Rekordy szkół ponadgimnazjalnych w LA

Przedstawiam rekordy poszczególnych szkół średnich z naszego powiatu hrubieszowskiego, których przedstawiciele mieścili się w statystycznych tabelach najlepszych, jakie osobiście prowadzę od ponad 40 lat. Do tych szkół uczęszczała na ogół młodzież w wieku 15 – 21 lat.

Reklamy

Być może takie zestawienie spowoduje chęć podjęcia treningów, reprezentowania szkół, oraz klubu Unia w celu poprawienia, któregoś rekordu. Niektóre rekordy już są bardzo leciwe, doceniając "starych" rekordzistów, warto pokusić się o ich poprawienie.

REKORDY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
Z POWIATU HRUBIESZOWSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE, STAN NA DZIEŃ 25 XI 2006 r.

DZIEWCZĘTA

60 m. – pomiar ręczny (pr)

Uwaga !!! Kolejno od lewej:
Szkoła, nazwisko i imię, wynik, rok uzyskania wyniku

ZS 1 Hrubieszów – Horoszko Elżbieta 8,1 sek. 1979 r.
ZS 2 Hrubieszów – Szczepańska Anna 7,6 1975
ZS 3 Hrubieszów – Dąbrowska Sylwia 7,72 2003
ZS 4 Hrubieszów – Lebiedowicz Dominka 8,09 2003
ZS Turkowice – Lewenda Monika 8,03 1998
LO Horodło- Kuczma Anna 8,57 1997

UWAGA:

ZS nr 1 Hrubieszów to potocznie "Mechanik",
ZS 2 Hrubieszów – "Ogólniak" lub "Staszic",
ZS 3 Hrubieszów – "Ekonomik",
ZS 4 Hrubieszów – "Rolniczak".
Wyniki ze szkoły "Odzieżowej" wliczone zostały po połączeniu do ZSZ 1 Hrubieszów
Najlepszy wynik w każdej konkurencji jest rekordem wszystkich szkół ponadgimnazjalnych.
pr – pomiar ręczny, p.el. – pomiar elektroniczny, przy pomiarze ręcznym, wynik jest lepszy o 0,24 sekundy na korzyść zawodnika.

60 m. – pomiar elektroniczny (p.el)

ZS 1 Hrubieszów- Brzozowska Dorota7,65 sek.1989 r.
ZS 2 Hrubieszów- Szczepańska Anna7,98 1977
ZS 3 Hrubieszów-Dąbrowska Sylwia 8,00 2003
ZS 4 Hrubieszów-Lebiedowicz Dominka 8,30 2002
ZS Turkowice -Lewenda Monika 8,54 1998

100 m. – pr

ZS 1 Hrubieszów- Brzozowska Dorota 12,5 sek. 1988
ZS 2 Hrubieszów- Szczepańska Anna 12,0 1977
ZS 3 Hrubieszów-Dąbrowska Sylwia 12,0 2004
ZS 4 Hrubieszów-Lebiedowicz Dominka12,80 2001
ZS Turkowice -Lewenda Monika 12,75 1998
LO Horodło -Bogowska Edwarda 13,5 1966

100 m. – p.el

ZS 1 Hrubieszów-Brzozowska Dorota 12,17 sek.1988
ZS 2 Hrubieszów-Szczepańska Anna 12,43 1975
ZS 3 Hrubieszów-Dąbrowska Sylwia 12,21 2004
ZS 4 Hrubieszów-Lebiedowicz Dominika 12,76 2001
ZS Turkowice -Lewenda Monika 13,22 1999

200 m. – pr

ZS 1 Hrubieszów-Horoszko Elżbieta 25,2 sek.1980 r.
ZS 2 Hrubieszów-Pańczyk Jolanta 24,8 1977
ZS 3 Hrubieszów-Dąbrowska Sylwia25,1 2004
ZS 4 Hrubieszów-Lebiedowicz Dominika27,83 2003
ZS Turkowice -Bida Joanna 27,1 1980
LO Horodło – Bogowska Edwarda 30,0 1966

200 m. – p. el.

ZS 1 Hrubieszów- Brzozowska Dorota 25,09 sek. 1989 r.
ZS 2 Hrubieszów- Pyc Edyta 25,42 1992
ZS 3 Hrubieszów- Dąbrowska Sylwia 24,81 2003
ZS 4 Hrubieszów- Lebiedowicz Dominika 26,66 2001
ZS Turkowice – Walczuk Katarzyna 27,49 1995
LO Horodło – Steciuk Ilona 29,68 2006

300 m. – p. r.

ZS 1 Hrubieszów -Horoszko Elżbieta 42,1 sek.1980 r.
ZS 2 Hrubieszów -Pańczyk Jolanta 40,8 1975
ZS 3 Hrubieszów -Zosiuk Justyna 42,75 1998
ZS 4 Hrubieszów -Lebiedowicz Dominika44,02 2002
ZS Turkowice -Bida Joanna 42,9 1981

300 m. – p. el.

ZS 1 Hrubieszów -Brzozowska Dorota 42,77 sek.1988 r.
ZS 2 Hrubieszów -Kuniczuk Małgorzata41,23 1990
ZS 3 Hrubieszów -Grzyb Edyta 41,05 2004
ZS 4 Hrubieszów -Lebiedowicz Dominika44,38 2001
ZS Turkowice -Paluch Agata 44,30 1990

400 m. – p.r.

ZS 1 Hrubieszów – Horoszko Elżbieta 58,4 sek. 1980 r.
ZS 2 Hrubieszów – Pańczyk Jolanta 57,6 1977
ZS 3 Hrubieszów – Mil Beata 59,6 1983
ZS 4 Hrubieszów – Chałka Zofia 61,3 1983
ZS Turkowice – Bida Joanna 60,6 1980
LO Horodło – Garaj Franciszka 66,3 1966

400 m. – p. el.

