Siatkarze z Hrubieszowa wygrywają w XXII Wojewódzkich Igrzyskach LZS!

W niedzielę 25 VII 2021 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyły się XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe LZS. Jedynymi przedstawicielami z naszego powiatu w tak wspaniałej imprezie byli siatkarze z Hrubieszowa, ale wywalczyli złote medale! Onegdaj za Nowaka, Skierskiego, Kulczyńskiego, Rybickiego, itd. hrubieszowski LZS był potęgą, ciekawe czy się doczekam, że w tym temacie coś się ruszy?

Reklamy

Reprezentacje 34 gmin z 12 powiatów zmierzyły się z sobą w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych.  Po rozegraniu 26 konkurencji w klasyfikacji gmin zwyciężyli reprezentanci Gminy Jarczów rewanżując się za Igrzyska Powiatowe koleżankom i kolegom z Gminy Rachanie, trzecie miejsce wywalczyli sportowcy z Łaszczowa.

Wśród grających w piłkę nożną najlepszą drużyną okazali się piłkarze z Gminy Sitno przed zawodnikami z Rachań oraz Łęcznej.

Rywalizację piłkarek wygrały zawodniczki z Jabłonie przed piłkarkami z Sitna i Dęblina.

Najlepsze siatkarki to zawodniczki z Milejowa za nimi koleżanki z Sitna i Świdnika, wśród panów zwyciężyli reprezentanci z Hrubieszowa (niestety brak składu, proszę podesłać to uzupełnimy) przed siatkarzami z Sosnowicy i Zamościa.

Najlepszymi koszykarzami w grze 3 na 3 okazali się zawodnicy reprezentujący Świdnik przed Rachaniami i Sitnem. U Pań najlepiej do kosza trafiały zawodniczki z Białej Podlaskiej przed Jarczowem i Trzydnikiem Dużym.

W rywalizacji przeciągania liny kobiet bezkonkurencyjne okazały się panie reprezentujące Jarczów za nimi Rachanie i Łaszczów. U panów podobnie bezkonkurencyjni liniarze z Rachań za nimi Adamów i Jarczów.

Czwórbój władz samorządowych należał do reprezentacji Ryk przed Tomaszowem Lubelskim i Łęczną.

Spacer Farmera to najsilniejsi reprezentanci z Sitna przed zawodnikami z Rachań i Telatyna.

W konkurencji wyciskania odważnika. Panowie walczyli z ciężarem 17,5 kg i wśród nich w kategorii do 85 kg najlepszy okazał się Adam Kozyra z Adamowa za nim Karol Zawada z Sitna a na trzecim miejscu podium Marcin Kowalczuk z Telatyna. Powyżej 85 kg wygrał Grzegorz Kozyra przed Fryderykiem Cielicą z Telatyna i Kamilem Cielochem z Dęblina.

Wśród pań, które wyciskały odważnik o wadze 8 kg w kategorii do 70 kg zwyciężyła Agnieszka Jankowska z Sitna, drugie miejsce „wycisnęła” Aleksandra Czok z Łaszczowa a trzecie miejsce przypadło Annie Ostapińskiej z Sitna. W kategorii powyżej 70 kg najwięcej razy uniosła ciężarek Katarzyna Pietrzela ze Świdnika za nią Beata Lewandowska z Telatyna oraz Sylwia Serba z Jarczowa.

­

Pierwsza dziesiątka w klasyfikacja gmin XXII Wojewódzkich Igrzysk LZS:

Jarczów

Rachanie

Łaszczów

Telatyn

Adamów

Sitno

Dęblin

Zamość

Ryki

Świdnik

25. Hrubieszów

­

Klasyfikacja końcowa powiatów XXII Wojewódzkich Igrzysk LZS:

Tomaszów Lubelski

Zamość

Ryki

Parczew

Łęczna

Świdnik

Kraśnik

Biała Podlaska

Włodawa

Łuków

11. Hrubieszów

Krasnystaw

­

Impreza pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego poza rywalizacją sportową była również okazją do uczczenia 75 lat LZS oraz 400 lat nadania praw miejskich Tomaszowa Lubelskiego.

­

Komunikat Końcowy do pobrania poniżej lub w zakładce /KOMUNIKATY/

http://lzs.lublin.pl/wp-content/uploads/2021/07/Komunikat-kocowy-XXII-Igrzyska-LZS-Tomaszow-Lubelski-2021.pdf

­

(Wyszukał i opracował – Marek Ambroży Kitliński, fot. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Unia Hrubieszów z Pucharem Starosty! – ZDJĘCIA, WIDEO

Unia Hrubieszów z Pucharem Starosty! – ZDJĘCIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie