Sandra Bęsiuk srebrną medalistką w biegach przełajowych!

W niedzielę 31 marca 2019 r. w Siemiatyczach, w województwie podlaskim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych U16 makroregionu lubelsko – podlaskiego. W zawodach, pod kierownictwem trenera Mirosława Kamienia, udział wzięło czworo zawodników z MKS Unia Hrubieszów. Doskonale zaprezentowała się Sandra Bęsiuk, która zdobyła srebrny medal na dystansie 2500 m. A ja pochwalę się młodszym wnukiem Bartkiem, który zwyciężył w imponującym stylu na 3000 m.

Reklamy


Trener Mirosław Kamień

Znakomicie zaprezentowała się SANDRA BĘSIUK, która zdobyła srebrny medal na dystansie 2,5 km. Na tym samym dystansie 10 miejsce wywalczyła Kinga Czerwińska, zaś Oliwia Kowalczyk niestety nie ukończyła biegu, po dotkliwym upadku w trakcie rywalizacji. Bardzo dobrze zaprezentował się FILIP CIERECH na 3000 m, który zajął 4 miejsce, tracąc medal na ostatnich 100 m przed metą. Wynik biegu mógł być o wiele lepszy, lecz niestety ¾ dystansu Filip przebiegł tylko w jednym bucie, który został mu ściągnięty w trakcie początkowej rywalizacji. Z tego też względu należą mu się WIELKIE GRATULACJE ZA POSTAWĘ. Zresztą, wszystkim zawodnikom należą się gratulacje.


Sandra Bęsiuk wicemistrzyni makroregionu

– Trasa była trudna, trzymałam się czołówki. Pogoda była udana, ale wiał lekki wiatr. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z mojego biegu i osiągnięcia. Wszystko mi się udało dzięki mojemu trenerowi Mirosławowi Kamieniowi, który bardzo mnie mobilizuje i wspiera.


Wieloletni reprezentant Unii Hrubieszów a od wielu lat Trener Piotr Kitliński AZS UMCS Lublin

– Świetnie spisali się moi zawodnicy podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 w biegach przełajowych w Siemiatyczach. Zawodnicy pod opieką żony Agnieszki mieli za zadanie zdobyć 6 punktów. Zadanie wykonali w 100%. Gratulacje!

1m Bartosz Kitliński 3km i 3pkt

2m Sebastian Misiarz 2km i 2pkt

16m Jan Warych 2km i 1pkt


A trener Piotr K. nie mógł być na zawodach, ponieważ w tym dniu…

– 31 marca 2019 roku w lubelskim Parku na Zawilcowej odbył się bieg dla Mai pod tytułem Zawijamy dla Mai. Maja jest siostrą absolwentów szkoły, w której uczę. Ma 9 lat. Gdyby nie choroba na pewno byłaby uczennicą Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublinie. Urodziła się z rzadką chorobą genetyczną –Syndromem Kleefstra. Niezbędne jest leczenie i długotrwała rehabilitacja. Fundacja Rozwoju Sportu z Rodzicami Mai zorganizowała bieg charytatywny ZAWIJAMY DLA MAI. SP 4 włączyła się do tej akcji.


Pełny komunikat z zawodów:

Komunikat MMM, SiemiatyczeOpracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Foto – MKS Unia Hrubieszów Lekkoatletyka i Mirosław Fus