ZS 1 Hrubieszów – Horoszko Elżbieta 58,76 sek. 1980 r.
ZS 2 Hrubieszów – Pańczyk Jolanta 58,19 1975
ZS 3 Hrubieszów – Grzyb Edyta 56,89 2003
ZS 4 Hrubieszów – Chałka Zofia 61,69 1983
ZS Turkowice – Bakuń Małgorzata 60,14 1983
LO Horodło – Steciuk Ilona 1:07,71 2006

500 m.

ZS 1 Hrubieszów – Klik Małgorzata 1:19,91 1996
ZS 2 Hrubieszów – Pańczyk Jolanta 1:15,8 1977
ZS 3 Hrubieszów – Zosiuk Justyna 1:21,53 1998
ZS 4 Hrubieszów – Lenard Beata 1:22,1 1983
ZS Turkowice – Banach Barbara 1:19,8 1977
LO Horodło – Garaj Franciszka 1:33,0 1966

600 m.

ZS 1 Hrubieszów-Klik Małgorzata 1:41,11 1995
ZS 2 Hrubieszów -Kuniczuk Małgorzata1:37,23 1989
ZS 3 Hrubieszów -Jędruszko Justyna1:39,7 1995
ZS 4 Hrubieszów -Lenard Beata 1:42,3 1983
ZS Turkowice -Stadnicka Patrycja 1:36,11 2002
LO Horodło – Dziaduszek Aleksandra 2:04,5 ?

800 m.

ZS 1 Hrubieszów – Głowacz Maria 2:18,56 min. 1995 r.
ZS 2 Hrubieszów – Paczos Maria 2:08,75 1980
ZS 3 Hrubieszów – Mil Beata 2:16,94 1985
ZS 4 Hrubieszów – Lenard Beata 2:18,08 1986
ZS Turkowice – Stadnicka Patrycja2:11,86 2004
LO Horodło – Steciuk Ilona 2:35,28 2005

1000 m.

ZS 1 Hrubieszów – Klik Małgorzata 2:55,96 min. 1996 r.
ZS 2 Hrubieszów – Paczos Maria 2:48,2 1980
ZS 3 Hrubieszów – Jędruszko Justyna 3:05,94 1998 r.
ZS 4 Hrubieszów – Lenard Beta 3:02,99 1985
ZS Turkowice – Stadnicka Patrycja 2:58,08 2004

1500 m.

ZS 1 Hrubieszów – Klik Małgorzata 4:37,05 min. 1996 r.
ZS 2 Hrubieszów – Ulidowska Marzanna 4:24,2 1979
ZS 3 Hrubieszów – Jędruszko Justyna 4:39,38 1996
ZS 4 Hrubieszów – Lenard Beata 4:42,48 1984
ZS Turkowice – Stadnicka Patrycja 4:38,25 2004

1 Mila (1609,32 m.)

ZS 1 Hrubieszów – Klik Małgorzata 5:10,07 min. 1996 r.
ZS 3 Hrubieszów – Jędruszko Justyna 5:15,54 1996
ZS 4 Hrubieszów – Podgórska Mariola 6:29,12 1995
ZS Turkowice – Palichleb Marta 5:59,26 1995
LO Horodło – Steciuk Ilona 6:27,53 2006

2000 m.

ZS 1 Hrubieszów – Klik Małgorzata 6:30,65 min. 1997 r.
ZS 2 Hrubieszów – Skibińska Aneta 7:02,4 1989
ZS 3 Hrubieszów – Chrzanowska Grażyna 7:29,1 1996
ZS 4 Hrubieszów – Danilczuk Elżbieta 7:07,6 1989
ZS Turkowice – Kurnik Monika 7:35,2 1996

3000 m.

ZS 1 Hrubieszów – Klik Małgorzata 10:09,48 min. 1997 r.
ZS 2 Hrubieszów – Watras Łucja 9:56,4 1975
ZS 3 Hrubieszów – Chrzanowska Grażyna 10:28,61 1995
ZS 4 Hrubieszów – Lenard Beata 10:26,6 1986
ZS Turkowice – Lizak Barbara 10:13,22 1981

5000 m.

ZS 1 Hrubieszów – Klik Małgorzata 18:14,09 min. 1998 r.
ZS 3 Hrubieszów – Jędruszko Justyna 20:24,4 1996

100 m. p.pł. (8.50 m. – 84 cm.) – pr

ZS 1 Hrubieszów – Kowalczuk Dorota 18,0 sek. 1979 r.
ZS 2 Hrubieszów – Tarcz Irena 16,0 1980
ZS 3 Hrubieszów – Pieniak Mariola 16,4 1991
ZS 4 Hrubieszów – Swatowska Iwona 17,4 n. 1992
ZS Turkowice – Paluch Agata 15,8 1991

100 m. p.pł. (8.50 m. – 84 cm.) – pe

ZS 1 Hrubieszów – Bolek Małgorzata 16,09 sek. 1995 r.
ZS 2 Hrubieszów – Piekarska Anna 16,12 1994
ZS 3 Hrubieszów – Kwiatkowska Anna 15,15 1989
ZS 4 Hrubieszów – Swatowska Iwona 16,32 n. 1992
ZS Turkowice – Paluch Agata 16,58 1991

200 m. p.pł. – pr

ZS 1 Hrubieszów – Bolek Małgorzata 30,73 sek. 1995 r.
ZS 2 Hrubieszów – Kotko Jolanta 29,9 1983
ZS 3 Hrubieszów – Kwiatkowska Anna 31,3 1990
ZS 4 Hrubieszów – Swatowska Iwona 33,1 1993
ZS Turkowice – Chałka Zofia 31,2 1984

200 m. p.pł. – p. el.

