Sesja Stowarzyszenia MKS Unia Hrubieszów

3 listopada odbyła się sesja Zarządu Stowarzyszenia MKS Unia Hrubieszów

Reklamy

W spotkaniu uczestniczyli: prezes Zbigniew Dolecki oraz Tadeusz Romanko, Henryk Lebiedowicz, Dariusz Gałecki, Małgorzata Muzyczuk, Bogusław Lachiewicz, Leszek Tarnawski.

Na pierwszy ogień poszła sprawa nieporozumień, jakie mają miejsce w sekcji lekkiej atletyki. Krótko mówiąc chodzi o to, że trenerzy "podbierają" sobie zawodników. W rezultacie, by nie rujnować autorytetu sekcji, ze strony zarządu padła propozycja mediacji w tym sporze.

25 listopada szykuje się w mieście Wielka Gala podsumowująca obchody 60-lecia Sportu w Hrubieszowe. Ma być na nią zaproszonych ponad czterystu gości, w ten, czy inny sposób zasłużonych dla naszego sportu. Niestety, jak zwykle brakuje funduszy i jest to chyba największy problem, z którym Zarząd Klubu musi sobie poradzić.

Rozpatrywano również wniosek Rafała Fedaczyńskiego w sprawie poprawy warunków trenowania. W szczególności chodzi o opiekę lekarską i odnowę biologiczną, na którą w obecnej chwili nie może liczyć. W związku z tą sytuacją, zadecydowano o tym, by przynajmniej raz w tygodniu dla wszystkich zawodników Unii był do dyspozycji lekarz. Ponieważ Rafał Fedaczyński odniósł poważną kontuzję, a rehabilitacja następuje niezadowalająco, mając na uwadze to, że już teraz jest on zakwalifikowany do kadry olimpijskiej, z inicjatywy Dariusza Gałeckiego postanowiono zabiegać o skierowanie zawodnika na zabiegi rehabilitacyjne w profesjonalnej klinice.

Jak zwykle, najwięcej miejsca poświęcono piłce nożnej.
W chwili obecnej sytuacja przedstawia się następująco…
Walkowera Chełmiance nie przyznano i mecz odbędzie się na terenie neutralnym, w Parczewie, najprawdopodobniej 19 listopada – niestety bez udziału publiczności.
Mecz z Podlasiem odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na naszym stadionie. Ponieważ zostało osiągnięte z Policją pewne porozumienie, organizatorom szczególnie zależy na tym, by w czasie meczu nie nastąpiły żadne incydenty i dlatego najprawdopodobniej od tej pory wprowadzone zostaną dodatkowe środki ostrożności. Polegać to będzie między innymi na tym, że przy wejściu sprawdzane będą dokumenty tożsamości i bagaże. Nie ma mowy o wniesieniu żadnego alkoholu, a młodzież do lat 13 musi być pod opieką dorosłych.

Jak już pisałem wcześniej, na wniosek UM, Rada Miasta przyjęła autopoprawkę do budżetu, na mocy której HOSiR otrzyma 30 tys. złotych na remonty obiektu, które umożliwią dostosowanie go do obowiązujących przepisów.

Ostatnią istotną sprawą było wygospodarowanie większej ilości czasu treningowego w hali dla piłkarzy ręcznych, którzy w szczycie sezonu, dysponują jedynie dwoma treningami po 1,15" każdy. Dyrektor Lachiewicz bronił się tym, że wymagają od niego również tego, by hala miała dochód i musi wynajmować ją w celach komercyjnych. Z drugiej jednak strony każdy, kto kiedykolwiek trenował sport wie, że godzina to może wystarczyć na rozgrzewkę, a nie na trening, poważna sekcja juniorów zaś, na tym etapie powinna trenować przynajmniej cztery razy w tygodniu.

Zebranie Zarządu, zamiast zaplanowanej półtorej godziny, trwało trzy.