Rekordowy bieg Artura Kerna

Znakomicie sezon letni rozpoczął Arur Kern, wychowanek MKS „Unia” Hrubieszów i trenera Marka Kitlińskiego, jednocześnie student Harding University w USA, który podczas międzynarodowych zawodów w Columbi stan Missouri w USA pokonał wszystkich rywali ( w sumie 62) w biegu na 5000 m.

Reklamy

Wynikiem 14:22,22 min. uzyskał I klasę sportową i minimum na Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się w lipcu w Bydgoszczy.
W biegu tym m.in. pokonał amerykanina Tima Rossa, który uzyskał 14:27,58, kenijczyka Juliusa Kosgei 14:29,00, czy Irlandczyka Dana Hedgecocka.
Wynik Artura jest również nowym rekordem powiatu Hrubieszowskiego, poprzedni należał do słynnego, bosobiegającego Stanisława Marca, który w 1995 r. reprezentował II ligową Unię Hrubieszów i uzyskał wynik 14:36,25 min.
Warto podkreślić że Artur poprzedni sezon miał nieco słabszy, ponieważ wykonywał treningi metodą trenera amerykańskiego i musiał trochę dorabiać (już od 5-tej rano), obecnie w większości powrócił do hrubieszowskich treningów i wyniki polepszyły się.
Podczas treningów przebiega od 15 do 25 km. w różnym tempie. W związku z bardzo dobrymi wynikami posiada sportowe stypendium na uczelni i stypendium ze Starostwa Powiatowego (100 zł.) w Hrubieszowie. Poniżej notatka, jaka ukazała się w gazecie i internecie w USA.
Warto wspomnieć o bracie Artura, Tomaszu, który jest studentem Fizjoterapi na AWF we Wrocławiu i jednocześnie reprezentantem w biegach średnich I – wszo Ligowego AZS.
Gratulacje dla rodziców!

mak

Kern Shines in "06 Outdoor Debut at Missouri Relays

3.31.2006 Men’s Track

COLUMBIA, MO. – Harding sophomore Artur Kern dazzled the crowd at the Missouri Relays on Saturday in his 2006 outdoor debut. The Poland native won the men"s 5000 meters in an NCAA II provisional qualifying time of 14:22.22. It was his first career outdoor 5000 meter race.

Jeśli chcesz poczytać amerykański artykuł