Sport w „Ekonomiku” 1982 – 1987

Hrubieszów W 1982 roku p. Jan Paczała rozpoczął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie (obecnie ZS 3) im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie zakładając kronikę Szkolnego Koła Sportowego, która obejmuje lata 1982 – 1987. Co w niej się znalazło? – poniżej.

Reklamy

br />***

Kalendarium sportowe ZS 2 w Hrubieszowie

1982 wrzesień – Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w LA chł.: 1. Hanc Marek 2 LE /100 m.-12,4; w dal – 5.80; kula – 10.00 =159 pkt./, 2. Mielniczuk 1 ZSB /12,4-5.25-9.25=131 p./, 3. Tucki Mieczysław 1 ZSB /13,0 – 4.80 – 10.10 = 122 p./ startowało 21 chł., sztafeta 4 x 100 m. 1. kl. 1 ZSB 54,0; 2. kl. 2 LE 54,8; 3. kl. 1 LE 57,4 sek., drużynowo: 1. kl. 1 ZSB 468 pkt. /M. Tucki, Mielniczuk, Z. Lihorski, K. Curyło/, 2. 2 LE 444 p. /Niewiadomski, R. Skiert, M. Hanc, Prokop,/, 3. 1 LE 234 p. /M.Kwiecński, W. Żyła, A. Onisk, Stasiuk

1982 wrzesień – Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w LA dz: 1. Mil Beata 2 b LZ/100 m. 13,4, w dal 5.00, kula 7.00= 175 pkt./, 2. Kwaśniak Bożena 3 a LZ /14,6-4.50-7.55= 132 p./, 3. Łukasiuk /14,4-4.15-6.10=109 p./ st. 30 dz., sztafeta 4 x 100 m. 1. 3 a LZ 62,0, 2. 2 b LZ 63,2, 3. 1 LE 64,8; drużynowo: 1. 3 a LZ 508 pkt. /B. Kwaśniak, J. Ziń, M. Paluch, B. Nowaczewska, Anigacz/, 2. kl. 2 b LZ 444 p. /Mil, Zelich, Kamińska, Palonka M., Płochacz/, 3. kl. 3 ZSZ 386 p., /Duduś, Rosołowska, Detko, Stepaniuk, Noworol/

1982 11 11 – Liga Rejonowa SPP w Piłce Ręcznej dz. 1. Zasadnicza Szkoła Zawodowa Hr., 2. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 Hr., w składzie: B. Kwaśniak, J. Ziń, M. Paluch, B. Orlik, E. Bryk, B. Nowaczewska, R. Bryk, G. Czapka, J. Szewczuk, E. Senderek, 3. LO Hr.

1982 – Liga Rejonowa (obecnie powiat) LA 3 miejsce wśród dziewcząt, 1. LO Hrub.

1983 05 14/15 – Podczas Hrubieszowskich Igrzysk Olimpijskich, reprezentacja szkoły wystąpiła w barwach Indii, medale zdobyli: B. Mil złoty na 200 m. przez płotki, srebrny w skoku w dal; Mirosław Buczek złoty – wyścig kolarski, srebro – wyścig australijski, Andrzej i Marek Hanc złoty w strzelectwie sportowym. Buczek – ucz. ZSB trenuje kolarstwo w Agrosie Zamość pod kierunkiem instruktora Jana Buczaka, czołowy zawodnik w kategorii juniorów w regionie południowo – wschodnim

1983 10 04 – I rzut Rejonowa Liga LA dziewczęta 3 miejsce

1983 10 20 – Przełajowe Biegi Sztafetowe dz. 10 x 800 m. 1. ZSR Turkowice, 2. ZSZ 2 Hr., w składzie: R. Panasiewicz, M. Turzyńska, J. Nowosad, M. Misiuk, B. Mil, B. Płocharz, E. Stasiuk, R. Łukasiuk, J. Zamościńska, E. Kołtun/ 30:15,8 min., 3. LO Hr., 4. ZSZ Hr., 5. LO Horodło

1984 02 19 – Turniej Tenisa Stołowego o „Puchar Naczelnika Miasta”, dz. 1. Szwedo Teresa z kl. 1 a ZSZ, 2. Syroid kl. 1 a ZSZ, 3. Kawulka kl. 1 LZ, 4. Załoga Jadwiga kl. 2 LZ, 6. Mazur Jolanta kl. 2 b ZSZ, 7. Stecko Jolanta kl. 1 LE, drużynowo 1 miejsce, pierwsze dwie osoby zakwalifikowały się na Spartakiadę Wojewódzką 40 – lecia PRL w Szczebrzeszynie + Jarzyński i tam, chł. 1. Jarzyński Marek kl. 2 ZSB, 3. Jachosz Julian, drużynowo 1 miejsce

