Rejonowa Licealiada – Liga LA

Dnia 1 X 2008 r. w Zamościu odbyła się Rejonowa Licealiada – Liga Lekkoatletyczna, niestety żadnemu naszemu zespołowi szkolnemu nie udało się awansować do finału wojewódzkiego. Najbliżej awansu był „Staszic” wśród dziewcząt.

Reklamy

Jednym przypomnę, innych poinformuję, że aby wystąpić w zawodach rejonowych należy być we wcześniej rozegranych zawodach powiatowych na dwóch pierwszych miejscach i jest oddzielna punktacja dla zespołów z jednej szkoły dziewczęcych, a chłopięcych.

Na rejonowej licealiadzie spotykają się szkoły lub ich reprezentanci indywidualni z powiatów: hrubieszowskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. W lekkiej atletyce wynik jest oceniany przez na ten cel specjalnie sporządzone tabele.

Wśród dziewcząt z naszych zespołów najwartościowsze wyniki osiągnęły: Brzoza Edyta z ZS 2 w kuli – 118 pkt., Wołoszyn Angelika i Brzozowska Barbara (obie z ZS 3) też w kuli po 116 pkt., u chłopców: Zienkiewicz Mateusz 135 pkt. i Zdunek Adrian (obaj ZS 2) 116 pkt. i Sakowski Paweł LO Horodło 114 pkt. (wszyscy w kuli).

W barwach I LO Zamość, który wygrał zawody w rywalizacji dziewcząt startowała absolwentka Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie Aleksandra Szczęk na 100 m osiągnęła 13,72 sek. o wartości 128 pkt. i w sztafecie 4 x 100 m 54,40 za 121 pkt.

***

Dziewczęta:

III miejsce ZS2 Hrubieszów 990 pkt. op. Kusiak Anna

100m Martyniuk Karolina 15,99 75 pkt.

Łubkowska Sylwia 15,43 87

Haciuk Aneta 16,25 70

400m Ulanicka Marianna 1:09,70 95

Koszałko Katarzyna 1:18,98 57

Trubacz Joanna 1:16,20 67

800m Koszałka Beata 2:42,06 86

Bojarczuk Paulina 2:48,33 72

Szałata Natalia 3:06,59 39

W dal Kita Magdalena 4,07 95

Jakubiak Anita 3,98 91

Kusiak Ola 4,06 95

Kula Brzoza Edyta 7,40 118

Pasieka Klaudia 7,02 114

Załuska Monika 7,07 114

4x100m ZS2 Hrubieszów 59,16 86

VI miejsce ZS3 Hrubieszów – 928 pkt. op.Paczała Jan

100m Matuszak Kamila 15,88 77

Ciszewska Natalia 15,83 78

Płonkowska Iga 15,16 93

400m Łatka Anna 1:14,30 75

Majcherczyk Diana 1:21,80 48

Szewczuk Paulina 1:18,25 60

800m Prystupa Magda 3:00,31 49

Łatka Agnieszka 2:41,52 87

Burda Bożena 3:02,26 46

W dal Borsuk Angelika 3,85 86

Kasprowicz Aleksandra 3,91 89

kula Obszańska Magda 6,50 108

Wołoszyn Angelika 7,27 116

Brzozowska Barbara 7,20 116

4x100m ZS3 Hrubieszów 59,11 87

Awans do Wojewódzkiej Licealiady wywalczyły drużyny I LO Zamość i ZS1 Tomaszów Lub.

***

Chłopcy:

V miejsce: ZS2 Hrubieszów – 972 pkt. op. Krawczuk Zbigniew

100m Gałka Dominik 13,05 85

Szczerbicki Paweł 13,51 70

Bogatko Piotr 12,69 97

400m Soja Bartłomiej 57,14 103

Czerniak Piotr 58,08 96

Raczyński Mikołaj 59,66 85

1500m Hossin Daniel 4:59,49 43

Łazorczyk Tomasz 5:01,86 40

W dal Lipski Mateusz 5,16 82

Całka Andrzej 4,77 67

Zając Bartłomiej 5,12 80

Kula 6 kg Zienkiewicz Mateusz 12,10 135

Kula 6 kg Zdunek Adrian 10,36 116

Kula 5 kg Sidorowicz Łukasz 10,00 105

4x100m ZS2 Hrubieszów 49,95 95

VI miejsce: LO Horodło- 922 pkt. op.Janeczko Zbigniew

100m Śpiewak Kamil 12,90 90

Jeczeń Marcin 13,66 65

400m Bańkowski Damian 1:02,06 70

Grabowski Mateusz 58,77 92

1500m Szczerbicki Kamil 4:32,66 83

Załuski Albert 4:43,43 65

W dal Jeczeń Sylwester 5,15 81

Dańczuk Paweł 4,80 68

W dal Szymański Marcin 5,08 79

kula Sakowski Paweł 10,14 114

Nowaczewski Mateusz 10,48 110

4x100m LO Horodło 50,23 93

Awans do Wojewódzkiej Gimnazjady wywalczyły drużyny ZS1 Tomaszów i III LO Zamość.

WYNIKI DZIEWCZĄT – plik do pobrania >>

WYNIKI CHŁOPCÓW – plik do pobrania >>

opracował – mak

Na zdjęciu – Zienkiewicz Mateusz z ZS nr 2 w Hrubieszowie podczas w/w zawodów osiągnął najwartościowszy wynik z zawodników i zawodniczek z naszego powiatu.(foto hrubieszow.info)