25 września 2023

Renowacja głównej płyty boiska w Werbkowicach (ZDJĘCIA, WIDEO)

Zakończyły się prace związane z renowacją głównej płyty boiska sportowego w Werbkowicach.

Reklamy

W trakcie zabiegów agrotechnicznych wykonano między innymi: wertykulację, aerację aktywną, dosiew wgłębny nasion, rozsiew 70 ton piasku, szczotkowanie oraz wzmocnienie struktury źdźbła trawy poprzez wysiew specjalnie przygotowanych do tego nawozów.

Strona klubowa Kryształu przypomina, że od 2013 roku, na płycie głównej nie wykonywano dotąd żadnych zabiegów specjalistycznych mających poprawić jakość i stan murawy. Wykonane zabiegi regeneracyjne z pewnością przyniosą oczekiwany efekt, a zielona murawa w Werbkowicach znów nabierze dawnego kolorytu. Pierwsze efekty powinny być widoczne za około miesiąc.

Reklamy

Generalnym wykonawcą robót była firma z Lublina, która zajmuje się na co dzień regeneracją nawierzchni boisk naturalnych i sztucznych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pozytywnego zakończenia tego projektu a w szczególności Panu Maćkowi Iwon za nadzór i pomoc przy realizacji – wyraża podziękowania klub z Werbkowic. – Środki na sfinansowanie tego przedsięwzięcia pochodziły między innymi z funduszu sołeckiego, które zostały zabezpieczone w budżecie przez władze gminy Werbkowice. 

Reklamy

­


­

(info, wideo i fot. Kryształ Werbkowice / facebook.com)


Zobacz też:

Drugie wyjazdowe zwycięstwo Kryształu

Drugie wyjazdowe zwycięstwo Kryształu


JAK PRAWDA

Jak prawda