Rok 2003 – 10 lat temu w hrubieszowskich ciężarach!?

W roku 2013 przedstawicielka sekcji podnoszenia ciężarów Unii Hrubieszów Ewa Mizdal po raz pierwszy w historii naszego sportu reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich i tak się składa, że Ewa, właśnie 10 lat temu zadebiutowała w rywalizacji sztangistek. Jak jej poszło, to poniżej, tak jak i o wysokich osiągnięciach, m.in. Artura Pomiankiewicza, Przemysława Draguna, Sylwestra Załuskiego, Kamila Kopytko, Ewy Szumiaty, Andrzeja Gawła, wychowanków Unii w innych barwach!

Reklamy

Rok 2003 – Osiągnięcia sekcji podnoszenia ciężarów MKS Unia w Hrubieszowie

 

Mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych

Reklamy

 

– Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20, 29/30.03. Hrubieszów.

Wzorowo zorganizowana impreza, bogaty program uroczystości otwarcia, 3 miejsce MKS UNIA drużynowo wśród mężczyzn 24pkt (1. Budowlani Opole 45) i 15 miejsce u kobiet – 6pkt (1. WLKS Siedlce 64),

 

indywidualnie:

 

Srebro Artur Pomiankiewicz kat. 56kg 207,5kg (92,5+115) tytuł Mistrza Polski przegrał wagą ciała – dodatkowo złoto w rwaniu i srebro w podrzucie),

 

Brąz Przemysław Dragun kat. 77kg 280kg (125+155) dodatkowo dwa brązy w rwaniu i podrzucie,

8. Andrzej Gaweł kat. 69kg 227,5kg (102,5+125),

 

Srebro Magdalena Ufnal 170kg (75+95), ale już w barwach Budowlani Opole – wychowanka UNII, wg tabel 6 wynik zawodów 170,62pkt (1. Marta Dreger WLS Siedlce 212,5kg (07,5+115) – 217,53), dodatkowo dwa srebra w rwaniu i podrzucie.

 

 – 1-4.05. Kielce, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży:

 

4. Kamil Kopytko kat.+94kg 280kg (127,5+152,5),

5. Ewa Szumiata kat.48kg 60 kg (27,5+32,5)

5. Sylwester Załuski kat. 50 kg 125kg (55+70),

18. Paweł Czekaj kat. 56kg 135kg (60+75).

 

Drużynowo:

 

13. Unia Hrubieszów – 10pkt (1. WLKS Siedlce 68).

 

– 26/28.06. Mistrzostwa Polski Seniorów w Ciechanowie –

 

5. Artur  Pomiankiewicz kat. 56kg 202,5kg (87,5+115),

7. Przemysław Dragun kat. 77kg 292,5kg (130+162,5),

 

wychowankowie Unii:

 

6. Andrzej Chwedczuk w kat. 85 kg 312,5kg (137,5+175),

7. Andrzej Greszeta obaj AZS AWF Biała Podlaska 330kg (150+180).

 

Drużynowo:

 

13. Unia Hrubieszów – 24pkt (1. Mazovia Ciechanów 154).

 

– 5/7.09. Sokołów Podlaski, I Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 17.

 

kat. 50kg 4. Sylwester Załuski 135kg (60+75) – brązowy medal w podrzucie 75kg, kat. +108kg

9. Tomasz Skóra 205kg (95+110).

 

– 18.10. Oława. Mistrzostwa Polski Kobiet

 

Srebro – Magdalena Ufnal, ale Budowlani Opole kat. +105kg 195kg (87,5+107,5).

 

– 25/26.10. Sędziszów Małopolski. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 –

 

5. Łukasz Worobel kat. 56 kg 157,5kg (72,5+85),

kat. 69kg 8. Grzegorz Bobak, ale AZS AWF Biała Podlaska 232,5kg (105+127,5).

 

Zawody ligowe i pucharowe

 

– II liga po II rundach: 11. Unia Hrubieszów 3296,2pkt (1. Lechia Sędziszów – 3576,0).