ZS 1 Hrubieszów – Bolek Małgorzata 30,75 sek. 1993 r.
ZS 2 Hrubieszów – Cieśla Joanna 30,44 1986
ZS 3 Hrubieszów – Kwiatkowska Anna 30,06 1989
ZS 4 Hrubieszów – Swatowska Iwona 32,79 1992
ZS Turkowice – Paluch Agata 30,87 1991

300 m. p.pł. – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – Bolek Małgorzata 47,12 sek. 1993 r.
ZS 2 Hrubieszów – Szwanc Małgorzata 46,73 1987
ZS 3 Hrubieszów – Kwiatkowska Anna 45,31 1989
ZS 4 Hrubieszów – Swatowska Iwona 49,53 1992
ZS Turkowice – Paluch Agata 46,87 1991

400 m. p.pł. – p.r.

ZS 1 Hrubieszów – Horoszko Elżbieta 1:07,5 min. 1980 r.
ZS 2 Hrubieszów – Muzyczuk Małgorzata 1:03,4 1980
ZS 3 Hrubieszów – Mil Beata 1:06,2 1983
ZS 4 Hrubieszów – Chałka Zofia 1:06,8 1983
ZS Turkowice – Chałka Zofia 1:09,7 1985

400 m. p.pł. – p. el.

ZS 1 Hrubieszów – Mech Beata 1:08,93 min. 1991 r.
ZS 2 Hrubieszów – Pańczyk Jolanta 1:03,11 1977
ZS 3 Hrubieszów – Kwiatkowska Anna 1:03,62 1990
ZS 4 Hrubieszów – Swatowska Iwona 1:10,14 1993
ZS Turkowice – Chałka Zofia 1:07,42 1984

Skok w dal

ZS 1 Hrubieszów – Brzozowska Dorota 5.05 m. 1989 r.
ZS 2 Hrubieszów – Zawadzka Danuta 5.84 1974
ZS 3 Hrubieszów – Grzyb Edyta 5.70 2003
ZS 4 Hrubieszów – Lebiedowicz Dominka 84 4.60 2001
ZS Turkowice – Łaba Czesława 4.81 1966
LO Horodło – Steciuk Ilona 4.60 2006

Skok wzwyż

ZS 1 Hrubieszów – Kowalczuk Dorota 1.61 1980
ZS 2 Hrubieszów – Kamieniarz Danuta 1.67 1980
ZS 3 Hrubieszów – Binięda Mariola 1.35 1981
ZS 4 Hrubieszów – Dąbrowska Elżbieta 1.25 1987
ZS Turkowice – Socha Małgorzata 1.45 1978
LO Horodło – Chomińska Romualda 1.36 1965

Trójskok

ZS 1 Hrubieszów – Bolek Małgorzata 9.43 m.1995 r
ZS 3 Hrubieszów – Leśniak Aleksandra 10.43 2000
ZS 4 Hrubieszów – Lebiedowicz Dominika 9.05 2003

Pchnięcie kulą 4 kg

ZS 1 Hrubieszów – Karkuszewska Anna 10.04 m. 1981 r.
ZS 2 Hrubieszów – Sitnik Elżbieta 10.13 1976
ZS 3 Hrubieszów – Kwiecińska Marzena 8.86 1999
ZS 4 Hrubieszów – Pielech Agnieszka 8.10 1995
ZS Turkowice – Michalina Bogumiła 12.29 1983
LO Horodło – Szymańska Stefania 9.22 1966

Rzut dyskiem

ZS 1 Hrubieszów – Karkuszewska Anna 28.64 m.1982 r.
ZS 2 Hrubieszów – Bojarczuk Joanna 37.62 1989
ZS 3 Hrubieszów – Ciesielczuk Elwira 26.76 1995
ZS 4 Hrubieszów – Bilicka Marzena 18.82 1987
ZS Turkowice – Dragan Małgorzata 37.42 1987
LO Horodło – Lewko Anna 21.18 1977

Rzut oszczepem (stary typ)

ZS 1 Hrubieszów – Kowalczuk Dorota 26.94 m.1979 r.
ZS 2 Hrubieszów – Smalej Monika 47.56 1993 r.
ZS 3 Hrubieszów – Kotko Aneta 24.32 1986
ZS Turkowice – Ciechan Kazimiera 32.92 1967
LO Horodło – Szymańska Stafania 23.00 1966

Rzut oszczepem (nowy typ)

ZS 3 Hrubieszów – Dąbrowska Sylwia 21.17 2004
ZS 4 Hrubieszów – Guminiak Justyna 25.60 1998
LO Horodło – Pala Paulina 24.70 1999

Chód 3 km.

ZS 2 Hrubieszów – Koszałko Alicja 16:21,52 1999
ZS 3 Hrubieszów – Śliwińska Joanna 15:32,7 1999
ZS 4 Hrubieszów – Bielecka Agata 18:27,00 1999
ZS Turkowice – Wyroślak Izabela 14:06,10 min. 1987 r.

Chód 5 km.

ZS 2 Hrubieszów – Koszałko Alicja 28:04,49 1999
ZS 3 Hrubieszów – Śliwińska Joanna 26:43,80 2000
ZS 4 Hrubieszów – Bielecka Agata 31:43,30 2000
ZS Turkowice – Musur Ewa 24:29,0 1985

Chód 10 km.

