo dobra jedzenie i obiekty sprzyjały wykonywaniu pracy treningowej.

Minusem, ale i plusem był brak Internetu, więc było więcej czasu na inne pożyteczne zajęcia.  Taki detoks internetowy.  Teraz spędzę kilka dni w domu z rodziną i 31 stycznia wylatuję na kolejne zgrupowanie  do Turcji, gdzie będę dalej kontynuował przygotowania do sezonu startowego.

 

Pozdrawiam, Rafał FedaczyńskiNajwyższe osiągnięcia Rafała Fedaczyńskiego

 

Unię Hrubieszów reprezentował w latach 1994 – marzec 2008.


Dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, w tym 8 miejsce na dystansie 50 km – 3.46:51 godz., podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008 r.

Trzykrotny uczestnik Mistrzostw Świata, w tym 30 miejsce na dystansie 50 km.

Wielokrotny uczestnik Pucharu Świata, w tym Srebrny medalista w chodzie na 50 kmdrużynowo La Coruna 2006.

Wielokrotny uczestnik Pucharu Europy.

W Mistrzostwach Europy Zurych 2014 na dystansie 20 m wywalczył 16 pozycję

Trzykrotny Mistrz Polski na dystansie 50 km (2003, 2006, 2011)

Mistrz Polski na 20 km (2010)

I wice Mistrz Polski na dystansie 20 km (2014)

Rekord życiowy na dystansie 20 km – 1.20:18 (2014 Podebrady) – Jest to Trzeci wynik w historii Polski.

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)