Szachy na Zimowisku w Mirczu

24 szachistów z trzech powiatów spotkało się na turnieju w Mirczu. Oprócz zawodników gospodarzy z miejscowego Zimowiska w Samorządowym Zespole Szkół, uczestniczyli także szachiści z Obozu Harcerskiego ZHR, który gościł w czasie Ferii 2014 w tejże Szkole.

Po rozegraniu pięciu partii systemem szwajcarskim, z czasem 10 minut dla zawodnika na partię, wyłoniono mistrzów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W turnieju zwyciężył Karol Wolczyk – junior z Gimnazjum 2 Tomaszów Lub., przed Krzysztofem Gontarzem – Gimnazjum 2 Zamość i Michałem Stanibułą – Gimnazjum Rachanie.

Wśród juniorek zwyciężyła Aleksandra Kot, przed Aleksandrą Chimczuk – obie Gimnazjum Mircze.

W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Oliwia Łoś – SP Mircze.

Wśród juniorów młodszych zwyciężył Gabriel Birunt – Zamość, przed Adamem Frańczukiem – Mircze i Piotrem Łukasiewiczem – Tomaszów.

W młodzikach Mistrzami zostali: Gabriela Celińska – Zamość i Karol Talarowski – Mircze.

Dyplomy zwycięzcom wręczył Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół, Pan Józef Czerniak.

Po wręczeniu dyplomów na wieczornych apelach wiele harcerek i harcerzy będzie marzyć o zdobyciu sprawności „Szachisty”, startująca w turnieju grupa już ją zdobyła.