24 kwietnia 2024

Rodzice – Dzieciom, Dzieci – Rodzicom. Zapraszamy do udziału w turnieju piłki nożnej

Turniej „Rodzice – Dzieciom, Dzieci – Rodzicom” zakłada rywalizację drużyn złożonych z rodziców dzieci szkół podstawowych i gimnazjów z terytorium powiatu hrubieszowskiego. Zawody odbędą się 10 stycznia w hali HOSiR.

REGULAMIN

Turnieju Piłki Nożnej „Rodzice – Dzieciom, Dzieci – Rodzicom”

Formuła turnieju:

Cel turnieju:

● międzypokoleniowa integracja środowiska szkolnego: dzieci, rodziców, personelu szkolnego,

b) drużyna uczniowska

● reprezentacja szkoły lub klasy może liczyć 20 zawodników: 10 drużyna rodziców, 10 drużyna uczniowska,

● drużyny mogą składać się wyłącznie z rodziców dzieci uczących się w danej szkole i jednego nauczyciela z danej szkoły,

● niepełnoletni uczestnicy mogą brać udział w turnieju tylko za zgodą rodziców lub opiekunów szkolnych,

Regulamin gry:

● reprezentacja szkoły lub klasy składa się z dwóch drużyn:

b) drużyna uczniów

● w grze na boisku biorą drużyny składające się z 6 zawodników w tym bramkarz,

● każdy mecz trwa 20 minut, 2 x 10 min.( pierwszą połowę rozgrywają rodzice, drugą połowę uczniowie),

● punkty za mecz otrzymuje drużyna ( rodzice + uczniowie),

● obowiązują przepisy gry w piłkę nożną halową,

● mecze są sędziowane przez sędziów wyznaczonych przez organizatora,

● kary dla zawodników za faul i zachowanie wynoszą 1 min.- 2 min.

● sędzia może wykluczyć zawodnika z gry do końca rozgrywanego meczu za brutalny faul lub bardzo złe zachowanie.

System rozgrywek:

● system rozgrywek ustalony zostanie w zależności od liczby zgłoszonych drużyn,

● przy udziale do 6 drużyn turnieju rozgrywane będą systemem każdy z każdym,

● przy udziale powyżej 6 drużyn w 2 grupach,

● zwycięzcy grup zagrają o 1 miejsce w turnieju, a drużyny z 2 miejsca w grupach o 3 miejsce w turnieju ( w przypadku remisu rzuty karne),

● podział na grupy odbędzie się w drodze losowania,

● o kolejności decyduje liczba punktów – bezpośredni pojedynek – korzystniejsza różnica bramek – większa ilość zdobytych bramek – rzuty karne

► zawodnicy ubezpieczają się na kosz własny,

► wszyscy uczestnicy startują na własną odpowiedzialność – organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne nieszczęśliwe wypadki w trakcie zawodów. Zgłoszenie musi zawierać formułę: „Zapoznaliśmy się z niniejszym regulaminem i zezwalamy na wykorzystanie swojego wizerunku (zdjęć) na stronie internetowej promującej w/w zawody.