ZS 2 Hrubieszów – Koszałko Alicja 60:29,0 1999
ZS 3 Hrubieszów – Śliwińska Joanna 58:09,0 2000
ZS Turkowice – Musur Ewa 49:35,0 1985

Bieg na 5 km. po szosie

ZS 1 Hrubieszów – Klik Małgorzata 19:10 min. 1997 r.
ZS 2 Hrubieszów – Koszałko Alicja 22:08 1997
ZS 3 Hrubieszów – Chrzanowska Grażyna 19:54 1996

Bieg na 10 km. po szosie

ZS 1 Hrubieszów – Klik Małgorzata 40:04 min. 1998 r.
ZS 3 Hrubieszów – Chrzanowska Grażyna 40:49 1995
ZS Turkowice – Kokowicz Paulina 47:58 1996

Bieg na 20 km. po szosie

ZS 1 Hrubieszów – Głowacz Maria 1.27:17 1994
ZS 2 Hrubieszów – Koszałko Alicja 1.37:41 1997
ZS 3 Hrubieszów – Chrzanowska Grażyna 1.27:08 1994
LO Horodło – Antoniuk Ilona 1.52:31 1993

Siedmiobój (100 pł.-w dal – kula – 200 m. – wzwyż – oszczep – 800 m.)

ZS 2 Hrubieszów – Muzyczuk Małgorzata 3.627 pkt. 1979 r.
/17,7 – 5.32 – 7.65 – 27,0 – 1.30 – 17,01 – 2:23,8/
ZS 3 Hrubieszów – Kwiatkowska Anna 3.618 n. 1988
/16,27 – 4.85 – 7.12 – 27,44 – 1.39 – 13.62 – 2:27,46/

4 x 100 m. – pr

ZS 1 Hrubieszów – A.Tyrka, M.Tyrka, E.Maksymowicz,M.Bednarz 55,80 2001
ZS 2 Hrubieszów – M. Czuwara, D. Marchewka, J. Korzeniowska, I. Tarcz 49,2 1978
ZS 3 Hrubieszów – P.Krzaczek, J.Paczałaq, S. Dąbrowska, E.Grzyb 50,02 2003
ZS 4 Hrubieszów – D.Lebiedowicz, R.Rządkowska, J. Seweryn,A. Bielecka 58,15 1998
ZS Turkowice – brak danych 54,2 1981
LO Horodło – Pysz, Skorupska, Steciuk, Dzikun 1:00,33 2006

4 x 100 m. – p.el.

ZS 2 Hrubieszów – brak danych 56,81 1999
ZS 3 Hrubieszów – S.Dąbrowska, E.Grzyb, P.Krzaczek, J.Paczała 49,53 2002

4 x 200 m.

ZS 3 Hrubieszów J. – Zosiuk, A. Leśniak, Jureczko, E. Paczała 1:52,96 1999
ZS 4 Hrubieszów – J. Seweryn, P. Bogucka, D. Balcer, D. Lebiedowicz 2:03,83 1999
ZS Turkowice -M. Lewenda 81, S. Dec 84, A. Kawka, M. Kukiełka 2:05,12 1999

4 x 400 m.

ZS 2 Hrubieszów – J.Pańczyk, D.Marchewka, I.Kwaśniewska, M.Ulidowska 4:00,4 1978
ZS 4 Hrubieszów – brak danych 4:52,82 1996
ZS Turkowice – B.Banach,S.Garbacz, J.Krochmal, B.Paluch 4:21,0 1977

REKORDY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
Z POWIATU HRUBIESZOWSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

CHŁOPCY:

60 m. – pomiar ręczny (pr)

Uwaga !!! Kolejno od lewej:

Szkoła, nazwisko i imię, wynik, rok uzyskania wyniku

ZS 1 Hrubieszów – Barański Ireneusz 6,8 sek. 1981 r.
ZS 2 Hrubieszów – Dąbrowski Mirosław 7,0 1981
ZS 3 Hrubieszów – Stajszczyk Dominik 7,00 2000
ZS 4 Hrubieszów – Pawluk Mariusz 7,6 1992
ZS Turkowice – Zawiślak Sebastian 7,21 1994
LO Horodło – Łopocki Łukasz 7,52 ?

UWAGA: ZS nr 1 Hrubieszów to potocznie "Mechanik", ZS 2 Hrubieszów – "Ogólniak" lub "Staszic", ZS 3 Hrubieszów – "Ekonomik", ZS 4 Hrubieszów – "Rolniczak".

Wyniki ze szkoły "Odzieżowej" wliczone zostały po połączeniu do ZSZ 1 Hrubieszów

Najlepszy wynik w każdej konkurencji jest rekordem wszystkich szkół ponadgimnazjalnych

60 m. – pomiar elektroniczny (p.el.)

ZS 1 Hrubieszów – Magdziak Tomasz 7,20 2002
ZS 2 Hrubieszów – Naja Tomasz 7,20 1986
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Andrzej 7,43 1991
ZS Turkowice – Rybczyński Daniel 7,43 2000
LO Horodło – Hajkowski Bogdan 7,43 2002

100 m. – p. r.

ZS 1 Hrubieszów – Sidor Przemysław 10,8 sek.1980 r.
ZS 2 Hrubieszów – Sagata Andrzej 11,0 1975
ZS 3 Hrubieszów – Stajszczyk Dominik11,04 1999
ZS 4 Hrubieszów – Kobylski Tomasz 12,18 2002
ZS Turkowice – Zawiślak Sebastian 11,2 1993
LO Horodło – Hajkowski Bogusław 11,42 2001

100 m. – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – Magdziak Tomasz 11,14 sek. 2002 r.
ZS 2 Hrubieszów – Krzyżanowski Andrzej 11,08 1993
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Andrzej 11,22 1990
ZS 4 Hrubieszów – Kobylski Tomasz 12,45 2002
ZS Turkowice – Zawiślak Sebastian 11,51 1993
LO Horodło – Hajkowski Bogusław 11,84 2000

200 m. – p.r.

ZS 1 Hrubieszów – Barański Ireneusz 22,6 sek. 1980 r,
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 22,36 1998
ZS 3 Hrubieszów – Wróbel Józef 23,0 1969
ZS Turkowice – Rapa Marian 23,5 1968
LO Horodło – Wodziński Leon 24,8 1960

200 m. – p. el.

ZS 1 Hrubieszów – Magdziak Tomasz 22,65 sek. 2001 r.
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 22,17 1998
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Andrzej 22,80 1991
ZS 4 Hrubieszów – Pawluk Mariusz 25,88 1992
ZS Turkowice – Tucki Maciej 23,33 1989
LO Horodło – Hajkowski Bogusław 24,67 2000

300 m. – pr

ZS 1 Hrubieszów – Lubawski Radosław 35,4 sek. 1984 r.
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 35,72 1997
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Mirosław 38,2 1993
ZS 4 Hrubieszów – Chorzępa Sławomir 40,70 1993
ZS Turkowice – Tucki Maciej 36,3 1989
LO Horodło – Łukiewicz Władysław 38,1 1993

300 m. – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – Kudyk Marek 35,61 1993
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 35,24 1998
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Andrzej 35,79 1991
ZS Turkowice – Tucki Maciej 36,35 1989

400 m. – pr

ZS 1 Hrubieszów – Lubawski Radosław 49,7 sek. 1983 r.
ZS 2 Hrubieszów – Dąbrowski Mirosław 50,4 1982
ZS 3 Hrubieszów – Kamieniarz Adam 52,11 2005
ZS 4 Hrubieszów – Chorzępa Sławomir 55,9 1993
ZS Turkowice – Krosman Stanisław 51,0 1983
LO Horodło – Łukiewicz Władysław 53,7 1992

400 m. – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – Lubawski Radosław 49,48 sek. 1985 r.
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 48,40 1998
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Andrzej 50,86 1991
ZS 4 Hrubieszów – Pawlos Marcin 58,51 1998
ZS Turkowice – Tucki Maciej 50,59 1989

500 m.

ZS 1 Hrubieszów – Mazurek Mariusz 1:06,1 min. 1989
ZS 2 Hrubieszów – Kitliński Piotr 1:03,98 1989
ZS 3 Hrubieszów – Kiarz Adam 1:10,63 2005
ZS Turkowice – Nowosad Mariusz 1:07,7 1989
LO Horodło – Łukiewicz Władysław 1:11,74 1994

600 m.

ZS 1 Hrubieszów – Mazurek Mariusz 1:24,75 min. 1988
ZS 2 Hrubieszów – Kitliński Piotr 1:21,89 1989
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Mirosław 1:24,9 1992
ZS 4 Hrubieszów – Węcławik Andrzej 1:35,28 1997
ZS Turkowice – Krosman Stanisław 1:23,5 1983
LO Horodło – Łukiewicz Władysław 1:27,0 1992

800 m.

ZS 1 Hrubieszów – Wróbel Tadeusz 1:53,2 min. 1980 r.
ZS 2 Hrubieszów – Kitliński Piotr 1:50,51 1991
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Mirosław 1:52,36 1993
ZS 4 Hrubieszów – Chorzępa Sławomir 2:03,53 1993
ZS Turkowice – Krosman Stanisław 1:54,62 1983
LO Horodło – Łukiewicz Władysław 1:58,59 1993

1000 m.

ZS 1 Hrubieszów – Krosman Stanisław 2:31,4 min. 1981 r.
ZS 2 Hrubieszów – Kitliński Piotr 2:27,17 1991
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Mirosław 2:28,50 1993
ZS 4 Hrubieszów – Chorzępa Sławomir 2:39,07 1992
ZS Turkowice – Jabłoński Maciej 2:34,7 1992
LO Horodło – Łukiewicz Władysłw 2:34,89 1992

1500 m.

ZS 1 Hrubieszów – Wróbel Tadeusz 3:56,9 min. 1979 r.
ZS 2 Hrubieszów – Wilczek Janusz 3:55,1 1974
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Mirosław 3:55,70 1993
ZS 4 Hrubieszów – Chorzępa Sławomir 4:06,63 1993
ZS Turkowice – Krosman Stanisław 4:02,3 1983
LO Horodło – Łukiewicz Władysław 4:05,25 1992

1 Mila

ZS 1 Hrubieszów – Śliwiński Sławomir 4:32,76 min. 1996 r.
ZS 2 Hrubieszów – Kitliński Piotr 4:21,7 1991
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Mirosław 4:25,3 1993
ZS 4 Hrubieszów – Węcławik Andrzej 4:52,44 1998
ZS Turkowice – Kustykiewicz Zbigniew 4:59,56 1994
LO Horodło – Łukiewicz Władysław 4:33,1 1991

2000 m.

ZS 1 Hrubieszów – Łysiak Marek 5:36,87 1987
ZS 2 Hrubieszów – Ulidowski Andrzej 5:33,59 1990
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Mirosław 5:28,41 1993
ZS 4 Hrubieszów – Chorzępa Sławomir 5:35,48 1993
ZS Turkowice – Okoń Krzysztof 5:41,04 1987
LO Horodło – Jabłoński Artur 5:34,42 2000

3000 m.

ZS 1 Hrubieszów – Kurzawa Józef 8:31,2 min. 1977 r,
ZS 2 Hrubieszów – Watras Marek 8:25,27 1976
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Mirosław 9:02,40 1991
ZS 4 Hrubieszów – Chorzępa Sławomir 8:54,04 1992
ZS Turkowice – Grabowski Ryszard 8:44,85 1983
LO Horodło – Jabłoński Artur 8:36,18 2000

5000 m.

ZS 1 Hrubieszów – Kurzawa Józef 14:47,3 min. 1979
ZS 2 Hrubieszów – Watras Marek 14:45,8 1977
ZS 4 Hrubieszów – Chorzępa Sławomir 15:39,42 1993
ZS Turkowice – Okoń Krzysztof 15:13,33 1987
LO Horodło – Jabłoński Artur 14:50,90 2000

10 000 m.

