Sparingi Unii

Hrubieszów Unia Hrubieszów przegrywa po raz trzeci z rzędu mecz kontrolny. Tym razem zawodnicy z Hrubieszowa musieli uznać wyższość Kryształu Werbkowice. Wydawało się, że mecz zostanie rozegrany na wręcz idealnym boisku, niestety obfite opady śniegu spowodowały, że warunki do gry całkowicie się zmieniły. Sparing rozegrali też między sobą trampkarze i juniorzy Unii.

Reklamy

***

Unia Hrubieszów – Kryształ Werbkowice 1-5 (0-3) (sparing)

Skład Unii:
Płędowski – Rezler, Ślązak, Barszczewski, Woraczek, Skrzyński, Czyrka, Bury, Pędzik, Nowak, Otręba. Po przerwie zagrał: Koszyniuk.

Bramkę dla Unii zdobył: Otręba.

Po dzisiejszym sparingu nasuwa się tylko jedna myśl – katastrofa.

To Kryształ walczył, rozgrywał akcje, częściej utrzymywał się przy piłce. Unia nie pokazała praktycznie nic. To wszystko dzieje się na dwa tygodnie przed inauguracją rundy wiosennej.

W pierwszej odsłonie Kryształ zdominował środkową strefę boiska przeprowadzając bardzo szybkie akcje, które zamienione zostały na bramki. Dwie bramki zdobyte można by rzec w identyczny sposób szybkie rozegranie w środku pola i dokładne zagranie do uciekającego zawodnika, który wygrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem Unii. Trzeci gol na konto Kryształu zapisany został po ładnej akcji lewą stroną boiska gdzie celne zagranie w pole karne zostało przez napastnika pewnie wykorzystane. Pewna gra i pewne prowadzenie w meczu po pierwszej połowie zawodników z Werbkowic.

Unia – Kryształ 0-3.

Początek drugiej połowy to przebudzenie Unii i gol Otręby dający nadzieję na lepszą grę biało-niebieskich. Dobra gra trwała zaledwie 15 minut później na boisku dominował już tylko Kryształ Werbkowice zdobywając jeszcze dwie bramki. Najpierw po akcji prawą stroną boiska i celnym dośrodkowaniu napastnik Kryształu strzałem głową zdobywa gola, następnie piąta bramka strzelona została przy całkowicie biernej postawie naszych obrońców, przeciwnik zdołał przyjąć piłę w polu karym obrócić się i celnie uderzyć na bramkę. Była też i szósta bramka dla rywali Unii, ale nie została ona uznana gdyż wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.

Kryształ Werbkowice pokazał się w tym spotkaniu z bardzo dobrej strony prezentując szybką i przemyślaną piłkę. Dominując na boisku pod każdym względem zasłużenie odniósł wysokie zwycięstwo 5-1.

Miłym akcentem pod czas trwającego sparingu był powrót pana Mariana Kozielskiego do sędziowania, który w drugiej połowie nie zważając na zimno i mocno padający śnieg chwycił za gwizdek i poprowadził spotkanie do końca.

***

Sparing Juniorów i Trampkarzy

7 marca na boisku treningowym w Hrubieszowie spotkanie kontrolne między sobą rozegrali trampkarze i juniorzy hrubieszowskiej Unii.

Juniorzy – Trampkarze 4-1

Składy:

Juniorzy:
Łyszczak – Musielak, Śliwa, Bakalarczuk, Grzeszczuk, Pachla, Dworzański, Wilczek, Bielak, Gomuła, Greniuk ponadto grali: Dąbrowski, Grab.

Trampkarze:
Żygawski, Lizun, Stefaniak, Zając, Kulik, Guzina, Krygiel, Lipski, Woś, Oleszczuk, Olejarz.

Bramki:
Dworzański, Bielak, Dąbrowski, Greniuk (Juniorzy) – Oleszczuk (Trampkarze).

tekst i foto – Józek

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009