Sukces modelarzy UKS Jedynka na arenie międzynarodowej

W dniach 8-9 kwietnia 2017 r. młodzi modelarze z Hrubieszowa uczestniczyli w Międzynarodowych Zawodach Modeli Swobodnie Latających klasy mistrzowskiej F1A – szybowce i F1B – z napędem gumowym, które odbyły się w miejscowości Simeria (Rumunia). Zawody są zaliczane do Pucharu Świata Modeli Swobodnie Latających.

W sobotę rano od godziny 9.00 rozpoczęła się pierwsza kolejka zawodów modeli szybowców swobodnie latających klasy F1A. Warunki były trudne; duże zachmurzenia i silny wiatr, który wiał z prędkością do 10m/s. Startowali zawodnicy z Rumunii, Serbii, Chorwacji, Turcji, Niemiec, Norwegii, Węgier, Ukrainy i Polski.

W tej klasie modeli Sekcję modelarską UKS „Jedynka” z Hrubieszowa reprezentowali: Łukasz Flisiuk i Dominik Skwarek, którzy uplasowali się na następujących  pozycjach:  Łukasz Flisiuk zajął 3 miejsce,  Dominik  Skwarek – 5 miejsce. Zwyciężyła Tamara Kiss z Rumunii, wyprzedzając swojego rodaka.

Niedziela przeznaczona była dla zawodników klasy modeli F1B z napędem gumowym.  W niedzielnej rywalizacji modelarzy startował po raz pierwszy zawodnik z Hrubieszowa – Patryk Bajer.

Reprezentacja Polski liczyła 5 zawodników; 2 seniorów oraz 3 juniorów z Gliwic, Suwałk  i  z Hrubieszowa. Rywalizacja modelarzy przypadła na piękny dzień ze słońcem i lekkim wiatrem. Patryk zdobył maksymalne czasy i wygrał w kategorii wiekowej „Junior”. Na drugim miejscu uplasował się zawodnik z Suwałk, zaś  na trzecim, aktualny wicemistrz świata – zawodnik z Serbii.

Zdobyte medale na zawodach w Rumunii to ogromny sukces młodzieży, która przekłada swoje zainteresowania oraz wolny czas na udział w zajęciach pozalekcyjnych w szkolnej modelarni, pod opieką instruktora modelarstwa Leszka Kryszczuk.