 

– Tabela Końcowa II ligi,

 

8 miejsce MKS UNIA – 6579,5pkt (1. ZKS Lechia Sędziszów – 6962,9, 2. LKZ Żuławy Nowy Dwór Gdański 6743,4, 3. Mazovia II Ciechanów – 6730,1).

 

– 6.12. Więcbork, Magda Ufnal reprezentując MKS Oławę w kat. +75kg 218,7 pkt. 192,5kg (90+102,5) zdobyła razem z koleżankami brązowy medal w Drużynowym Pucharze Polski Kobiet.

 

Mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych Zrzeszenia LZS

 

– 12/13.04. Mistrzostwa Polski LZS kobiet i mężczyzn do lat 18-tu, na bardzo dobrym poziomie zorganizował nasz Klub w Hrubieszowie.

 

Drużynowo 4 miejsce MKS UNIA- 39 pkt. (1. WLKS Siedlce – 105), indywidualnie.

 

Medale złote zdobyli:

 

Ewa Szumiata kat. 48kg 55kg (22,5+32,5),

i Kamil Kopytko kat. 105kg 275kg (125+150)

 

Medal Brązowy:

 

Róża Kociara kat. +75kg 90kg (40+50),

 

4 miejsce Tomasz Skóra kat. +105kg 180kg (85+95,

5. Edyta Skiba kat. 63kg 77,5kg (35+42,5),

8. Paweł Czekaj kat. 62kg 137,5kg (60+77,5)

 

– 28/29.08. Zielona Góra. VII Ogólnopolskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi.

 

Starsi:

 

Złoto Artur Pomiankiewicz kat. 56kg 192,5kg (85+107,5),

kat. 85kg Brąz Przemysław Dragun 295kg (130+165),

kat. 69kg 5. Andrzej Gaweł 222,5kg (102,5+120),

 

młodsi

 

kat. +105kg

złoto – Kamil Kopytko 265kg (120+145).

 

Drużynowo PC mężczyźni:

 

6. Unia Hrubieszów 29pkt. (1. LKS Dobryszyce – 56, 2. Pogórze Gorlice – 40, 3. Mazovia Ciechanów – 30).

 

– 7/9.11. Spała Mistrzostwa Polski Juniorów LZS do lat 20, indywidualnie:

 

kat. 69kg Złoto Andrzej Gaweł 247,5kg (107,5+140)

i kat. +108kg Kamil Kopytko 267,5kg (120+147,5),  

Srebro kat. 85kg Przemysław Dragun 275kg (125+150),

i kat. 56kg Łukasz Worobel 157,5kg (72,5+85),

7. Sylwester Załuski 140kg (60+80),

 

Złota Sztanga kat. 62kg

 

4. Marek Gnasiuk 182,5kg (80+102,5),

 

drużynowo

 

6. Unia Hr. 31pkt (1. WLKS Siedlce 66, 2. Mazovia Ciechanów 48, 3. Żuławy Nowy Dwór Gdański – 34)

 

Mistrzostwa Polski szkół Zrzeszenia LZS

 

– 14/15.06. Białystok, XX Igrzyska LZS Młodzieży Szkolnej

 

dziewczęta:

 

3. Ewa Szumiata waga 48kg 70kg (27,5+42,5),

5. Róża Kocira kat. +75kg 90kg (40+50)

 

ur. 1986/87, chłopcy:

 

2. Sylwester Załuski kat. 50kg 135kg (57,5+77,5),

3. Tomasz Skóra kat. +94kg 195kg (85+110)

 

ur. 1983-85 chłopcy:

 

1. Przemysław Dragun kat. 85kg 280kg (120+160),

4. Andrzej Gaweł kat. 69kg 227,5kg (100+127,5),

 

Drużynowo szkoły:

 

5. ZS nr 1 Hrubieszów – 37pkt (1. ZS 4 Siedlce 80, 2. ZSR Dobryszyce 80, 3. ZS 3 Ciechanów 61)

 

Zawody wojewódzkie LZS

 

