Rozmowa z czołową sztangistką Europy Natalią Bobrowską

Gdziekolwiek, kto spotka Natalię Bobrowską, to zadziwi się, że ta dziewczyna to Mistrzyni Polski i szósta Europejka do lat 15 w podnoszeniu ciężarów, a tak… i na dodatek reprezentuje Polskę i MKS Unia w Hrubieszowie! Na szczęście są kategorie wagowe i jest w tym sporcie szansa dla wszystkich Natalka korzysta z tego i nie ma zamiaru rezygnować, marzy o dalszych sukcesach. Poniżej rozmowa z tą miłą i uśmiechniętą sportsmenką.

Reklamy

 

Rozmowa z czołową sztangistką Europy i Mistrzynią Polski do lat 15 Natalią Bobrowską!

 

Witam i pytam? Jak trafiłaś na treningi PC?

Na siłownię pierwszy raz przyszłam w 5 klasie szkoły podstawowej … wcześniej zaczął trenować mój brat Patryk (mak – w br. srebro na OOM), który mnie zachęcił do tego sportu.


I jakie były pierwsze wrażenia?

 

Na początku nie byłam zainteresowana tym sportem, ale trenerzy mnie bardzo fajnie wprowadzili na siłownię i tak do tej pory trenuję


Uczysz się w …?

W Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie.


Jesteś Mistrzynią Polski Młodziczek i zajęłaś 6 miejsce na ME, co czułaś, czujesz po tych osiągnięciach?

Start na mistrzostwach Europy był dla mnie ogromnym zaszczytem, do tej pory bardzo się cieszę z bycia reprezentantką. Mistrzostwa Polski to drugie z kolei ważne dla mnie zawody. W tym roku dzięki ciężkiej pracy na treningach zdobyłam pierwsze miejsce w kategorii do 44kg


Jakie masz plany na rok 2016 sportowe, inne?

Plany na rok 2016, to chcę wystartować na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i zdobyć również pierwsze miejsce w kategorii do 44kg, a co wówczas z tego wyjdzie to się okaże.

 

Gdyby nie podnoszenie ciężarów, to jakiś inny sport, artystka, poetka, itp.?

Szczerze to nie wiem, co bym robiła gdybym nie zaczęła trenować ciężarów … jest wiele sportów, które mi się podobają, ale chyba tylko w ciężarach czuje się najlepiej.

 

Jakieś niespodzianki, ciekawostki podczas zawodów, treningach, obozach, przejazdach, itp.

To pytanie jest bardzo ciekawe, ponieważ na każdych zawodach lub obozach jest jakaś śmieszna sytuacja, pomijając to, że zawsze panuje miła atmosfera.

 

Trenerzy to…?

Oczywiście, nie zaszłabym tak daleko, gdyby nie moi trenerzy. Trenerzy od początku mojego trenowania się o mnie troszczą, przygotowują mnie, jak najlepiej do każdego startu, poprawiają na treningach każdy nawet najmniejszy mój błąd. Odkąd pamiętam jeździli z zawodnikami na obozy i starali się zawsze jak najwięcej im pokazać. Są to naprawdę świetni ludzie, umieją się zatroszczyć i super sobie poradzić z młodzieżą w różnym wieku naprawę jestem im bardzo wdzięczna za to, jak daleko dzięki im zaszłam w tym sporcie.

 

Masz, jakieś wzorce w swojej dyscyplinie sportowej ze świata, polski, klubu?

Oczywiście moim wzorcem jest Ewa Mizdal, która też zaczynała swoje treningi w klubie MKS UNIA Hrubieszów i reprezentuje go nadal, jakby nie było 7. na  ostatnich Igrzyskach Olimpijskich, brązowa medalistka Mistrzostw Europy.

 

Oprócz sportu, co cię jeszcze interesuje?

Oprócz sportu mam jeszcze dużo zainteresowań, min. uwielbiam spotykać się ze znajomymi.

 

Rodzaj ulubionej muzyki?

Jeżeli chodzi o muzykę, to jest u mnie to bardzo zróżnicowane pod względem gatunku, ale gdybym miała wybrać, to chyba najwięcej słucham rapu

 

A deser, który Ci sprawia przyjemność?

Ze słodyczami jest tak, że uwielbiam wszystkie słodkie rzeczy bez wyjątku.

 

Oprócz „wuefu” ulubione przedmioty w szkole?

Moim ulubionym przedmiotem jest geografia i oczywiście pozdrawiam moją panią od geografii.

 

Wolisz rwanie czy podrzut?

Zależy, ponieważ czasami lepiej idzie mi rwanie a czasami podrzut, w zasadzie lubię oba boje, szczególnie, jak poprawiam rekordy życiowe.

 

Co na Twoje zaangażowanie się do podnoszenia ciężarów, rodzice?

Myślę, że na moje zaangażowanie wpływa najbardziej to, że kocham ten sport i daje mi on naprawdę wielką satysfakcję.

 

Bardzo dziękuje za wywiad i powodzenia w dalszych celach!!!

 

***

 

Trener MKS Unia w Hrubieszowie Antoni Czerniak:

Natalia Bobrowska, to uczennica III klasy Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie. Bezpośrednim trenerem i opiekunem jest trener Andrzej Greszeta. Utalentowana zawodniczka podnoszenia ciężarów, obecnie najlepsza w Polsce w najniższej kategorii wagowej. Mistrzyni Polski do lat 15, reprezentantka Polski, szósta zawodniczka Mistrzostw Europy w Landskoronie Szwecja, w tym roku. Talent Natalii rozwija się systematycznie, osiąga coraz lepsze wyniki po przez systematyczne treningi. Robi to z przyjemnością, na treningach widać radość i upór podczas wykonywania ćwiczeń. Założony cel na przyszły rok to: start na Mistrzostwach Europy do 17 lat we wrześniu, które odbędą się w Polsce, w Nowym Tomyślu. Po ukończeniu gimnazjum chce podjąć naukę w Zespole Szkól  nr 1 w Hrubieszowie.

 

***

 

Najwyższe osiągnięcia Natalii Bobrowskiej MKS „Unia” Hrubieszów

 

Mistrzostwa Europy Juniorek Młodszych – do 15 lat

2015.08.02 Landskronie (Szwecja)

6 miejsce – kat. 44 kg 104 kg (47+57)

 

Mistrzostwa Polski do lat 15


2015.10.09 Burzenin

Złoty medal – kat. 44 kg 100 k (42+58)


2014.10.17, Biłgoraj

Brązowy medal – kat. 44 kg 85 kg (38+47)

 

Mistrzostwa Polski LZS do lat 15

 

2015.05.15 Siedlce

Złoty medal – kat. 44 kg 98 kg (43+55)

 

Rekordy życiowe

Bobrowska Natalia 47,00 107kg (48+59);  5.12. Biłgoraj

 

 

Wywiad i opracowanie – Marek A. Kitliński (mak)