Szachy: Szymek Łuczka został Mistrzem w Pucharze Roztocza. Dobry start zawodników z Mircza

19 października w Gimnazjum „Dwójka” w Tomaszowie Lubelskim rozegrano VII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Roztocza. Szymek Łuczka został Mistrzem w Pucharze Roztocza, a najokazalszy puchar do lat 18 powędrował do Rachań. Dobry start zanotowali również zawodnicy z Mircza.

Szymek, jako uczeń I-szej klasy Tomaszowskiego Liceum Ogólnokształcącego nie startował w eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów, ale w Pucharze Roztocza pokazał swoją klasę. Startując z piątym rankingiem ELO w turnieju pozostawił w tyle obu kandydatów do Mistrzostw Polski Juniorów do lat szesnastu – ogrywając Marcina Molendę w czwartej partii, a Macieja Żądło w szóstej partii.

Zdobył Puchar Roztocza z ośmioma punktami w dziewięciu partiach, przegrywając tylko z szóstym zawodnikiem turnieju Karolem Wolczykiem.

Dobrze spisali się nasi szachiści z Mircza. Oliwia Łoś najszybciej zdobyła 4 pkt, a w ostatniej partii uzyskała przewagę, ale straciła ją w końcówce, zaprzepaściła piątą – medalową pozycję, zajmując ostatecznie 12 lokatę w kategorii dziewcząt do lat 12.

W Turnieju startowało pond 140 szachistów z wielu mocnych klubów i ośrodków szachowych m.in.: Tomaszowa, Zamościa, Lublina, Włodawy, Kowla, Fajsławic.

Organizatorzy zapewnili dla wszystkich poczęstunek, kanapki, ciastka, 3 puchary i 3 medale w  każdej kategorii oraz dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników. Miła atmosfera przyciągnie do Gimnazjum „Dwójka” Tomaszów Lub.  jeszcze większe rzesze szachistów w przyszłym roku.

Przypominamy o zgłoszeniach do naszych powiatowych eliminacji drużynowych w szachach, które odbędą się w Mirczu 19.11.2013 (tel.: 517 475 570 – sędzia Mieczysław Pszeniczka, lub do Powiatowego SZS – tel. 695 731 658, e-mail: szshrubieszow@gmail.com).