– Mistrzostwa Województwa LZS w Terespolu,

 

kobiety:

 

1. Renata Bojda kat. 53kg 55kg (25+30),

1. Edyta Skiba kat. 63kg 70kg (30+40),

3. Ewa Szumiata kat. 48kg, 60 kg (25+35),

 

Mężczyźni:

 

kat. +105kg 1. Tomasz Skóra 187,5kg (85+102,5),

kat. 85kg 2. Przemysław Dragun 290kg (130+160),

kat. 105kg 2. Kamil Kopytko 270kg (120+150),

Kat. 56kg 2. Sylwester Załuski 130kg (57,5+72,5),

kat. 62kg 3. Artur Pomiankiewicz 200kg (87,5+112,5),

kat. 77kg 3. Grzegorz Bobak 225kg (105+120),

4. Paweł Ląkocy 162,5kg (70+92,5),

4. Andrzej Gaweł 227,5kg (102,5+125), kat. 69kg

6. Paweł Kopytko 165kg (77,5+87,5),

8. Paweł Czekaj 145kg (65+80),

9. Marcin Kusiak 152,5kg (65+87,5),

11. Damian Sztucki 155kg (70+85),

13. Piotr Grzewiński 150kg (65+85), 

pk. kat. 94kg 1. Andrzej Chwedczuk AZS AWG Biała P. 312,5kg (142,5+170).

 

Zawody powiatowe:

 

– 14.12. Mistrzostwa Powiatu Hrubieszowskiego,

 

kobiety, wygrały:

 

kat. 48kg Marlena Kontkiewicz Mircze 70kg (30+40),

kat. 53kg Kinga Kudełka 70kg (30+40),

kat. 58kg Karolina Grabarczuk Mircze 82,5kg (37,5+45),

kat. 63kg Ewa Mizdal 110kg (47,5+62,5),

kat. 69kg Sylwia Krzywińska Dubienka 95kg (42,5+52,5),

kat. 75kg Anna Zdunek 80kg (35+45) – pozostałe Hrubieszów,

 

sędziowali:

 

Elwira Ciesielczuk,

Tomasz Pańko,

Arnold Kasztelan,

Marek Gnasiuk,

s.gł. Henryk Lebiedowicz.

 

– 14.12. Mistrzostwa Powiatu Hrubieszowskiego,

 

mężczyźni, wygrali:

 

kat. 56kg Łukasz Worobel Werbkowice 157,5kg (72,5+85),

kat. 62kg Marek Gnasiuk 180kg (80+100),

kat. 69kg Andrzej Gaweł 247,5kg (107,5+140),

kat. 77kg Paweł Kopytko 195kg (85+110),

kat. 85kg Przemysław Dragun Hrubieszów 290kg (130+160),

kat. +105kg Kamil Kopytko 280kg (125+155).

 

Punktacja łączna Gmin:

 

1. Gmina Hrubieszów 87pkt.,

2. Gmina Mircze 57,

3. Gmina Werbkowice 47pkt,

sklasyfikowano 10 Gmin.

 

Tabele ogólnopolskie za sezon 2003

 

– Najlepsi w Polsce w tabelach – bez względu na wiek:

 

kat. 56kg 6. Artur Pomiankiewicz 207,5kg (92,5+115),

 

młodzieżowcy

 

kat. 56kg 5. Artur Psionka 177,5kg (77,5+100)

kat. 62kg 5. Andrzej Foks 187,5kg (82,5+105),

 

juniorzy do lat 20

 

kat. 56kg 2. Artur Pomiankiewicz 207,5kg (92,5+115),

kat. 77 kg 3. Przemysław Dragun 292,5kg (130+162,5)

kat. 69kg 7. Andrzej Gaweł 247,5kg (107,5+140)

kat. 85 kg 7. 295kg (130+165),

 

juniorzy do lat 18

 

kat. 105kg 5. Kamil Kopytko 275kg (120+155) i

kat. +105kg 1. 280kg (127,5+152,5),

 

juniorzy do lat 17.

