Ranking, osiągnięcia i rekordy sztangistów Ziemi Hrubieszowskiej – kategoria 105 kg

Rekordy powiatu i medale w tej kategorii wiekowej posiada obecny trener sekcji podnoszenia ciężarów MKS Unia w Hrubieszowie Andrzej Greszeta, ale duże osiągnięcia uzyskali również Mateusz Rudnicki, Arkadiusz Dubiel, Kamil Kopytko i Bartłomiej Będziński oraz inni. W zestawieniach spotkamy również siłaczy z dawnych lat np. Stanisław Danilczuk, Józef Wąsiel, Wacław Szczepański czy pierwszego Burmistrza Hrubieszowa p. Leszka Stępkę.

Reklamy

 

Ranking najlepszych wyników w dwuboju mężczyzn:

 

Kat. 105 kg

 

GRESZETA Andrzej 145 185 330 15.11.1997 Grudziądz

GRESZETA Andrzej 150 180 330 7.06.1998 Bydgoszcz

DUBIEL Arkadiusz 134 166 300 04.10.2008, Stok Lacki

RUDNICKI Mateusz 122 158 280 1.04.2012 Puławy

KOPYTKO Kamil 125 150 275 13.04.2003 Hrubieszów

UMER Sławomir 107,5 132,5 240 1.07.1989 Puławy

SULOWSKI Edmund 100 130 230 3.03.1984 Biłgoraj

ŚWIĄTEK Krzysztof 100 115 215 9.03.1991 Siedlce

JAWORSKI Piotr 95 120 215 24.03.2007, Piotrowice

BĘDZIŃSKI Bartłomiej 95 115 210 21.03.2009, Hrubieszów

KOSEL Arkadiusz 97,5 110 207,5 18.05.1996 Tarnowskie Góry

 

NIEDZIELA Andrzej ? ? 205 15.05.1985 Lublin

DANILCZUK Stanisław 90 110 200 1972*

POLAK Janusz 85 110 195 1986?

KRUPA Krzysztof 90 105 195 26.08.1990 Miętne

OSTROWSKI Krzysztof ? ? 195 1997 Hrubieszów

KAWKA Jarosław 87 108 195 16.06.2012, Biłgoraj

KAWKA Jarosław 9105 195 13.04.2013, Bydgoszcz

WŁODARSKI Leszek 86 105 191 13.07.2014 Oborniki Śląskie

KISZKA Dariusz 80 110 190 2.03.1996 Biłgoraj

WĄSIEL Józef 85 100 185 2.03.1969 Turkowice*

JURKIEWICZ Henryk 80 95 175 8.12.1985 Hrubieszów

 

KRUPA Dariusz 80 95 175 26.08.1990 Miętne

SZCZEPAŃSKI Wacław 75 95 170 ?05.1959 Radzyn Podlaski*

KANIUGA Stanisław 65 87,5 152,5 3.03.1984 Biłgoraj

MISIURA Krzysztof 60 85 145 3.05.1984 Hrubieszów

KOWALSKI Roman 60 85 145 13.05.1984 Hrubieszów

RAPA Artur 60 80 140 20.02.1984 Hrubieszów

SZWACZKIEWICZ Mariusz 70 90 160 29.02.1992 Zamość

BRZUCHALA Artur 67,5 90 157,5 30.04.1991 Hrubieszów

PEMKO Wojciech 55 85 140 18.05.1991 Grudziądz

STĘPKA Leszek 55 70 125 1975 Hrubieszów

 

SARZYŃSKI Sławomir 47,5 65 112,5 1987

KRYSTKOWIAK Arkadiusz 50 60 110 24.06.1991 Piotrowice

SIEKIERADA Andrzej 45 61 106 25.10.2007, Hrubieszów

KAMIŃSKI Andrzej 42,5 60 102,5 27.02.1985 Hrubieszów

KUPISZ Daniel 45 55 100 25.09.1991 Hrubieszów

KORKOSZ Krzysztof 45 53 98 29.10.2009, Hrubieszów

KOWALEWSKI Krzysztof 40 45 85 25.10.2007, Hrubieszów

TOMICKI Grzegorz 35 47,5 82,5 2.12.1996 Hrubieszów

BORSUKIEWICZ Marcin35 45 80 2.12.1996 Hrubieszów

KARPIUK Andrzej 35 40 75 16.12.1992 Hrubieszów

 


Rekordy powiatu hrubieszowskiego:

 

Kategoria wagowa 105 kg – Mężczyźni

 

15 lat SZWACZKIEWICZ Mariusz 60 80 140 29.11.1990 Hrubieszów

16 lat POLAK Janusz 75 100 175 29.11.1984 Hrubieszów

17 lat KOPYTKO Kamil 110 132,5 242,5 2002

18 lat KOPYTKO Kamil 125 150 275 13.04.2003 Hrubieszów

19 lat GRESZETA Andrzej 140 177,5 317,5 17.11.1996 Sanok

20 lat GRESZETA Andrzej 145 185 330 15.11.1997 Grudziądz

21 lat GRESZETA Andrzej 150 180 330 7.06.1998 Bydgoszcz

22 lata DUBIEL Arkadiusz 135 160 295 24.10.2009 Terespol

23 lata DUBIEL Arkadiusz 35 160 295 29.05.2010, Biłgoraj

 


Osiągnięcia w kategorii 105 kg mężczyzn w różnym przedziale wiekowym!

 

Mistrzostwa Polski Seniorów

7 miejsce Arkadiusz Dubiel 290kg (130+160) Polkowice 2009

 

Mistrzostwa Polski Juniorów – 19/20 lat

Złoto Andrzej Greszta 302,5 kg (135+167,5) Siedlce 1997

Brąz Mateusz Rudnicki 280kg (122+158) Puławy 2012

6 miejsce Mateusz Rudnicki 270kg (120+150) Bydgoszcz 2013

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – 20 – 22 lata

6 miejsce Mateusz Rudnicki 278kg (125+153) Gdańsk 2014

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży do lat 18

6 miejsce Mateusz Rudnicki 238kg (106+132) Ciechanów 2011

8 miejsce Bartłomiej Będziński 207kg (95+112) Kielce 2009

 

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do lat 17

8 miejsce Bartłomiej Będziński 200k (90+110) Puławy 2008

 

Mistrzostwa Polski i Igrzyska LZS w różnych kategoriach wiekowych i wagowych:

Złoto Andrzej Greszeta 247,5 kg (110+137,5) Ciechanów 1995

Złoto Andrzej Greszeta 270kg (140+130) Siedlce 1997

Złoto Kamil Kopytko 275kg (125+150) Hrubieszów 2003

Złoto Arkadiusz Dubiel 300kg (134+166) Stok Lacki 2008

Złoto Mateusz Rudnicki 236kg (106+130) Siedlce 2011

Złoto Mateusz Rudnicki 269kg (124+145) Siedlce 2012

 

Srebro Arkadiusz Dubiel 272kg (122+150) Si9edlce 2007

Brąz Arkadiusz Dubiel 280kg (120+160) Frankfurt n/Odrą 2008

 


Uwaga!

Jeżeli w zestawieniach jest coś nie tak, to proszę o kontakt, to poprawię lub uzupełnię.

 


Na podstawie udostępnionych materiałów przez sekcję podnoszenia ciężarów MKS „Unia” Hrubieszów, p. Henryka Lebiedowicza oraz portalu internetowego „Polska Sztanga” i wydawnictw PZPC

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)