Sekcja PC Unii Hrubieszów na obozie w Zamościu

Pierwsze lokalne zawody sekcja podnoszenia ciężarów Unii Hrubieszów ma za sobą, padło sporo życiówek. Lecz, aby jeszcze lepiej przygotować się do sezonu 2015 w okresie ferii zimowych przebywają na obozie sportowym w Zamościu i na jego temat przeprowadziłem krótki wywiad z trenerem klubowym Antonim Czerniakiem, a zdjęcia przesłał trener Agrosu Zamość Andrzej Gaweł – były świetny zawodnik Unii Hrubieszów i m.in. podopieczny trenera Czerniaka. Czy to nie może wzruszyć!?

Reklamy

 

p. Trenerze – Jesteście na obozie sportowym, gdzie, w jakim terminie, co to za obóz i jego cel?

– Tak, jesteśmy na obozie sportowym kadry makroregionu i klubowym w Zamościu. Razem z zawodnikami Agrosu Zamość i trenerem Andrzejem Gawłem. Jest nas 15 osób z Hrubieszowa, zgrupowanie rozpoczęło się od poniedziałku 2 lutego, a zakończenie planowane jest w sobotę 14 lutego. Jak co roku podczas ferii zimowych odbywają się takie zgrupowania. Mają na celu przygotować się do pierwszej części sezonu.

 

Czy na obozie tylko trenujecie?

– Nie tylko – byliśmy na basenie i w saunie w środę. W przyszłym tygodniu idziemy też do sauny i na basen oraz do kina, będziemy zwiedzać Stare Miasto i inne obiekty.

 

Podobno organizujecie niedługo ponownie ciekawe lokalne zawody, kiedy, gdzie…?

– Planujemy 20 lutego zawody O Puchar Starosty Powiatu Hrubieszowskiego o godz. 12.00 na siłowni ZS nr 1 w Hrubieszowie.

 

Najbliższy główniejszy cel startowy to?

– 6-7 marzec Otwarte Mistrzostwa LZS Województwa Lubelskiego w Biłgoraju. Lecz, jeszcze bardziej głównymi startami, to będą Mistrzostwa Polski do lat 20 i Mistrzostwa Polski  LZS do lat 15 i 17 w miesiącu kwietniu.

 

Niestety powiatowego plebiscytu sportowego za rok 2014 nie będzie, co pan o tym sądzi?

– Z tego, co słyszałem Powiat nie ma środków na taką inicjatywę. Szkoda, może w przyszłym roku znajdą się pieniądze.


Dzięki za odpowiedzi, a jeżeli są jakieś zdjęcia z obozu, to wiadomo…?

– Dziękuję i pozdrawiam z Andrzejem Gawłem – A. Czerniak

 

mak – Pozdrawiam również wszystkie zawodniczki i zawodników, którzy zdecydowali się na poświęcenie swoich ferii zimowych na podnoszenie na jeszcze wyższy poziom swoich umięjętności i na jeszcze wyższym poziomie reprezentować swoje kluby sportowe w rywalizacji ogólnopolskiej, a być może jeszcze wyższej… Tak Trzymać!!!

 


Trener Andrzej Gaweł, nadal jest aktualnym rekordzistą powiatu hrubieszowskiego w kategorii wagowej 69 kg i wcale nie będzie łatwo poprawić jego wyniki:

 

19 lat GAWEŁ Andrzej 107,5 140 247,5 8.11.2003 Spała

20 lat i open GAWEŁ Andrzej 110 142,5 252,5 8.05.2004 Hrubieszów

 

 

Wywiad i opracowanie – mak

Zdjęcia – trener Agrosu Zamość Andrzej Gaweł.