29 marca 2024

Rzeszów pokonany – emocji nie brakowało

To był perfekcyjny tenisowy weekend – w piątek pokonana została drużyna z Bytomia, a w niedzielę kolejna radość – Akademia Zamojska pokonuje Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów 3:0, tym samym zgarniając komplet 6 pkt. w dwóch kolejkach.

Wynik wskazuje na łatwą zdobycz… Nic bardziej mylnego, młodzi zawodnicy z Rzeszowa zagrali bardzo dobrze, a drużyna AZ musiała mocno zapracować na te punkty.

Już w pierwszym pojedynki Jakub Folwarski przegrywał 0:2 z Patrykiem Dziubą, ale konsekwentna i solidna gra w 3 pozostałych setach dała mu wygraną 3:2. Podobnie było w drugim pojedynku – Andrew Baggaley po dwóch setach również przegrywał 0:2 z Szymonem Kolasą, jednak doświadczenie wzięło górę i Andrew zakończył swoje starcie ostatecznie wygrywając 3:2. W trzecim pojedynku Piotr Chodorski nie pozwolił na urwanie seta Miłoszowi Sawczakowi i pewnie zwyciężył 3:0.