1984 02 25 – odbyły się przełajowe biegi o „Puchar Wiosny” dz. 1500 m. 7. Renata Panasiewicz kl. 2 a Z., 8. Turzyńska Małgorzata kl. 1 LE, 9. Kotko Aneta kl. 1 ZSZ, 10. Stasiuk Ewa kl. 1 LE, 2000 m. 2. Mil Beata kl. 3 LZ, Panasiewicz i Mil zakwalifikowały się na strefowe (międzywojewódzkie) biegi przełajowe w Kielcach

1984 02 25 – Mistrzostwa Hrubieszowa w Tenisa Stołowego, chł. 1. M. Jarzyński, dz. 4. Renata Djabin, 5. Stecko Jolanta

1984 03 07 – W Turkowicach rozegrano Ligę Rejonową w kosza: 1. LO Hr., 2. ZSR Turkowice, 3. ZSZ 2 Hr, 4. ZSZ Hr.

1984 03 18 – W Kielcach odbyły się strefowe biegi przełajowe o „Puchar Wiosny”, 11. B. Mil i zakwalifikowała się na Ogólnopolską Spartakiadę Młodzieży w przełajach

1984 03 21 – Szkolne Koło Sportowe zorganizowało imprezę sportowo – rekreacyjną z okazji „Dnia Samorządności” i pierwszego „Dnia Wiosny”. Rozegrano również mecz piłki noznej pomiędzy Kadrą Nauczycielską a Uczniami wynik 0:2, w nauczycielach wystąpili: Jan Zderkiewicz, Andrzej Panasiewicz, Leszek Otręba, Jan Paczała, z-ca dyr. Mieczysław Czuwara na bramce

1984 05 05 – odbył się II rzut Ligi Rejonowej w LA, dz. 1. LO Hr., 2. ZSZ 2 Hr., 3. ZSR Turkowice, 4. ZSZ Hr., 5. ZSR Hr.

1984 05 12/13 – odbyły się II Igrzyska Olimpijskie w Hrubieszowie, szkoła reprezentowała Senegal, medale zdobyli: B. Mil srebrne na 100 m. i 400 m. p. pł., Hanc Marek 1 srebrny i 2 brązowe w strzelaniu sportowym, Buczek Mirosław 1 złoty w wyścigu torowym i 1 srebrny w wyścigu australijskim

1984 06 01 – z okazji Tygodnia Sportu Szkolnego i Międzynarodowego Dnia Dziecka na terenie boiska szkolnego zorganizowano zawody sportowo – rekreacyjne, m.in. piłka ręczna dz., m.in. grały: Barbara Koc, Małgorzata Tomicka, Jadwiga Załoga, Teresa Więcław

1984 09 28 – odbył się I rzut Rejonowej Ligi LA dz. 3. ZSZ 2 Hr. Najlepsze w drużynie: Beata Denesiuk, Lucyna Ziobro i chł. Artur Gryniuk wszyscy z kl. 1 a LE

1984 10 07 – Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dz. 2. ZSZ 2 Hr. 31:19,0 min. I awans do wojewódzkich

1984 – Turniej szkolny w piłkę ręczną dz. z klas trzecich, kolejność: 1. kl. 3 b LZ, 2. kl. 3 b ZSZ, 3. kl. 3 LE, 4. kl. 3 a ZSZ, najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Marzenę Rapę, która zdobyła najwięcej bramek 23

1984 10 20 – Rejonowa Liga w Piłce Ręcznej dz. SPP: 3. ZSZ 2 Hr.

