Reprezentacyjny debiut Nowaka

W sobotę 2 lutego 2008 r. w Pafos na Cyprze w piłkarskiej reprezentacji Polski przeciwko Finlandii (1:0) udanie zadebiutował wychowanek Unii, obecnie występujący w GKS Bełchatów – Dawid Nowak.

Reklamy

Na boisko wszedł w 73 minucie za Pawła Brożka, mając na koszulce numer 19. Polacy prowadzili od 42 minuty 1:0 po strzale głową kapitana drużyny Adama Kokoszko. Ale od pewnego czasu trochę jakby przysypiali, lecz od momentu wejścia na boisko Nowaka i Kamila Grosickiego ponownie poderwali się do ataku zamykając przeciwników na ich połowie.

Obaj piłkarze pokazali doskonały drybling, zwinność, szybkość startową do piłki, nieustępliwość w odebraniu rywalowi piłki, oddali kilka niebezpiecznych strzałów na bramkę. Miejmy nadzieję, że wpadli trenerowi kadry w oko i będzie powoływał ich na dalsze mecze. Nam trochę szkoda, że do reprezentacji tym razem nie został powołany jeszcze słynniejszy wychowanek Unii Tomasz Kiełbowicz, ale może następnym razem. Czego serdecznie życzymy !

Należy dodać, że obie reprezentacje państwowe były oparte na zawodnikach grających w krajowych ligach, co pozwala szkoleniowcom na przegląd zaplecza. Kilku zawodników z polskiej reprezentacji ma pozostać na Cyprze, gdzie dołączą do nich zawodnicy z zagranicznych klubów i wystąpią 6 lutego przeciwko Czechom.

Skład Polski:

1. Sebastian Przyrowski – 2. Marcin Kuś, 3. Adam Kokoszka, 4. Jakub Wawrzyniak, 5. Tomasz Lisowski (46, 15. Piotr Brożek) – 7. Wojciech Łobodziński (46, 21. Tomasz Zahorski), 6. Michał Pazdan (72, 20. Radosław Majewski), 8. Michał Goliński, 10. Łukasz Garguła (46, 18. Rafał Murawski), 11. Marek Zieńczuk (80, 17. Kamil Grosicki) – 9. Paweł Brożek (73, 19. Dawid Nowak).

opracował – mak