Sukcesy hrubieszowskich modelarzy w Pucharze Polski – ZDJĘCIA

Puchar Polski Modeli Halowych 2020 został zakończony sukcesami zawodników Sekcji Modelarskiej UKS „Jedynka” w Hrubieszowie. W dniu 12 grudnia 2020 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w miejscowości Jedlicze koło Krosna, odbyły się ostatnie zawody z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Szybowców Halowych klasy F1N.

Reklamy

W ramach tegorocznej edycji Pucharu Polski rozegrano zawody w miejscowościach: Hrubieszów, Kraków, Grodków, Pyskowice, Zielonka oraz Krosno.

Zawodnicy Sekcji Modelarstwa Lotniczego UKS „Jedynka” w Hrubieszowie startujący w klasie F1N triumfowali w klasyfikacji końcowej i indywidualnej.

W kategorii wiekowej:

junior młodszy

II miejsce Karol Szumiata

III miejsce Mateusz Mięczak

Po sukcesach w Pucharze Polski, sekcja modelarstwa lotniczego UKS „Jedynka” w Hrubieszowie potwierdziła formę zdobywając 2 medale na Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców Halowych  klasy F1N, rozgrywanych w dniu 13 grudnia w Jedliczu koło Krosna.

Ponad siedemdziesięciu modelarzy z czołowych klubów z całego kraju, rywalizowało w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu, w czterech kategoriach wiekowych (młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy). Rywalizacja toczyła się o Mistrzostwo Polski Modeli Szybowców Halowych klasy F1N.

Suma lotów najlepszych trzech zawodników drużyny pozwoliła na zdobycie przez  modelarzy UKS „Jedynka”  dwóch srebrnych medali w kategorii wiekowej junior młodszy i junior.

Medaliści drużynowo:

Młodzicy: (tuż za podium)

  1. Modelarnia LOK Bieruń
  2. Aeroklub Warszawski
  3. SMO „Feniks”
  4. UKS Jedynka Hrubieszów ( Jakub Chomiak, Karol Kowalski)

 

Juniorzy młodsi:

  1. OSiR Suwałki
  2. UKS Jedynka Hrubieszów (Kacper Kaczmarek, Mateusz Mięczak, Karol Szumiata)
  3. Aeroklub Krakowski

Juniorzy:

  1. Aeroklub Warszawski
  2. UKS Jedynka Hrubieszów (Jakub Kopera, Jakub Wezgraj, Kacper Hołuj)
  3. OSiR Suwałki

Odniesiony w Mistrzostwach Polski sukces był niebywały i nieoczekiwany, ale nasz start w Krośnie poprzedzony był solidnym przygotowaniem. Przed wyjazdem przeprowadziliśmy treningi w zawsze gościnnej hali sportowej Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Poziom zawodów był bardzo wysoki, organizator spisał się wzorowo.

Dziękujemy pani Marcie Majewskiej, Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa za pomoc w organizacji wyjazdu młodych modelarzy na Mistrzostwa Polski, panu Dyrektorowi Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za umożliwienie wynajmu busa oraz wszystkim rodzicom i osobom, które przyczyniły się do osiągniętego sukcesu.

Leszek Kryszczuk

fot. UKS Jedynka