Strach w zamojskiej okręgówce – boją się kibiców Hetmana i Unii

Rozgrywki w Zamojskiej Klasie Okręgowej nie mogą odbywać się zgodnie zaplanowanym wcześniej terminarzem. Już trzy ligowe spotkania zostały odwołane przez Wójtów poszczególnych gmin tylko dlatego, że nikt nie potrafił odpowiednio zabezpieczyć spotkań w Księżpolu, Zawadzie a ostatnio też i w Łabuniach. Powód: obawiano się kiboli Hetmana i Unii, spodziewając się ze strony sympatyków z Zamościa i Hrubieszowa najgorszego.

Reklamy

Nietrudno się domyślić, iż otoczkę wielkiego zła, jaką mają niby sobą reprezentować wyżej wspomniane grupy kibicowskie stworzyła policja. Organy ścigania, czy jak kto woli umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Formacja umundurowana i uzbrojona najwidoczniej skutecznie zniechęciła poszczególnych Wójtów do wydania pozytywnych decyzji odnośnie spotkań ligowych. To tylko wprowadziło chaos w rozgrywkach ligowych, a jeśli taka tendencja zostanie dalej utrzymana, to należy się zastanowić, jaki sens mają całe rozgrywki. Bowiem trudno oczekiwać, że w Tarnogrodzie, Majdanie Starym, Miączynie, Aleksandrowie zgodzą się na rozgrywanie spotkań ligowych z udziałem kibiców przyjezdnych.

Więcej »

***

Opracował – Józek