1984 11 07 – odbyły się uliczne biegi z okazji obchodów Rewolucji Październikowej, dz. 1000 m. 2. B. Mil, 3. L. Ziobro, 5. B. Denesiuk, 6. E. Stasiuk, 7. A,. Kotko, 9. J. Handziuk, drużynowo dz. i chł. 1 miejsce; chł. 1500 m.: 1. Marek Hanc, 2. Mirosław Buczek, 5. Artur Gryniuk

1985 10 03 – I rzut Rejonowej Ligi LA dz.: 1. LO Hr. 755 p., 2. ZSZ 2 Hr. 664 p., 3. ZSR Turkowice 614 p., 4. ZSZ Hr. 104 p., 5. LO Grabowiec 54 p., w ZSZ 2 m.in. startowały: Barbara Dudzicz 100 m. 13,9, Dorota Ziobro 800 m. 2:48,1, Agata Simon w dal 4.66, Jadwiga Wesołowska w dal 4.12, B. Bandachowska w dal 4.09, J. Łyś w dal 4.06, Anna Brzozowska kula 4 kg 7.38, Bożena Zaręba dysk 22.06, Aneta Kotko oszczep 24.16, Beata Chrząstek oszczep 21.42, Elzbieta Żuraw oszczep 21.04, szt. 4 x 100 m. 2 m. 57,2 w skł.: A. Palonka, J. Wesołowska, D. Ziobro, B. Dudzicz, wśród chł. Artur Gryniuk wygrał 1000 m. wynikiem – 2:56,4 min.

1985 10 25 – w Hr. odbyły się biegi uliczne z okazji rocznicy Rewolucji Październikowej, dz. 1 miejsce i zdobyły puchar ZM TPPR w składzie: B. Abramiuk, A. Baraniuk, A. Jrzenyk, B. Sanek, A. Palonka, B. Polit, U. Bojarska, L. Ziobro, R. Muzyczuk, B. Jonik, D. Ziobro, B. Dudzicz, chł. 2 miejsce w skł.: A. Gryniuk, P. Pukaluk, M. Sądej, A. Dzirba, A. Gorajek, R. Majewski

1985 – Mistrzostwa Szkoły w kosza chł. 1. kl. 2 LE, 2. kl. 4 LZE, 3. kl. 1 LF. 4. kl. 1 LE, strzelcy: 1. Mariusz Sądej 2 LE 46 p., 2. Artur Dzirba 32p., 3. Zubko 26, 4. Majewski 21, 5. Hałas i Wesołek po 20, 7. Kwieciński 18, 8. Zając 14, 9. Kot i Pukaluk po 10, najlepszymi zawodnikami wybrano Sądeja i Dzirbę obaj z kl. 2 LE

1985 – Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego, chł. 1. Kwieciński Marek kl. 4 LE, 2. Majewski Robert kl. 1 LE, 3. Onisk Andrzej kl. 4 LE

1986 03 21 – Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Samorządności, i z tej okazji odbyły się zawody sportowo – rekreacyjne oraz topienie Marzanny (m.in. rywalizowano w: przeciąganiu liny, wyścigi z jajkiem, kosz)

1986 04 23 – Mistrzostwa rejonu w Piłce Ręcznej, dz. 1. ZSZ 2 Hr. po pokonaniu ZSZ Hr. 10:4 i LO Hr. 6:4, w składzie: Kowalczyk Beata, Ślepko Renata, Rzepecka Beata, Rybak Agata, Portka Emilia, Kuszmiruk Irena, Żuraw Elżbieta, Śiudak Renata i zakwalifikowały się na zawody wojewódzkie

1986 04 25 – II rzut Rejonowa Liga LA dz.: 1. LO Hr., 2. ZSZ 2 Hr., 3. ZSR Turkowice, 4. ZSZ Hr., 5. LO Grabowiec, 6. ZSR Hr., lepsze wyniki dz. z ZSZ 2: 2. B. Dudzicz 100 m. 14,3, 3. L. Ziobro 400 m. 75,2, 2. B. Denesiuk w dal 4.75, A. Jerzyk kula 6.48, 1. A. Kotko oszczep 24.32, 2. D. Ziobro oszczep 24.19, A. Szymanek oszczep 23.72, B. Chrząstek oszczep 22.03, sztafeta 4 x 100 m. – 57,3 – 2 m.

1986 – Mistrzostwa Szkoły w piłce ręcznej chł.: 1. kl. 2 LE, w składzie: A. Dzirba, A. Gryniuk, J. Swaczyna, M. Sądej, J. Węcławek, K. Dąbrowski, J. Bogucki, 2. kl. 2 d ZSB, w skł.: Margol, Kamieniarz, Kowalczuk, Strzelecki, Wiak, Popek, Krochmal, Moczarski, Malinowski, 3. kl. 4 LZ, 4. 1 LZ, strzelcy br.: 1. Krzysztof Dąbrowski 3 LS – 15, 2. Hałas 9, 3. Wesołek 8, 4. Kwieciński i Darda po 7, 6. Malinowski i Krochmal po 6, 8. Margol – 5, 9. Sądej i Wal po 4

1986 – z nowym rokiem został wybrany Zarząd SKS: Sądej Mariusz kl. 3 a LE – prz., Dzirba Artur kl. 3 a LE – z-ca, Dudzicz Barbara kl. 2 a LE – sekretarz, Gryniuk Artur kl. 3 a LE – skarbnik, Wal Mariusz kl. 2 b LE, Głogowska Marzena kl. 2 a ZSZ, Wesołek Radosław kl. 2 b LE, Rybak Agata kl. 2 a LE, Malinowski Marek kl. 3 c ZSB – wszyscy członkowie

1986 10 07 – Rejonowa Liga LA SPP dz.: 1. LO Hr., 2. ZSZ 2 Hr., 3. ZSR Hr., 4. ZSR Turkowice, 5. LO Grabowiec, 6. ZSZ Hr. l., lepsze wyniki ZSZ 2: B. Dudzicz 100 m. 13,0, A. Bobis 100 m. 14,6, M. Feliksiak 400 m. 74,2, B. Chrząstek wzwyż 1.30, D. Ziobro kula 7.07, E. Żuraw oszczep 19.28

1986 – Mistrzostwa Szkoły w kosza chł. 1. kl. 3 a LE, w składzie: J. Węcławek, M. Sądej, J. Swaczyna, A. Janiec, A. Gryniuk, A. Dzirba, 2. kl. 3 ZSB, 3. kl. 2 b LE, 4. kl. 2 a LE, najl. strzelcy: Mariusz Sądej kl. 3 LE 52 pkt., 2. A. Dzirba 30 p., 3. J. Węcławwek 24 p., 4. M. Tomaszczuk 19, 5. D. Wal 18, 6. R. Wesołek 12, 7. R. Majewski i Malinowski po 10, 9. Krochmal i Gorajek po 8

1986 10 28 – odbyły się biegi uliczne z okazji 69 Rocznicy Rewolucji Październikowej, dz. drużynowo 2 miejsce za LO Hr., Indywidualnie: 3. Barbara Dudzicz

1986 – Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego Chł. 1. Majewski Robert kl. 2 a LE, 2. Stępiński Piotr kl. 2 f ZSB, 3. Wójtowicz Sławomir kl. 3 a ZSB

1987 – 02 08 Turniej Tenisa Stołowego o puchar Naczelnika Miasta, chł. 4. P. Stępiński, 8. P. Kapica, 10. J. Stępiński, 12. D. Adamczuk

1987 02 19 – odbyły się rejonowe eliminacje w Tenisie Stołowym zorganizowane przez ZM ZSMP, chł. 1. Robert Majewski, który zakwalifikował się na zawody wojewódzkie

1987 03 08 – Turniej tenisa stołowego SPP chł. drużynowo 1 miejsce wyprzedzając LO Hr., ZSMR Hr., ZSZ Hr. i ZSR Hr., indywidualnie: 4. J. Stępiński, 5. P. Stępiński, 10. D. Adamczuk, 12. A. Zubko

1987 04 09 – W HDK odbyły się eliminacje rejonowe teleturnieju „Na Olimpijskim Szlaku” miejsca ze szkoły ZS nr 2: 2. Jarosław Swaczyna, 8. Mariusz Sądej, 9. Artur Dzirba, 10. Arur Janiec, 13. Węcławek Jacek, udział brało 34 osoby

1987 04 28 – Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej, dz. 1. ZSZ 2 Hr., 2. LO Hr., 3. ZSZ Hr., 4. ZSR Hr., mecze ZSZ 2 z LO Hr. 11:6 i ZSZ Hr. 11:4 w składzie: Elżbieta Żuraw, Adamczuk Elżbieta, Rybak Agata (najl. Zaw. Turnieju), Rzepecka Beata, Ślepko Renata, Kowalczyk Beata, Portka Emilia, Stepaniuk Joanna, Kamińska Marta, Siudak Renata i awans do zawodów wojewódzkich !

1987 – w maju została położona nowa nawierzchnia asfaltowa na boisku szkolnym

Nauczycielką wf w tym okresie była również p. M. Ogonowska.

***

Na podstawie Kroniki SKS opracował
– Marek Ambroży Kitliński (mak)

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009