Startuje druga rekrutacja do programu Kluby Sportowe Orange

Zaangażowany zespół, pomieszczenie i przede wszystkim dobry pomysł na rozwój klubu sportowego w twojej miejscowości to elementy potrzebne, by dołączyć do programu Kluby Sportowe Orange. Drugi nabór do programu właśnie ruszył i kolejne 50 klubów otrzyma m.in. sprzęt sportowy, treningowy oraz możliwość modernizacji infrastruktury.

Reklamy

 

Wnioski uczestnictwa w programie można składać do 8 maja przez stronę:

www.klubysportoweorange.pl

Reklamy

 

Z badań wynika, że 35% Polaków deklaruje, że ich dzieci interesują się sportem. Okazało się jednak, że prawie w jednej czwartej (22%) powodem nieuczęszczania na zorganizowane zajęciach sportowe jest brak takiej możliwości w okolicy. Ponad połowa rodziców (53%), szczególnie w małych miejscowościach chciałaby jednak, aby ich dzieci korzystały z tego typu zajęć.

Odpowiedzią na te potrzeby są Kluby Sportowe Orange. Korzyści z przystąpienia do programu jest wiele – każdy klub otrzyma  sprzęt sportowy, treningowy oraz tablet z dostępem do Internetu, by trenerzy mogli korzystać ze specjalnych programów szkoleniowych. Najaktywniejsze kluby mogą liczyć na dodatkowe nagrody w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem, czy lekkoatletą Marcinem Urbasiem.

 

Założeniem inicjatywy Orange Polska jest wsparcie lokalnych społeczności oraz promocja zdrowego, zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży. Orange Polska wyposaży 100 klubów sportowych w całej Polsce. W styczniu br. wybrano pierwszych 50 klubów.

Z województwa lubelskiego do pierwszej edycji programu dostały się następujące kluby:

•           Stowarzyszenie Animacji Kultury „Heksa” – Klub Sportowy Heksa (Niedrzwica Duża)

•           Gminny Ludowy Klub Sportowo-Turystyczny Agrosport (Leśna Podlaska)

•           Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” (Puławy)

 

Dotychczas Orange Polska przekazał ponad 2000 piłek do gier zespołowych, 1250 strojów, 50 tabletów oraz setki innych sprzętów ogólnorozwojowych.

Orange Polska poprzez programy takie jak Pracownie Orange, Akademia Orange czy Kluby Sportowe Orange, wspiera i angażuje lokalne społeczności, umożliwiając ich członkom rozwój oraz stwarzając możliwości wspólnego spędzania czasu. Dzięki Klubom Sportowym Orange już przeszło 3 000 młodych sportowców może rozwijać sięw różnych dziedzinach sportowych. – argumentuje Konrad Ciesiołkiewicz Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR.

W drugiej rekrutacji do programu może zgłosić się: trener, rodzić, kibic, nawet uczeń. Wymogiem zgłoszenia jest powołanie minimum 7-osobowej grupy inicjatywnej, współpraca i uzyskanie poparcia władz lokalnych oraz zapewnienie pomieszczenia dla Klubu Sportowego Orange. Należy uzasadnić, dlaczego klub powinien powstać właśnie w tej miejscowości oraz przygotować dwuletni plan działania klubu i jego współpracy ze społecznością lokalną. Beneficjentem programu mogą stać się kluby, które trenują dzieci i młodzież w koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, piłce ręcznej oraz lekkoatletyce.

Najbardziej wartościowym elementem programu Kluby Sportowe Orange jest jego wszechstronność. Młodzi sportowcy nie tylko rozwijają sportowe talenty, ale uczą się wytrwałości, sposobów radzenia sobie z brakiem motywacji, poznają zasady pracy w grupie, tajniki zdrowego odżywiania czy aktywnego spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi i rodziną – mówi Marcin Urbaś, ambasador programu Kluby Sportowe Orange.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

Patronat honorowy nad programem objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.