Rozmowa z Radosławem Kozaczukiem – trenerem bramkarek Wielkiej Brytanii

Hrubieszowianin – Radosław Kozaczuk od listopada 2018 roku pełni funkcję trenera bramkarek reprezentacji Wielkiej Brytanii w piłce ręcznej. Jest także konsultantem wielu zespołów w tej dyscyplinie i aktywnym zawodnikiem. Na swojej stornie publikuje zdjęcia z szerokiej własnej aktywności i filmiki z demonstracją ćwiczeń, które są i mogą być pomocne przy indywidualnym treningu szczególnie teraz, kiedy należy ograniczyć się do zajęć domowych.

Reklamy

 

Rozmowa z Radosławem Kozaczukiem – trenerem bramkarek Wielkiej Brytanii


Wyszliście z Unii Europejskiej. Coś się ogólnie polepszyło, pogorszyło ?

– Minęło zbyt mało czasu, abym mógł ocenić czy coś się polepszyło czy pogorszyło.


Teraz walka z pandemią. Jak to u Was wygląda od strony ogólnej i sportowej?

– Od strony sportowej wygląda to źle, ponieważ wszystkie imprezy sportowe oraz treningi zostały wstrzymane lub przeniesione na inny termin. Lecz staramy się utrzymać w dobrej kondycji poprzez indywidualne treningi oraz treningi online. Ogólnie nie jest dobrze. Setki tysięcy ludzi straciło pracę, upadają firmy tak, jak w całej Europie, ale o ile Brytyjski rząd dotrzyma obietnicy, to w Anglii możemy liczyć na różnego rodzaju wsparcia finansowe, które pomogą nam „jakoś” przetrwać kryzys gospodarczy.


Od ostatniej naszej rozmowy, co się w pana działalności sportowej wydarzyło?

– Raczej nic sie nie zmieniło. Wciąż jestem trenerem kadry Wielkiej Brytanii Kobiet, prowadzę Londyńską szkołę bramkarzy / bramkarek oraz jestem trenerem i wciąż bramkarzem w klubie West London Eagles.


Na swojej stronie publikuje pan wiele filmików o treningach bramkarskich. Okazuje się, że można trenować wszędzie, a do ćwiczeń można wykorzystać wszystko…

– Zgadza się, wszystko zależy od naszej wyobraźni i motywacji. Jestem szczęściarzem, gdyż w moim Londyńskim domu mam ogródek, który zamieniłem w miejsce do aktywności fizycznej. Ponadto, posiadam w domu dużo sprzętu sportowego, dzięki czemu jestem w stanie ćwiczyć w profesjonalny sposób u siebie na podwórku. Kto chętny, może je wykorzystać we własnym samodoskonaleniu.


To chyba nie za szybko odwiedzi pan rodzinny Hrubieszów?

– Szczerze mówiąc, to mam plany na częstsze wizyty w Hrubieszowie. Jak tylko wszystko wróci do normy po pandemii, to chciałbym organizować obozy dla kadry Wielkiej Brytanii kobiet w naszym pięknym miasteczku, gdzie mamy fantastyczne obiekty sportowe oraz warunki do przeprowadzenia obozów szkoleniowych. Ponadto myślę o powrocie do Polski, gdyż mam kilka interesujących ofert trenerskich z klubów z Super Ligi, które rozważam.

 

Dzięki za odpowiedzi i trzyma kciuki za realizację planów (mak).

 

***

 

Zajrzyj na stronę fb Radka:

Radek Oneofeagles Kozaczuk

 

 

 

 

Rozmawiał – Marek Ambroży Kitliński

Wideo, fot. Radosław Kozaczuk


 


 

Zobacz też:

SPORT – Radosław Kozaczuk trenerem bramkarek pierwszej reprezentacji kobiet Wielkiej Brytanii