Skaczemy wysoko! Lotniczy Orzeł dla byłego żołnierza hrubieszowskiego pułku

Są już oficjalne wyniki Plebiscytu Lotnicze Orły 2013! Członkowie Aeroklubu Ziemi Zamojskiej – Waldemar Nafalski i Jacek Flis nominowani w Lotniczych Orłach stanęli na podium.

Reklamy

Waldemar Nafalski – Instruktor spadochronowy, na koncie ponad 1100 skoków. Przygodę ze spadochroniarstwem rozpoczął w 1987 roku w Aeroklubie w Świdniku. Pasję połączył z pracą w 6 BPD w Krakowie (czerwone berety), a następnie w 2 pr w Hrubieszowie, gdzie  był wojskowym instruktorem klasy M (Mistrzowskiej). Od 2010 roku jest instruktorem w AZZ – Zamość. Podczas ostatnich zawodów na celność lądowania organizowanych przez tenże aeroklub w 2013 roku zajął I miejsce wśród skoczków mających na swoim koncie ponad 500 wykonanych skoków.

W kategorii Człowiek Roku – Spadochroniarstwo zdobył I m-ce – tytuł Lotniczego Orła 2013.

 

Jacek Flis, nominowany w kategorii Człowiek Roku – Szybownictwo za swoje osiągnięcia w roku 2013 otrzymał II m-ce. W minionym sezonie startował m.in. w Krajowych Zawodach Szybowcowych w klasie Club (II m-ce), w Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów w klasie Standard (V m-ce indywidualnie, I m-ce drużynowo), w Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie Standard (III m-ce).

Najlepszym aeroklubem minionego sezonu został aeroklub z Nowego Targu.


Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za oddane głosy na naszych zawodników!

 

Joanna Giruć (AZZ)