ZS 1 Hrubieszów – Burcan Zenon 34:22,0 1975
ZS 2 Hrubieszów – Watras Marek 32:09,8 1976
LO Horodło – Jabłoński Artur 34:48,00 1998

110 m. p.pł. – (106,4 cm.) – pr

ZS 1 Hrubieszów – Barański Ireneusz 14,7 sek. 1981 r.
ZS 2 Hrubieszów – Szumiata Artur 16,7 1980
ZSR Turkowice – Lebiedowicz Henryk 20,2 1969

110 m. p.pł. (106,4 cm. – 9.14 m.) – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – Kudyk Marek 14,97 sek. 1994 r.
ZS 2 Hrubieszów – Kalisz Konrad 18,08 sek. 1989

110 m. (100 cm. – 9.14 m.) – pr

ZS 1 Hrubieszów – Barański Ireneusz 15,1 sek. 1979 r.
ZS 2 Hrubieszów – Szumiata Artur 16,2 1979
ZS 3 Hrubieszów – Chmielewski Ernest 19,4 1991

110 m. p.pł. – (100 cm. – 9.14 m.) – p. el.

ZS 1 Hrubieszów – Kudyk Marek 15,09 sek. 1991 r.
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 16,24 1996
ZS 3 Hrubieszów – Marciniuk Kamil 17,05 2002

110 m. p.pł. (wys. pł. 91,4 cm.) – p.el.

ZS 2 Hrubieszów – Piekarski Andrzej 18,21 1994

200 m. p.pł. – pr

ZS 1 Hrubieszów – Kudyk Marek 24,95 sek. 1995 r.
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 25,09 1998
ZS 3 Hrubieszów – Kamieniarz Adam 28,49 2005
ZS 4 Hrubieszów – Paćkowski Janusz 32,94 1999
ZS Turkowice – Spas Piotr 26,79 1998

200 m. p.pł. – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – Kudyk Marek 24,82 sek. 1994 r.
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 25,15 1998
ZS 3 Hrubieszów – Kamień Andrzej 28,55 1989
ZS 4 Hrubieszów – Kaczmarczyk Daniel 30,94 1998

300 m. p.pł. – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – Frel Artur 41,00 sek. 1998 r.
ZS 2 Hrubieszów – Szczęk Marcin 42,12 2000
ZS 3 Hrubieszów – Kleczkowski Przemysław 42,70 2001
ZS 4 Hrubieszów – Pawlos Marcin 47,13 2000

400 m. (wys. pł. 91,4 cm.) – pr

ZS 1 Hrubieszów – Barański Ireneusz 53,7 sek. 1982 r.
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 53,85 1998
ZS 3 Hrubieszów – Hojda Marcin 1:01,90 1998
ZS Turkowice – Lebiedowicz Henryk 1:00,4 1970

400 m. p.pł. – (91,4 cm.) – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – Kudyk Marek 53,39 sek. 1995 r.
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 52,87 1998
ZS 3 Hrubieszów – Kamieniarz Adam 57,93 2006
ZS 4 Hrubieszów – Kaczmarczyk Daniel 65,58 1999
ZS Turkowice – Nowosad Mariusz 58,70 1989

400 m. p.pł. (wys. pł. 84 cm.) – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – Barański Ireneusz 54,40 sek. 1979 r.
ZS 2 Hrubieszów – Śliwiński Michał 54,75 1996
ZS 3 Hrubieszów – Kamieniarz Adam 59,55 2005
ZS Turkowice – Jabłoński Maciej 64,26 1990

400 m. p.pł. (wys. pł. 84 cm.) – pr

ZS 1 Hrubieszów – Barański Ireneusz 55,8 sek. 1979 r.
ZS 2 Hrubieszów – Dąbrowski Mirosław 58,0 1980
ZS 3 Hrubieszów – Gmyz Jacek 62,9 1982

1500 m. z przeszkodami

ZS 1 Hrubieszów – Łysiak Marek 4:27,4 min. 1987 r.
ZS 2 Hrubieszów – Ulidowski Andrzej 4:31,13 1989
ZS 3 Hrubieszów – Hojda Marcin 4:28,61 1998
ZS Turkowice – Moskwa Krzysztof 4:24,44 1986

2000 m. z przeszkodami

ZS 1 Hrubieszów – Łysiak Marek 6:06,95 min. 1987 r.
ZS 2 Hrubieszów – Ulidowski Andrzej 5:54,86 1990
ZS 3 Hrubieszów – Hojda Marcin 6:05,59 1997
ZS 4 Hrubieszów – Chorzepa Sławomir 6:08,85 1993
ZS Turkowice – Moskwa Krzysztof 6:07,42 1987
LO Horodło – Markiewicz Mateusz 6:24,62 2005

3000 m. z przeszkodami

ZS 1 Hrubieszów – Łysiak Marek 9:40,90 min. 1987 r.
ZS 2 Hrubieszów – Ulidowski Andrzej 9:26,51 1990
ZS 4 Hrubieszów – Węcławik Andrzej 9:46,48 2000
ZS Turkowice – Lebiedowicz Henryk 9:27,8 1970

Chód 3 km.

ZS 1 Hrubieszów – Łukasiewicz Robert 13:33,0 min. 1983 r.
ZS 4 Hrubieszów – Fedaczyński Rafał 12:04,42 2002
LO Horodło – Herbin Daniel 15:29,34 2002

Chód 5 km

ZS 1 Hrubieszów – Łukasiewicz Robert 21:08,8 min. 1983 r.
ZS 4 Hrubieszów – Fedaczyński Rafał 21:26,21 2002
LO Horodło – Herbin Daniel 22:44,47 2002

Chód 10 km.

ZS 4 Hrubieszów – Fedaczyński Rafał 42:19,41 2002
LO Horodło – Herbin Daniel 46:54 2002

Chód 20 km.

ZS 1 Hrubieszów – Łukasiewicz Robert 1.34:36 godz. 1982 r.
ZS 4 Hrubieszów – Fedaczyński Rafał 1.29:25 2002

Chód 50 km.

ZS 4 Hrubieszów – Fedaczyński Rafał 4.17:31 2002

Skok w dal

ZS 1 Hrubieszów – Guzina Andrzej 6.90 m. 1980 r.
ZS 2 Hrubieszów – Paczała Eugeniusz 7.07 1971
ZS 3 Hrubieszów – Stajszczyk Dominik 6.58 2000
ZS 4 Hrubieszów – Broński Marcin 5.62 1998
ZS Turkowice – Gorgoń Jarosław 6.61 1984
LO Horodło – Gajewski Emil 6.28 2001

Trójskok

ZS 1 Hrubieszów – Guzina Andrzej 14.58 m. 1979 r.
ZS 2 Hrubieszów – Gidziński Tadeusz 14.02 1974
ZS 3 Hrubieszów – Stadnicki Z. 12.02 1966
ZS Turkowice – Rapa Marian 13.23 1970
LO Horodło – Poziomkowski Tadeusz 11.53 ?

Skok wzwyż

ZS 1 Hrubieszów – Sobczuk Mirosław 1.92 m. 1981 r.
ZS 2 Hrubieszów – Urbanowicz Jacek 1.85 1969
ZS 3 Hrubieszów – Kasprzak Szymon 1.70 1995
ZS 4 Hrubieszów – Szumiata Rafał 1.55 1996
ZS Turkowice – Spas Piotr 2.01 1998
LO Horodło – Gajewski Emil 1.65 2004

Skok o tyczce

ZS 1 Hrubieszów – Sobczuk Mirosław 3.60 m.1980
ZS 2 Hrubieszów – Troszczyński Marian 3.36 1966
ZS 3 Hrubieszów – Miaskowski Stanisław 2.70 1966

Pchnięcie kula o ciężarze 7.256 kg

ZS 1 Hrubieszów – Bełz Kamil 15.54 m. 2005 r.
ZS 2 Hrubieszów – Szychowski Krzysztof 13.70 1972
ZS 3 Hrubieszów – Wysocki Sylwester 10.70 2005
ZS 4 Hrubieszów – Cała Michał 9.70 2004
ZS Turkowice – Sulowski Edmund 15.02 1985
LO Horodło – Łopocki Rafał 10.51 1996

Pchnięcie kulą 6 kg

ZS 1 Hrubieszów – Bełz Kamil 17.01 m. 2005 r.
ZS 2 Hrubieszów – Szychowski Krzysztof 14.04 1971
ZS 3 Hrubieszów – Szuptarski Leszek 12.09 1997
ZS 4 Hrubieszów – Kleban Mariusz 10.18 1986
ZS Turkowice – Tokarczuk Paweł 10.82 1998

Pchnięcie kulą 5 kg

ZS 1 Hrubieszów – Wąsiel Marek 15.39 m. 1999 r.
ZS 2 Hrubieszów – Karpowicz Józef 14.20 1960
ZS 3 Hrubieszów – Janeczko Sławomir 11.60 2003
ZS 4 Hrubieszów – Lasota Jarosław 10.92 2006
LO Horodło – Wołoszyn Paweł 12.01 2006

Rzut dyskiem 2 kg

ZS 1 Hrubieszów -Gontarz Wojciech 44.44 m. 1989 r.
ZS 2 Hrubieszów – Szychowski Krzysztof 42.24 1973
ZS 4 Hrubieszów – Greń Roman 21.93 2006
ZS Turkowice – Sulowski Edmund 50.84 m. 1985 r.
LO Horodło – Bogowski Jerzy 32.52 1957

Rzut dyskiem 1.75 kg

ZS 1 Hrubieszów – Bełz Kamil 48.37 m. 2005 r.
ZS 3 Hrubieszów – Patyjewicz Daniel 23.19 2005

Rut dyskiem 1,5 kg

ZS 1 Hrubieszów – Pirogowicz Piotr 47.14 m. 1985 r.
ZS 2 Hrubieszów – Szychowski Krzysztof 44.26 1970
ZS 4 Hrubieszów – Greń Roman 28.47 2005
LO Horodło – Poziomkowski Tadeusz 39.20 1975

Rzut oszczepem 800 gr. – stary typ

ZS 1 Hrubieszów – Klinszport Marek 75.50 m. 1976 r.
ZS 2 Hrubieszów – Karpowicz Józef 49.42 1960
ZS 3 Hrubieszów – Jowdiuk Jacek 40.40 1991
ZS 4 Hrubieszów – Wachowicz Jerzy 51.70 m. 1989
ZS Turkowice – Poziomkowski Stanisław 48.30 1967
LO Horodło – Michalski 39.00 1966

Rzut oszczepem 800 gr. (nowy typ)

ZS 1 Hrubieszów – Michalczyk Marcin 58.58 m. 2003 r.
ZS 2 Hrubieszów – Jędruszczak Jarosław 42.54 1988
ZS 3 Hrubieszów – Hukowski Tomasz 47.61 2006
ZS 4 Hrubieszów – Jeleń Konrad 34.46 1997

Rzut oszczepem – 700 g.

