25 kwietnia 2024

Sukcesy szachistów z Moniatycz i Mircza

Szachy po raz pierwszy znalazły się w programie w Zamojskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży – Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej przeprowadzonej pod patronatem posła Sławomira Zawiślaka i Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego.

Turniej przerósł oczekiwania organizatorów, wystartowało 130 zawodników, w tym 65 młodzików. Duży sukces odniosła ośmioosobowa ekipa z ZSP w Moniatyczach.

Wśród gimnazjalistek Aleksandra Urbaniak zdobyła brązowy medal. Wśród gimnazjalistów zwyciężył mój wychowanek Sebastian Kuźniarski z gimnazjum w Michalowie.

Sukcesem zakończył się Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty Szkół Podstawowych w Fajsławicach. Oliwia Łoś zdobywając 5 pkt. z siedmiu partii, zajęła V miejsce wśród 40 szachistek, a jej drużyna SP Mircze zajęła 12 miejsce wśród 35 drużyn.

Przed nami:

Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty dla Gimnazjów w Lublinie – 29. 04. 20014. (wtorek).

Otwarte turnieje dla młodzików – do lat 10 w ramach Turniejów Wojewódzkich – Edukacja przez Szachy w Szkole: