Rejonowa Gimnazjada w siatkówce

We wtorek 8 kwietnia w Tomaszowie Lubelskim rozegrana została Rejonowa Gimnazjada w siatkówce chłopców. Nasz powiat reprezentowały Gimnazjum nr 3 Hrubieszów – mistrz powiatu i Gimnazjum Dołhobyczów – wicemistrz.

Mecze odbywały się na hali miejscowego Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po trzy drużyny w grupie.

Skład Gimnazjum Dołhobyczów:
Ernest Kosa – rozgrywający, Rafał Klajne, Patryk Węziński, Michał Fal, Dominik Jaros, Kacper Krupa, Sylwester Drączkowski – libero, Dawid Dołemski, Mateusz Malinowski, Rafał Kiszczyński, Tomasz Ćwiek, Dawid Sczygieł.
Opiekun zespołu – Mariusz Kulczyński.

***

Gimnazjum nr 3 przyjechało na zawody rejonowe bez dwóch – trzech graczy pierwszego składu i głównie przez te absencje straciło całkiem realne szanse na wywalczenie dobrego miejsca. A szkoda, bo grając w pełnym składzie i wykorzystując swe główne atuty czyli grę wysokim blokiem i mocną zagrywkę chłopcy z „Trójki” mogli śmiało awansować do finału.

***

Gimnazjum Dołhobyczów tym razem w korespondencyjnym pojedynku z rywalem z powiatu okazało się lepsze. Chłopcy z Dołhobyczowa zagrali bardzo dobre zawody, szczególnie pierwszy set ze wznoszącym się na wyżyny gry obronnej Grabowcem, który przegrali na przewagi 28-30 mając trzy setbole – to był prawdziwy pokaz siatkówki na dobrym gimnazjalnym poziomie. Mając w składzie dwóch niziutkich, ale kapitalnie broniących zawodników, chłopcy z Grabowca bronili mocne zbicia i to po kilka razy w niektórych akcjach. Lekko podłamani pechową porażką w pierwszym secie chłopcy z Dołhobyczowa, pomimo że walczyli, to przegrali także drugiego seta. Mecz ten kosztował zawodników z Grabowca dużo sił i w finale nie potrafili już nawiązać skutecznej walki z także grającym dobrą siatkówkę Kraśniczynem.

Wyróżniającymi się w przekroju całego turnieju zawodnikami w drużynie Dołhobyczowa byli Patryk Węziński i Rafał Klajne, na których spoczywał cały ciężar gry w ataku.