Rekordy powiatu hrubieszowskiego LA w rocznikach szkół średnich

Hrubieszów Trwa sezon lekkoatletyczny, warto zapoznać obecnych zawodników i przypomnieć kibicom oraz byłym zawodnikom rekordy przypadające rocznikom na okres nauki w szkołach ponadgimnazjlnych. Najstarsze rekordy pochodzą jeszcze z lat siedemdziesiątych XX wieku. Dzisiaj rekordy dziewcząt.

Reklamy

***

Dziewczęta

60 m. – POMIAR ELEKTRONICZNY (PE)

17 lat Brzozowska Dorota ZSOd. Hrubieszów 7,83 1988 r.

18 lat Brzozowska Dorota ZSOd. Hrubieszów 7,65 1989

19 lat Brzozowska Dorota ZSOd. Hrubieszów 7,65 1989

60 m. – POMIAR RĘCZNY (PR)

17 Szczepańska Anna LO Hrubieszów 7,6 1975

17 Marchewka Danuta LO Hrubieszów 7,6 1976

18 Szczepańska Anna LO Hrubieszów 7,6 1975

18 Marchewka Danuta LO Hrubieszów 7,6 1976

19 Szczepańska Anna LO Hrubieszów 7,6 1975

19 Marchewka Danuta LO Hrubieszów 7,6 1976

100 m. – PE

17 Brzozowska Dorota ZSOd. Hrubieszów 12,17 1988

18 Brzozowska Dorota ZSOd. Hrubieszów 12,17 1988

19 Brzozowska Dorota ZSOd. Hrubieszów 12,17 1988

100 m. – PR

17 Szczepańska Anna LO Hrubieszów 12,2 1975

18 Szczepańka Anna LO Hrubieszów 12,0 1977

18 Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 12,0 2004

19 Szczepańka Anna LO Hrubieszów 12,0 1977

19 Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 12,0 2004

200 m. – PE

17 Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 24,81 2003

18 Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 24,81 2003

19 Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 24,81 2003

200 m. – PR

17 Szczepańska Anna LO Hrubieszów 25,2 1975

18 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 24,8 1977

19 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 24,8 1977

300 m. – PE

17 Grzyb Edyta LO Hrubieszów 41,63 2000

18 Kuniczuk Małgorzata LO Hrubieszów 41,62 1989

19 Kuniczuk Małgorzata LO Hrubieszów 41,23 1990

300 m. – PR

17 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 40,8 1975

18 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 40,8 1975

19 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 40,8 1975

400 m. – PE

17 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 58,19 1975

18 Grzyb Edyta ZS 3 Hrubieszów 56,89 2003

19 Grzyb Edyta ZS 3 Hrubieszów 56,89 2003

400 m. – PR

17 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 58,0 1975

18 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 57,6 1977

19 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 57,6 1977

500 m. – PE + PR

17 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 1:16,4 1975

18 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 1:15,8 1977

19 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 1:15,8 1977

600 m.

17 Stadnicka Patrycja ZSR Turkowice 1:36,11 2002

18 Stadnicka Patrycja ZSR Turkowice 1:36,11 2002

19 Stadnicka Patrycja ZSR Turkowice 1:36,11 2002

800 m.

17 Paczos Maria LO Hrubieszów 2:08,75 1980

18 Paczos Maria LO Hrubieszów 2:08,75 1980

19 Paczos Maria LO Hrubieszów 2:08,75 1980

1000 m.

17 Paczos Maria LO Hrubieszów 2:48,2 1980

18 Paczos Maria LO Hrubieszów 2:48,2 1980

19 Paczos Maria LO Hrubieszów 2:48,2 1980

1500 m.

17 Paczos Maria LO Hrubieszów 4:25,07 1980

18 Ulidowska Marzanna LO Hrubieszów 4:24,2 1979

19 Ulidowska Marzanna LO Hrubieszów 4:24,2 1979

1 MILA (1609,32 m.)

17 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 5:10,07 1996

18 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 5:10,07 1996

19 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 5:10,07 1996

2000 m.

17 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 6:30,65 1997

18 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 6:30,65 1997

19 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 6:30,65 1997

3000 m.

17 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 10:09,48 1997

18 Ulidowska Marzanna LO Hrubieszów 9:56,5 1979

19 Watras Łucja LO Hrubieszów 9:56,4 1975

5000 m.

17 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 20:24,20 1996

18 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 18:14,09 1998

19 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 18:14,09 1998

5 km po szosie

17 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 19:10 1997

18 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 19:10 1997

19 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 19:10 1997

10 km po sz.

17 Jędruszko Justyna ZSE Hrubieszów 44:10 1996

18 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 40:04 1998

19 Klik Małgorzata ZSOd. Hrubieszów 40:04 1998

20 km po sz.

17 Chrzanowska Grażyna ZSE Hrubieszów 1.27:08 1994

18 Chrzanowska Grażyna ZSE Hrubieszów 1.27:08 1994

19 Chrzanowska Grażyna ZSE Hrubieszów 1.27:08 1994

100 m p.pł. (76,2-8.50) PE

17 lat Szczęk Aleksandra G. 3 Hrubieszów 16,84 2007

100 m. p.pł. (84-8.50) – PR

17 Paluch Agata ZSR Turkowice 15,8 1991

18 Paluch Agata ZSR Turkowice 15,8 1991

19 Paluch Agata ZSR Turkowice 15,8 1991

100 m. p. pł. (84-8.50) – PE

17 Kwiatkowska Anna ZSE Hrubieszów 15,15 1989

18 Kwiatkowska Anna ZSE Hrubieszów 15,15 1989

19 Kwiatkowska Anna ZSE Hrubieszów 15,15 1989

200 m. p.pł. (76,2-18.29) – PE

17 Kwiatkowska Anna ZSE Hrubieszów 30,06 1989

18 Kwiatkowska Anna ZSE Hrubieszów 30,06 1989

19 Kwiatkowska Anna ZSE Hrubieszów 30,06 1989

200 m. p. pł. (76,2-18.29) – PR

17 Chałka Zofia ZSR Turkowice 31,2 1984

18 Dycha Maria LO Hrubieszów 30,3 1990

19 Kotko Jolanta Unia Hrubieszów 29,9 1983

300 m.p.pł. – PE

17 Kwiatkowska Anna ZSE Hrubieszów 45,31 1989

400 m p.pł. – PE

17 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 1:03,78 1976

18 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 1:03,11 1977

19 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 1:03,11 1977

400 m. p. pł. – PR

17 Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 1:04,8 1976

18 Muzyczuk Małgorzata LO Hrubieszów 1:03,4 1980

19 Muzyczuk Małgorzata LO Hrubieszów 1:03,4 1980

SKOK W DAL

17 Zawadzka Danuta LO Hrubieszów 5.72 1973

18 Zawadzka Danuta LO Hrubieszów 5.84 1974

19 Zawadzka Danuta LO Hrubieszów 5.84 1974

SKOK WZWYŻ

17 Zawadzka Danuta LO Hrubieszów 1.60 1973

18 Kamieniarz Danuta LO Hrubieszów 1.67 1980

19 Kamieniarz Danuta LO Hrubieszów 1.67 1980

TRÓJSKOK

17 Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 9.72 2003

18 Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 9.72 2003

19 Leśniak Aleksandra ZSE Hrubieszów 10.40 2000

PCHNIĘCIE KULĄ 4 kg

17 Michalina Bogumiła ZSR Turkowice 11.10 1981

18 Michalina Bogumiła ZSR Turkowice 12.29 1983

19 Michalina Bogumiła ZSR Turkowice 12.29 1983

RZUT DYSKIEM 1 kg

17 Michalina Bogumiła ZSR Turkowice 35.72 1982

18 Dragan Małgorzata ZSR Turkowice 37.42 1987

19 Bojarczuk Joanna ZSE Hrubieszów 37.62 1989

RZUT OSZCZEPEM (NOWY TYP)

17 Kiryczuk Anna G. Horodło 25.14 2006

18 Kiryczuk Anna G. Horodło 25.14 2006

19 Kiryczuk Anna G. Horodło 25.14 2006

SIEDMIOBÓJ (100 PŁ(84)-W DAL-KULA-200 M.-WZWYŻ-OSZCZEP-800 m.)

