24 kwietnia 2024

Srebro Edyty Grzyb

W dniach 4 – 6 lipca 2008 r. w Szczecinie odbyły się 84 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, jedyny ślad hrubieszowskiej LA to srebrny medal i dwa szóste miejsca byłej zawodniczki Unii Hrubieszów, obecnie podczas studiów na warszawskiej AWF reprezentującej miejscowy AZS Edyty Grzyb.

Srebrny medal Edyta wywalczyła w sztafecie 4 x 400 m wynikiem 3:39,03 min., nieznacznie ulegając pierwszemu zespołowi jej obecnego klubu (3:38,07), pomimo że z Edytą w drużynie biegały tak znakomite zawodniczki jak Monika Bejnar (Mistrzyni Polski na 400 m), Grażyna Prokopek – Janacek (etatowa reprezentantka Polski na 400 m) oraz Gabriela Blicharska.

Pierwsze szóste miejsce w kraju Edyta zajęła debiutując w biegu na 400 m p.pł, najpierw w eliminacjach uzyskała siódmy czas 1:01,87 min., aby w finale poprawić się na 1:01,09 min. i przesunąć się o jedno miejsce wyżej. Bieg wygrała Małgorzata Pskit z AZS AWF Wrocław w 56,36 sek., trzecia zawodniczka pokonała ten dystans w 58,27 sek. i kto wie… – jeżeli Edyta skupi się na tej konkurencji, czy za rok nie stanie na podium. Po obecnych rekordach życiowych w biegach płaskich i w skoku w dal oraz po licznych biegach ulicznych za dziecka, można spodziewać się sporego postępu w biegu przez płotki, tylko trzeba poprawić technikę i opanować rytm. Jak będzie poczekamy – zobaczymy, czy tylko był to epizod w walce o punkty dla klubu.

Drugie szóste miejsce Edycie przypadło w sztafecie 4 x 100 m wyn. 47,96 sek., biegnąc z koleżankami Dominiką Ligarską, Katarzyną Świostek i Klaudią Blus.

opracował – mak

Na zdjęciu – Edyta Grzyb podczas treningu siłowego w przygotowaniach do kolejnych zawodów w … biegach krótkich i przez płotki.