ZS 1 Hrubieszów – Michalczyk Marcin 52.14 m. 2000 r.
ZS 3 Hrubieszów – Hukowski Tomasz 48.30 2005
ZS 4 Hrubieszów – Jaworski Łukasz 24.32 2006
ZS Turkowice – Zglinicki Piotr 31.46 1998
LO Horodło – Wołoszyn Paweł 36.12 2006

Rzut młotem 7.256 kg

ZS 1 Hrubieszów – Lewosz Alfred 36.96 1968
ZS 2 Hrubieszów – Szychowski Krzysztof 34.78 1972
ZS Turkowice – Sulowski Edmund 36.42 1985

Rzut młotem 6 kg

ZS 1 Hrubieszów – Bełz Kamil 33.90 m. 2005 r.
ZS 2 Hrubieszów – Knap Jerzy 19.82 1960

10 – bój

ZS 1 Hrubieszów – Klinszport Marek 6.240 pkt. 1975 r.
/11,8-6.28-11.92-1.83-54,4-17,5-35.78-3.20-65.88-4:34,2/
ZS 2 Hrubieszów – Urbanowicz Jacek 5.323 1970
/11,6-6.38-12.52-1.60-54,6-18,6-30.90-3.00-49.72-5:31,8/

10 – bój ( niższe płotki, lżejszy sprzęt)
ZS 1 Hrubieszów – Barański Ireneusz 5.703 pkt. 1979 r.
/11,4-6.49-10.82-1.70-53,0-15,1-31.04-2.30-41.16-4:59,3/
ZS 2 Hrubieszów – Szumiata Artur 5.079 1979

Sztafeta 4 x 100 m. – pr

ZS 1 Hrubieszów – 44,9 sek. 1979 r.
/Barański, Sidor, Guzina, Górak/
ZS 2 Hrubieszów – 45,2 1979
/Horbaczewski, Szumiata, Grzyb, Dąbrowski/
ZS 3 Hrubieszów – 47,03 2000
/Stajszczyk, Sitarz, Wesołek, Kalaciński
ZS 4 Hrubieszów – 50,02 2000
/S. Golisz, Sz. Kwoka, J. Paćkowski, M. Pawlos/
ZS Turkowice – 47,38 1997
/M. Jaroszyński, P. Szymko, D. Rybczyński, G. Kozik
LO Horodło – 48,56 2001
B. Hajkowski, Kuczek, Czerwiński, Hajkowski

4 x 100 m. – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – 44,58 sek. 2001 r.
/Wąsiel, Magdziak, Frel, Koszałko/
ZS 2 Hrubieszów – 46,31 1999
ZS 3 Hrubieszów – 46,61 2005

4 x 200 m – p.el.

ZS 1 Hrubieszów – 1:38,69 1999
ZS 4 Hrubieszów – 1:48,20 1995
/S. Golisz, A. Węcławik, M. Pawlos, P. Ostrowski/

4 x 400 m.

ZS 1 Hrubieszów – 3:31,6 min. 1981 r.
ZS 2 Hrubieszów – M. Lebiedowicz, W. Bajek, Z. Płonkowski, M. Watras
3:41,0 1976
ZS Turkowice – 3:38,5 1988

Bieg 5 km. po szosie

ZS 1 Hrubieszów – Śliwiński Sławomir 15:56,0 min. 1996 r.
ZS 2 Hrubieszów – Piekarski Andrzej 17:48,0 1998
ZS Turkowice – Bartyga Marcin 16:31,0 1996
LO Horodło – Herbin Daniel 16:48,0 2002

Bieg 10 km. po szosie

ZS 1 Hrubieszów – Śliwiński Sławomir 33:02,0 min. 1996 r.
ZS 2 Hrubieszów – Piekarski Andrzej 37:48,0 1997
ZS 3 Hrubieszów – Hojda Marcin 40:31,0 1996
ZS 4 Hrubieszów – Węcławik Andrzej 34:04,0 1999
ZS Turkowice – Bartyga Artur 40:47,0 1995
LO Horodło – Jabłoński Artur 34:48,0 1998

Bieg godzinny po bieżni

ZS 1 Hrubieszów – Wójtowicz Andrzej 16.065 km. 1992 r.
ZS 3 Hrubieszów – Chłopeniuk Tomasz 14.930 km. 1992

Bieg 15 km. po szosie

ZS 1 Hrubieszów – Majewski Bartłomiej 1.00:8,0 godz. 1992 r.

Bieg 20 km. po szosie

ZS 1 Hrubieszów – Śliwiński Sławomir 1.08:36 godz. 1996 r.
ZS 2 Hrubieszów – Drozdowski Wojciech 1.16:29 1994
ZS 4 Hrubieszów – Węcławik Andrzej 1.13:59 1999
LO Horodło – Jabłoński Artur 1.09:19 1997

Półmaraton (21.0975 km.)

ZS 1 Hrubieszów – Klain Krzysztof 1.22:53 godz. 2004 r.
ZS 4 Hrubieszów – Grzybek Mariusz 1.31:18 2006
LO Horodło – Szady Tomasz 1.24:22 2004

Bieg 30 km. po szosie

ZS 1 Hrubieszów – Klain Krzysztof 2.17:08 godz. 2005 r.

Bieg 35 km. po szosie

ZS 1 Hrubieszów – Klain Krzysztof 2.38:41 godz. 2005 r.

Maraton (42.195 km.)

ZS 1 Hrubieszów – Łukasiewicz Robert 2.47:30 godz. 1983 r.
ZS 3 Hrubieszów – Pałka Mieczysław 3.25:44 godz. 1992
ZS Turkowice – Okoń Krzysztof 2.39:25 godz. 1987 r.

100 km. w 4 etapach (35+20+30+15 km.)

ZS 1 Hrubieszów – Klain Krzysztof 7.25:49 godz. 2005 r.

Marszobieg Górski na 100 km.

ZS 1 Hrubieszów – Sowierszenko Tomasz 20.45:00 g. 1995

Jeżeli coś się nie zgadza, proszę dać znać poprawimy.

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Danuta Mariola Zawadzka rekordzistka ZS nr 2 w Hrubieszowie w skoku w dal wynikiem 5.84 m., wynik ten uzyskała w 1974 r.

zobacz zdjęcie >>