Szachy: Powiatowe Drużynowe Igrzyska i Gimnazjada SZS

Szesnaście drużyn szachowych wystartowało 18 listopada 2015 roku w III turnieju Szkolnego Związku Sportowego w Samorządowym Zespole Szkół w Mirczu.

Wśród siedmiu drużyn gimnazjalnych najwyższymi umiejętnościami wykazali Gospodarze. Gimnazjaliści z Mircza w składzie Mateusz Krupa, Gabriel Bednarek, Oliwia Łoś, Aleksandra Kot zwyciężyli zdobywając 15 pkt w czterech rundach. Wyprzedzili Gimnazjum Dołhobyczów z 9 punktami i Moniatycze 8 wygranymi partiami. Kolejne miejsca zajęli: Gimnazjum Kozodawy, Gimnazjum Kryłów, Gimnazjum nr 2 Hrubieszów im. Staszica, Gimnazjum Hulcze. W punktacji indywidualnej Gimnazjady zwyciężyli także mirczanie – Aleksandra Kot i Gabriel Bednarek, drugie miejsca zajęli – Oliwia Łoś i Mateusz Krupa oboje z Mircza, trzecie miejsca – Oliwia Solarska z Gim. w Kozodawach i Jakub Szymański z Gim. w Moniatyczach.

W Igrzyskach wysoką formę wykazali szachiści z Wiszniowa w składzie – Adrian Sidor, Dominik Jędra, Łukasz Grabik, Roksana Jędra, zdobywając w czterech rundach 13 pkt, 2. SP Mircze – 10,5 pkt, 3. SP Mieniany 10 pkt. Kolejne miejsca zajęli – Moniatycze, Kryłów, Hulcze, Czerniczyn, Ślipcze, Dołhobyczów. Indywidualnie zwyciężyli: Weronika Kuta – Mircze, Kamil Wymiatał – Moniatycze. Drugie miejsca zajęli – Milena Rychel z Czerniczyna i Jakub Lewandowski z Moniatycz. Trzecie miejsca zdobyli – Weronika Drzygało ze Ślipcza i Adrian Sidor z Wiszniowa.

Na zakończenie zawodów trzy najlepsze drużyny otrzymał puchary w obu kategoriach wiekowych. Puchary i statuetki sponsorowali wójtowie gmin z Hrubieszowa i Mircza. Dla Gimnazjalistów Pan Jan Mołodecki – Wójt Hrubieszowa, w którego imieniu trofea i dyplomy wręczał Sekretarz Rzędu Gminy Pan Robert Palichleb. Puchary, statuetki i dyplomy dla drużyn szkół podstawowych wręczyła osobiście Wójt Gminy Mircze Pani Marta Małyszek, wraz z gospodarzem imprezy Dyrektorem Samorządowego ZS Panem Józefem Czerniakiem.

Chcę podziękować gospodarzom za miłe przyjęcie, przygotowanie sali gier na dużą ilość szachistów – 64 uczestników, w tym 25 dziewcząt. Dziękuję Wójtom sponsorującym szachy w swoich środowiskach, dziękuję Dyrektorom i opiekunom szachistów w szkołach. Dziękuję za pomoc SZS – Panu Zbigniewowi Krawczukowi. Dziękuję za pomoc w prowadzeniu turnieju Panu Robertowi Majerskiemu, prowadzącemu szachy domach kultury w Powiecie. Młodzieży gratuluję sukcesów, a zwycięzcom życzę dobrych wyników w turniejach wojewódzkich.

Igrzyska Wojewódzkie 15 grudnia – Międzyrzec Podlaski. Gimnazjada – 16 grudnia – Tomaszów Lub.