29 września 2023

Szachowe turnieje o Puchar Wójta Gminy Hrubieszów

I Turniej o Puchary Wójta Gminy Hrubieszów Jana Mołodeckiego Grand Prix 2017 rozegraliśmy w Moniatyczach 30 września 2016 roku. Startowało trzydzieścioro szachistów, w tym 10 dziewcząt.

Reklamy


Tradycyjnie w szachach szybkich wystartowali uczniowie w sześciu kategoriach wiekowych na dystansie 7 partii, oczywiście w zaktualizowanych rocznikach.

W turnieju zwyciężył piątoklasista Michał Sarzyński, przed szóstoklasistą Sebastianem Szewczukiem i gimnazjalistą Jakubem Szymańskim.

Reklamy

 

Wśród juniorów – gimnazjalistów zwyciężyli:

1. Patrycja Jastrzębska, 2. Marcjanna Chmielewska, 3. Klaudia Kot.

Reklamy

1. Jakub Szymański, 2. Michał Pietraszek, 3. Jakub Muzyczuk.

 

Wśród juniorów młodszych klasy 4 – 6 zwyciężyli:

1. Emilia Tokarska, 2. Natalia Trubacz, 3. Karolina Muzyczuk.

2. Michał Sarzyński, 2. Sebastian Szewczuk, 3. Jakub Lewandowski.

 

Wśród młodzików klasy 1 – 3 zwyciężyli:

1. Aleksandra Perkman, 2. Anastazja Dąbrowska,

1. Bartłomiej Cebula, 2. Piotr Jarosz, 3. Mikołaj Bogucki.

 

II turniej w Moniatyczach odbędzie się 28 października.

 

***


Wielkim sukcesem polskich szachistek zakończyła się Olimpiada Szachowa w Baku. Polki zajęły drugie miejsce drużynowo. Karina Szczepkowska – Horowska zdobyła srebrny medal na trzeciej szachownicy, Klaudia Kulon zdobyła brązowy medal na czwartej szachownicy. W drużynie startowały także Monika Soćko, Mariola Woźniak i Jolanta Zawadzka. Mężczyźni zdobyli także wysoką siódmą lokatę. Serdecznie gratulujemy.


***


II Turniej Szachowy Grand Prix 2017 o Puchary Wójta Gminy Hrubieszów – Jana Mołodeckiego w Gminnym Gimnazjum w Kozodawach odbył się 19 października 2016 roku.

Startowało 21 szachistów, w tym 9 dziewcząt.

Zwyciężyła Oliwia Solarska, przed Hubertem Solarskim i Mileną Rychel. 2. Rafał Kanonienko, 3. Kinga Sliwińska, 3. Wojciech Jachosz.


W I Turnieju Szachowym w Kozodawach najlepiej zagrali:

1. Dagmara Proć, 2. Milena Rychel, 3. Klaudia Zdunek.

1. Hubert Solarski, 2. Rafał Kanonienko, 3. Dominik Bednara.

 

Kolejny III turniej zaplanowano na 14 listopada 2016.


***


Powiatowe Drużynowe Igrzyska i Gimnazjada Szachowa odbędą się 17 listopada 2016 roku w Samorządowym Zespole Szkół w Mirczu o godz. 9.00. Zapraszamy drużyny szkolne czteroosobowe, w składzie musi wystąpić co najmniej jedna dziewczyna, grająca na czwartej szachownicy. Do zdobycia po trzy Puchary drużynowo i po dwa indywidualnie dla Mistrzyń i Mistrzów Powiatu w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka