Starty lekkoatletów Unii

HrubieszówSłupsk – Kraków – Ustka

Reklamy

Sezon lekkoatletyczny trwa dalej, ale za nami najważniejsze rozstrzygnięcia w kategorii Juniorów i Juniorów Młodszych oraz przygotowawczy obóz sportowy w Ustce.

***

Mistrzostwach Polski Juniorów

W dalekim Słupsku, w dniach 3 – 5 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, na których wystartowała nasza najlepsza sprinterka, Teterycz Aneta.

W biegu eliminacyjnym na dystansie 400 m, Aneta uzyskała wynik 57.65 sek. Wynik ten jest jej rekordem życiowym oraz nowym rekordem powiatu. Niestety mimo uzyskania 8 wyniku eliminacji, wynik ten dał jej awans jedynie do finału B.

W finale B zawodniczka „UNII” 400 m pokonała w czasie 58.19 plasując się na trzecim miejscu, ogólnie wywalczając jedenaste miejsce.

O wielkim pechu może mówić Łatka Agnieszka, która po serii kontuzji nie zdołała wyleczyć się do Mistrzostw Polski, na których byłaby faworytką do złotego medalu.

***

XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

24 – 26 lipca br. w Krakowie odbyła się natomiast XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. MKS „Unię” Hrubieszów reprezentowały dwie zawodniczki: Hojda Maja w biegu na 1500 m, oraz Doroszczuk Magda w skok w dal.

Lepiej spisała się Hojda Maja, która z wynikiem 4:52.33 sek. uplasowała się na szóstej pozycji, natomiast Doroszczuk Magda wywalczyła siódme miejsce, skacząc w finale 5.41

Warto dodać, że nasze zawodniczki rywalizowały z o rok starszymi zawodniczkami, a uzyskane lokaty są dobrym prognostykiem na przyszłoroczną Olimpiadę Młodzieży.

***

Obóz w Ustce

Wykorzystując przerwę w startach, nasi lekkoatleci w dniach 19 – 28 lipca przebywali na obozie sportowym w Ustce, przygotowując się do dalszych imprez, z których najważniejszą będzie Makroregion Młodzików, oraz Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego.

zobacz zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009