17 Muzyczuk Małgorzata LO Hrubieszów 3.649 1979

/17,7-7.65-130-27,0-17.01-5.32-2:23,8/

18 Muzyczuk Małgorzata LO Hrubieszów 3.649 1979

/17,7-7.65-130-27,0-17.01-5.32-2:23,8/

19 Muzyczuk Małgorzata LO Hrubieszów 3.649 1979

/17,7-7.65-130-27,0-17.01-5.32-2:23,8/

SIEDMIOBÓJ (100 PŁ /76,2-8.50/)

16 Krzaczek Paulina G. 2 Hrubieszów 3.245 p. 2002

/17,34-7.56-1.29-28,29-4.66 – 22.75-2:46,65/

4 x 100 m. – PE

17 Dąbrowska Sylwia, Grzyb Edyta, Krzaczek Paulina, Paczała Justyna Unia Hrubieszów 49,53 2002

18 Lebiedowicz Dominika, Paczała Justyna, Dąbrowska Sylwia, Grzyb Edyta Unia Hrubieszów 49,40 2002

19 Lebiedowicz Dominika, Paczała Justyna, Dąbrowska Sylwia, Grzyb Edyta Unia Hrubieszów 49,40 2002

4 x 100 m – PR

17 Czuwara Małgorzata, Pańczyk Jolanta, Marchewka Danuta, Szczepańska Anna Unia Hrubieszów 49,8 1976

18 Czuwara Małgorzata , Marchewka Danuta, Korzeniowska Joanna, Tarcz Irena Unia Hrubieszów 49,2 1978

19 Czuwara Małgorzata , Marchewka Danuta, Korzeniowska Joanna, Tarcz Irena Unia Hrubieszów 49,2 1978

4 x 400 m.

17 Banach Barbara, Korzeniowska Barbara, Kwaśniewska Irmina, Marchewka Danuta Unia Hrubieszów 4:00,6 1977

18 Ulidowska Marzanna, Horoszko Elżbieta, Korzeniowska Barbara, Muzyczuk Małgorzata Unia Hrubieszów 4:00,3 1979

4 x 200 m. – PE

17 Justyna Seweryn, Patrycja Bogucka, Dorota Balcer, Dominika Lebiedowicz 2:03,83 ZSR Hrubieszów 1999

18 Justyna Zosiuk, Aleksandra Leśniak, Agnieszka Jureczko, Ewa Paczała 1:52,96 ZSE Hrubieszów 1999

19 Justyna Zosiuk, Aleksandra Leśniak, Agnieszka Jureczko, Ewa Paczała 1:52,96 ZSE Hrubieszów 1999

4 x 200 m. – PR

17 Kolano Dorota, Kwaśniewska Irmina, Mazur Irmina, Kwiatkowska Anna Unia Hrubieszów 1:54,5 1976

18 Tarcz Irena, Siemko Dorota, Muzyczuk Małgorzata, Horoszko Elżbieta Unia Hrubieszów 1:48,2 1980

19 Tarcz Irena, Siemko Dorota, Muzyczuk Małgorzata, Horoszko Elżbieta Unia Hrubieszów 1:48,2 1980

CHÓD 3 km po BIEŻNI

17 Koszałko Joanna G.ZS 2 Hrubiesz.ów 14:46,27 2006

18 Koszałko Joanna G.ZS 2 Hrubiesz.ów 14:46,27 2006

19 Wyroślak Izabela ZSR Turkowice 14:39,73 1986

CHÓD 5 km po BIEŻNI

17 Łatka Agnieszka ZS 3 Hrubieszów 25:47,83 2008

18 Wyroślak Izabela ZSR Turkowice 25:38,5 1985

19 Wyroślak Izabela ZSR Turkowice 25:20,40 1986

CHÓD 10 km po SZOSIE

18 Wyroślak Izabela ZSR Turkowice 53:15 1985

19 Wyroślak Izabela ZSR Turkowice 53:09 1986

CHÓD 20 km. po SZOSIE

17 Łatka Agnieszka ZS 3 Hrubieszów 2.01:27 2007

18 Łatka Agnieszka ZS 3 Hrubieszów 2.01:27 2007

19 Łatka Agnieszka ZS 3 Hrubieszów 2.01:27 2007

Objaśnienie:

ZSOd. – Zespół Szkół Odzieżowych obecnie wchłonięty przez ZS nr 1

LO – Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica obecnie ZS nr 2

ZSE – Zespół Szkół Ekonomicznych obecnie ZS nr 3

ZSR Hrubieszów – obecnie ZS nr 4

ZSR Turkowice – Zespół Szkół Rolniczych obecnie Zespół Szkół

G. ZS 2 Hrubieszów – Gimnazjum przy ZS nr 2

G. Horodło – Gimnazjum w Horodle

G. 3 Hrubieszów – Gimnazjum nr 3

opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Te ładne dziewczyny to Danuta Mariola Zawadzka (odbiera) i Łucja Watras (podaje), aż trudno uwierzyć, ale ich rekordy pochodzą z pierwszej połowy lat siedemdziesiątych XX wieku.

Hrubieszow LubieHrubie 2009