Spotkanie olimpijskie w hrubieszowskiej JEDYNCE

W dniu 08.09.2008 r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum Nr 1 w Hrubieszowie, mieli możliwość uczestniczenia w niecodziennym spotkaniu z reprezentantami Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Reklamy

Oprócz naszego, hrubieszowskiego olimpijczyka – Rafała Fedaczyńskiego, na spotkanie przybyli: Rafał Augustyn i Jakub Jelonek – reprezentujący Polskę w dyscyplinie – chód sportowy na 20 km, oraz Małgorzata Zadura i Katarzyna Kita – zawodniczki startujące
w dyscyplinie rzut młotem.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli pokaz zdjęć, wykonanych przez zawodników podczas ich pobytu w Pekinie. Barwne zdjęcia z rozpoczęcia igrzysk, ze sportowej rywalizacji oraz z wioski olimpijskiej sprawiły, iż na sali gimnastycznej zapanował iście olimpijski nastrój. Dodatkową atrakcję stanowiła krążąca „z rąk do rąk” maskotka olimpijska oraz pamiątkowy medal Rafała Fedaczyńskiego wręczany zawodnikom, którzy znaleźli się w pierwszej ósemce w swojej dyscyplinie.

Zawodnicy przedstawili się i opowiedzieli o swojej karierze sportowej, a także o niezapomnianych przeżyciach z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Goście niestrudzenie odpowiadali na pytania licznie zgromadzonej publiczności. Nie obyło się także bez prezentacji techniki chodu sportowego w wykonaniu zawodników i uczniów.

Pamiątkowym zdjęciom i autografom nie było końca.

Miłym akcent stanowił fakt, iż światowej sławy zawodnicy zjedli obiad z młodszymi kolegami w szkolnej stołówce. Dali przez to wyraz temu, iż są zwykłymi ludźmi, którzy pomimo licznych sukcesów nigdy się nie wywyższają, a także – w przypadku Rafała- nigdy nie zapominają o swoich korzeniach.

Spotkanie olimpijskie w dniu 08.09.2008 r., było wspaniałym ukoronowaniem cyklu spotkań „Spotkanie ze sportowym autorytetem”, które Szkoła Podstawowa Nr 1 realizowała w ramach projektu „Sport dobry na wszystko” pod patronatem programu „Szkoła bez przemocy”.

Jeszcze nigdy w bogatej historii hrubieszowskiej „Jedynki”, w szkole nie gościło w jednym czasie tylu sportowców – olimpijczyków, w strojach reprezentacyjnych Polski.

Tego dnia dzięki Rafałowi Fedaczyńskiemu było to możliwe.

Dla uczestników spotkania była to rzecz bezcenna, a dla przyszłych pokoleń – dzięki kronikom szkolnym – niezapomniana.

Tekst: SP 1

Polscy olimpijczycy gościli również w tym dniu w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Hrubieszowie.

zobacz zdjęcia >>