 

kat. 56kg 7. Sylwester Załuski 135kg (60+75),

 

ogólnie kobiety kat. +75kg

 

3. Magdalena Ufnal 195kg (87,5+107,5).

 

Inne

 

– Decyzją, na podstawie art. 7 ust. 4 oraz art. 7a ust. 1 ustawy z dnia 18.01.1996r. o kulturze fizycznej … itd. z dn. 27.01. w Starostwie Powiatowym MKS „Unia” Hrubieszów wpisana została pod pozycją 09/01/2003.

 

– Treningi odbywały się jeszcze w siłowniach znajdujących się w szkolnych piwnicach. Ważniejsze zawody w hali Hrubieszowskiego Sportu i Rekreacji, inne na Sali szkolnej lub w siłowni.

 

–  15.11. Biłgoraj. Turniej Nadziei Olimpijskich

 

kat. 69kg 1. Andrzej Gaweł 247,5kg (107,5+140),

kat. 85kg 2. Paweł Ląkocy 187,5kg (80+107,5),

kat. +105kg 1. Tomasz Skóra 215kg (95+120),

kat. 62kg 2. Artur Pomiankiewicz, ale AZS AWF BP 205kg (90+115),

kat. 94kg 3. Andrzej Chwedczuk, ale AZS AWF BP 310kg (130+180),

 

kobiety

 

kat. 58kg 1. Karolina Grabarczyk 82,5kg (35+47,5),

kat. 69kg 1. Sylwia Krzywińska 85kg (37,5+47,5).

kat. 63kg 2. Ewa Mizdal 95kg (40+55),

 

– W V Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Powiatu Hrubieszowskiego:

 

8. Dragun Przemysław,

 

wśród trenerów:

 

1. Czerniak Antoni,

4. Tarnawski Leszek

 

Trenerzy sekcji MKS „Unia” Hrubieszów w 2003 r.:

 

Antoni Czerniak,

Leszek Tarnawski,

i społecznie Marek Gnasiuk,

 

kierownik sekcji PC –

 

Henryk Lebiedowicz

 

Dyrektor ZS nr 1 w Hrubieszowie

 

Andrzej Szkudziński

 

– Zarząd MKS „Unia” Hrubieszów – 2003:

 

prezes – Jarosław Woźniak (Burmistrz Hrubieszowa),

Kazimierz Małyska – wiceprezes (prezes po rezygnacji J.W. wiosną 2004 r.),

Henryk Lebiedowicz – wiceprezes,

Andrzej Kulczyński – sekretarz

oraz członkowie:

Małgorzata Muzyczuk,

Zdzisław Kosakowski,

Leszek Tarnawski,

Eugeniusz Paczała,

Marek Watras,

Trześniewski.

 

– Komisja Rewizyjna:

 

Zygmunt Paluch – przewodniczący,

Marek A. Kitliński – zastępca,

Antoni Czerniak – członek.

Urzędującym dyrektorem MKS Unia był Marek Watras do 28.02.2003.

 

– Od wiosny 2003 r. w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie, który udostępniał swoje obiekty Unii i prowadził jej sprawy finansowe, zatrudnieni byli:

 

dyrektor – Bogusław Lachowicz,

kierownik – Mirosław Szuper,

główna księgowa – Jadwiga Piłat,

ref. ks. – Jadwiga Ciesielczuk – Lebiedowicz,

organizator imprez masowych – Marek Watras,

trener – Andrzej Kulczyński,

kasjer – Dorota Wrzos.

Klubowe obiekty ponadto obsługiwali:

magazynier, konserwator-elektryk, portierzy, pracownicy gospodarczy, sprzątaczki i bufetowe.

 

Na podstawie udostępnionych materiałów przez hrubieszowską sekcję podnoszenia ciężarów, Henryka Lebiedowicza, Antoniego Czerniaka, Leszka Tarnawskiego, stron internetowych PZPC i Polska Sztanga, prasy, wywiadów, książek o hrubieszowskim sporcie, materiałów własnych

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Artur Pomiankiewicz najsilniejszy punkt sekcji.