Rafał Fedaczyński powołany do reprezentacji Polski!

W dniach 15 i 16 maja 2021 r. w Podiebradach (Czechy) odbędzie się I edycja Drużynowych Mistrzostwach Europy w chodzie sportowym. Wśród 13 reprezentantów Polski wystartuje były wieloletni zawodnik Unii Hrubieszów, a od kilku lat reprezentuje AZS UMCS Lublin trzykrotny Olimpijczyk Rafał Fedaczyński i to na dystansie 50 km.

Reklamy

Dla polskich chodziarzy start w Podiebradach będzie kolejną szansą na wypełnienie minimum uprawniającego do startu w igrzyskach Tokio 2021, o co walczy również i Rafał Fedaczyński.

Drużynowe mistrzostwa Europy w chodzie sportowym zastępują w kalendarzu lekkoatletycznym rozgrywany od 1996 roku Puchar Europy. Ostatnia edycja tej imprezy odbyła się w maju 2019 roku w Olicie, na Litwie.

Reklamy
Pełny skład reprezentacji »

Rafał Fedaczyński:

– A to ci zaskoczenie! PZLA zdecydowało się powołać mnie na 1 Drużynowe Mistrzostwa Europy w Chodzie Sportowym. Powołanie otrzymałem mimo, iż nie wycofałem dwóch pozwów cywilnych, jednego pozwu administracyjnego i skargi do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Przede mną testy Covid – mam nadzieję, że negatywne – i rywalizacja na dystansie 50 km chodu sportowego. Życzcie mi zdrowia i trochę szczęścia!

(opracował – mak, fot. archiwum R. Fedaczyńskiego)


Zobacz też:

Plebiscyt Przeglądu Sportowego z okazji 100-lecia jubileuszu tej gazety

Plebiscyt Przeglądu Sportowego z okazji 100-lecia jubileuszu tej gazety

LubieHrubie na Instagramie