19 marca 2024

Szachowe wieści z mistrzostw Hrubieszowa i nie tylko

W II Wakacyjnych Mistrzostwa Hrubieszowa szkół podstawowych w szachach zwyciężył junior młodszy z Jedynki Olaf Lewandowski, przed juniorami Karolem Kowalskim z Jedynki i Jakubem Burdzaniem z Dwójki oraz juniorem młodszym z Dwójki Filipem Pasieką.

Zapraszamy do HDK młodzików na Mistrzostwa Hrubieszowa szkół podstawowych w czwartek 29 lipca o godz. 15.00.

***

Rewelacyjnie zagrały tomaszowianki na 27 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach w Uniejowie. Najwyżej – na 5 pozycji uplasowała się Emilia Sprzęczka, uzyskując 6,5 pkt w 9 partiach, zdobywając jednocześnie II miejsce wśród trzynastolatek. Siódme miejsce zdobyła Karolina Niedorys, zdobywając 6 pkt na 9 partii. Wygrywały one i remisowały z szachistkami rozstawionymi w dziesiątce, a były rozstawione na 17 i 20 lokacie.

Znacząco podniosły swoje rankingi. Serdecznie gratulujemy.

***

Zdobywcy pucharów i medali Wójta Gminy Hrubieszów w Szkole Podstawowej w Moniatyczach:

– w kategorii juniorów 7 – 8: 1. Oktawia Jaworska, Sebstian Cebula, 2. Karolina Muzyczuk, Piotr Jarosz, 3. Milena Biber, Bartłomiej Cebula,

– w kategorii juniorów młodszych: 1. Michał Wawrzaszek, 2. Michał Berlicki, 3. Kacper Furtak.

– w kategorii młodzików: 1. Sabina Średnicka, Szymon Kraszewski, 2. Lena Stefańska, Michał Średnicki, 3. Paulina Kunicka, Mikołaj Graf.