Siłacze z Unii Hrubieszów walczyli na Węgrzech

Przez kilka dni na Węgrzech przebywali przedstawiciele sekcji podnoszenia ciężarów MKS Unia w Hrubieszowie, oprócz udanego startu w międzynarodowych zawodach X IREG-KUPA 21.06.2014 w Iregszemcse, były i inne atrakcje! Klaudia Witkowska wygrała do lat 15 open. O wszystko zapytałem trenera Antoniego Czerniaka.

Antoni Czerniak

trener PC MKS Unia Hrubieszów, kierownik ekipy lubelskiej

– Zawody odbyły się 21 czerwca 2014 r. w węgierskim mieście Iregszemcse, nazwa zawodów X IREG-KUPA,  ale dzień wcześniej kąpaliśmy się nad Balatonem. Pogoda na Balatonem nie dopisała. ale woda w jeziorze była bardzo ciepła.

Na Węgrzech startowaliśmy wraz z Biłgorajem. Nasza ekipa zaprezentowała się bardzo  dobrze zajęła czwarte miejsce drużynowo – 1018 punktów. Indywidualnie najlepiej wypadła Klaudia Witkowska waga 50,25, wyniki 48+58=106 kg wygrała punktację sinclaira do lat 15.

Drugi do lat 20 w punktacji sinclaira był Adrian Starzec waga 75,50, wynik 100+130=230, a czwarty Patryk Friedrich waga 59,95, wynik 75+100=175.

Do lat 15 chłopców czwarte miejsce zajął Przemek Kasztelan waga 58,80, wynik 60+80=140.

Atrakcją był start reprezentacji seniorów Wietnamu, którzy wygrali kwalifikację drużynową. Startowały także reprezentacje z Czech, Litwy, Serbii i oczywiście miejscowe zespoły z Węgier.

Zawody m.in. sędziował Henryk Lebiedowicz z Hrubieszowa i Zdzisław Żołopa z Biłgoraja. Biłgoraj w punktacji drużynowej na V miejscu za nami. Najlepsi z Biłgoraja: 1 miejsce – Paweł Solak do lat 17 i 5 miejsce – Marcin Wolak, 2 miejsce – Agnieszka Rak, 3 miejsce – Katarzyna Rak w juniorkach do lat 15 za Klaudią Witkowską.

Antoni Czerniak, trener PC Unii Hrubieszów, o Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

– Na MMP do 23 lat w Gdańsku z zawodnikami jeździł trener Andrzej Greszeta. Zawodnicy wystartowali na swoim poziomie, niestety medali nie zdobyliśmy tym razem. Obecnie jestem na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w Biłgoraju, mieszkamy w Nadrzeczu k. Biłgoraja. Jest ze mną siedem dziewcząt i sześciu chłopców.