Ranking, osiągnięcia, rekordy sztangistów Ziemi Hrubieszowskiej, kategoria +105 kg!

Andrzej Greszeta, obecny trener Unii Hrubieszów, to najsilniejszy człowiek w historii hrubieszowskiej Unii, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów, wówczas prasa pisała „Duma Hrubieszowa”. Zbigniew Skrzypiec podopieczny w dawnych latach trenera Zenona Majewskiego, jako pierwszy wywalczył medal na zawodach ogólnopolskich.

Reklamy

Kamil Kopytko aktualnie z niezwykłym spokojem sędziuje prawie każde zawody w Hrubieszowie, wypatruje następców, ale coś ci nasi wagowi obywatele ostatnio nie chwytają za sztangi, ostatni w 2013 r. był to Grzegorz Jarawka. Warto zwrócić na najstarsze wyniki figurujące w tym zestawieniu pochodzące z lat 50-tych czy 60-tych XX wieku, a także lekkoatletów Edmunda Sulowskiego, Józefa Wasiela (rywalizującego do dzisiaj w lekkiej atletyce) czy Wiesław Bajek.

 

Ranking sztangistów Ziemi Hrubieszowskiej!

 

Kat. +105 kg

 

1. GRESZETA Andrzej 155 185 340 7.03.1998 Sanok

–   GRESZETA Andrzej 150 190 340 22.11.1998 Konstantynów

2. DUBIEL Arkadiusz 135 166 301 15.05.2010, Puławy

3. KOPYTKO Kamil 130 165 295, 10.04.2005, Siedlce

4. SKÓRA Tomasz 115 137,5 252,5 29.05.2004 Terespol

5. GRABOWSKI Marian 100 130 230 1975 Hrubieszów

6. SULOWSKI Edmund 95 135 230 02 06 1984 Lublin

7. OSTROWSKI Krzysztof 100 130 230 1999

8. MAŁEK Mirosław ? ? 227,5 15.05.1985 Lublin

9. UMER Sławomir 107,5 120 227,5 68.08.1989 Miętne

10. SKRZYPIEC Zbigniew 102,5 120 222,5 1969*

 

11. WĄSIEL Józef 100 110 210 7.03.1971 Hrubieszów*

12. KISZKA Dariusz 90 120 210 25.03.1995 Piotrowice

13. WIELOSZ Piotr 87,5 115 202,5, 6.03.2005, Sędziszów Małopolski

14. KRUPA Krzysztof 90 105 195 26.08.1990 Miętne

15. KRUPA Dariusz 80 105 185 29.11.1989 Hrubieszów

16. PAWEŁCZUK Grzegorz 70 105 175 6.05.1988 Miętne

17. SZCZEPAŃSKI Wacław 70 95 165 19.01.1958 *

18. PAWŁASEK Grzegorz 75 90 165 4.10.1987 Hrubieszów

19. BAJEK Wiesław 70 90 160 13.05.1984 Hrubieszów

20. MILCZ Tadeusz 62,5 85 147,5 20.02.1984 Hrubieszów

 

21. SZWACZKIEWICZ Mariusz 60 87,5 147,5 25.06.1991 Piotrowice

22. KRASNOPOLSKI Jan 62,5 80 142,5 17.03.1957 Lublin*

23. SKÓRKA Krzysztof 60 80 140 6.12.1997 Hrubieszów

24. JARAWKA Grzegorz 60 72 132 8.06.2013 Sędziszów Małopolski

25. KROSMAN Kamil 60 70 130 14.12.2003 Hrubieszów

26. PIJAJKO Albert 55 70 125 26.02.1994 Zamość

27. KRYSTKOWIAK Arkadiusz 50 60 110 25.06.1991 Piotrowice

28. ANTCZAK Jan 45 65 110 2.12.1996 Hrubieszów

29. CHAPOŃSKI Jarosław 47,5 60 107,5 2.12.1996 Hrubieszów

30. KAMIŃSKI Andrzej 42,5 62,5 105 1985

 

31. WALCZUK Paweł 35 55 90 2.12.1996 Hrubieszów

32. WAŃCZYK Krzysztof 35 52,5 87,5 2.12.1996 Hrubieszów

33. KRZĄSTEK Paweł 35 45 80 25.10.2007, Hrubieszów

 

itd.

 

Osiągnięcia w tej kategorii wagowej (+105 kg)

 

Mistrzostwa Europy Juniorów (do lat 20)

 

Brąz Andrzej Greszeta 320 kg (145+175), Sewilla 1997r.

 

Mistrzostwa Polski Seniorów (open)

 

4 miejsce 330kg (147,5+182,5), Bydgoszcz 1997

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do 23 lat)

 

Brąz Andrzej Greszeta 330kg (150+180), Bydgoszcz 1998

Brąz Arkadiusz Dubiel 291ktg (125+166), Warszawa 2008

4. Arkadiusz Dubiel 278 kg (128+150), Gdańsk 2009

4. Arkadiusz Dubiel 295 kg (135+160), Hrubieszów 2010

 

Mistrzostwa Polski Juniorów (do lat 20)

 

Złoto Andrzej Greszeta 302,5 kg (135+167,5) Siedlce 1997

5. Dariusz Kiszka 207,5 kg (90+107,5), Ciechanów 1995

5. Kamil Kopytko 282,5 kg (130+152,5), Hrubieszów 2004

5. Arkadiusz Dubiel 267 kg (120+147), Terespol 2007

8. Zbigniew Skrzypiec 222,5 kg (102,5 120)1969

8. Krzysztof Ostrowski 202,5 kg (92,5+110), Ostrów Mazowiecki 1998

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (do lat 18)

 

4. Kamil Kopytko 280 kg (127,5+152,5), Kielce 2003

7. Tomasz Skóra 240 kg (105+135), Poznań 2004

8. Krzysztof Ostrowski 192,5 kg (85+107,5), Stargard Gdański 1997

 

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (do lat 17)

 

8. Bartłomiej Będziński 200kg (90+110), Terespol 2008

 

Mistrzostwa Polski i Centralne Igrzyska LZS

 

Złoto Kamil Kopytko 267,5 kg (120+147,5), Spała 2003

Złoto Kamil Kopytko 265kg (120+145), Zielona Góra 2003

Złoto Tomasz Skóra 250 kg (112,5+137,5), Hrubieszów 2004

Złoto Kamil Kopytko 270 kg (120+150), Spała 2004

Złoto Tomasz Skóra 225 kg (105+120), Siedlce 2004,

Złoto – Arkadiusz Dubiel 275kg (125+150), Opole 2009

 

Srebro Dariusz Kiszka 162,5kf (72,5+90), Siedlce 1992

Srebro Krzysztof Ostrowski 190 kg (85+105), Siedlce 1997

Srebro Andrzej Greszeta 320kg (140+180), Opoczno 1998

Srebro Andrzej Greszeta 300kg (140+160), Siedlce 2004

Srebro Andrzej Greszeta 290kg (130+160), Gorlice 2005

Srebro Andrzej Greszeta 280kg (130+150), Siedlce 2006

Srebro Arkadiusz Dubiel 259 kg (125+170), Hrubieszów 2007

Srebro Arkadiusz Dubiel 290kg (130+160), Siedlce 2009

 

Brąz Zbigniew Skrzypiec 215 kg (100+115) 1969 r.

Brąz Andrzej Greszeta 337,5 kg (150+187,5kg), Suwałki 1998

Brąz Piotr Wielosz 202,5kg (87,5+115), Sędziszów Małopolski 2005

 

Rekordy powiatu hrubieszowskiego

 

Kategoria wagowa + 105 kg

 

do 14 lat – nikt nie startował

15 lat KISZKA Dariusz 50 65 115 17.11.1991 Hrubieszów

16 lat PAWEŁCZUK Grzegorz 75 92,5 167,5 4.10.1987 Hrubieszów

17 lat SKÓRA Tomasz 105 122,5 227,5 14.12.2003 Hrubieszów

18 lat KOPYTKO Kamil 127,5 152,5 280 4.05.2003

18 lat KOPYTKO Kamil 125 155 280 14.12.2003 Hrubieszów

19 lat KOPYTKO Kamil 130 162,5 292,5 27.03.2004 Biłgoraj

20 lat GRESZETA Andrzej 7150 180 330  7.06.1997 Puławy

20 lat GRESZETA Andrzej 147,5 182,5 330 12.10.1997 Bydgoszcz

21 lat GRESZETA ANDRZEJ 155 185 340 7.03.1998 Sanok

21 lat GRESZETA ANDRZEJ 150 190 340 22.11.1998 Konstantynów

22 lata DUBIEL Arkadiusz 125 155 280 2009

23 lata DUBIEL Arkadiusz 135 166 301 15.05.2010, Puławy

24 lata WĄSIEL Józef 100 110 210 7.03.1971 Hrubieszów*

25/26 lat – nikt nie startował

27 lat GRESZETA Andrzej 155 185 340 27.03.2004 Biłgoraj

28 lat GRESZETA Andrzej 140 177,5 317,5 19.03.2005 Biłgoraj

29 lat GRESZETA ANDRZEJ 130 165 295 22.10.2006 Hrubieszów

30 lat i starsi – nikt nie startował

 

Trenerzy w/w:

 

Dariusz Świech,

Zenon Majewski,

Henryk Lebiedowicz,

Antoni Czerniak,

Leszek Tarnawski,

Andrzej Greszeta.

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)