Szachy: VI Turniej o Puchary Wójta Gminy Hrubieszów

VI Turniej o Puchary Wójta Gminy Hrubieszów Jana Mołodeckiego Grand Prix 2017 rozegraliśmy w Moniatyczach 22 lutego 2017 roku. Startowało 32 szachistów, w tym 12 dziewcząt.

Tradycyjnie w szachach szybkich wystartowali uczniowie w sześciu kategoriach wiekowych na dystansie 7 partii.

W turnieju zwyciężył Piotr Jastrzębski, przed Michałem Sarzyńskim i Kamilem Wymiatał.

Wśród juniorów – gimnazjalistów zwyciężyli:

1. Klaudia Kot, 2. Jagoda Kraczuk, 3. Anita Frankiewicz.

1. Jakub Muzyczuk, 2. Bartłomiej Sajdłowski.

Wśród juniorów młodszych klasy 4 – 6 zwyciężyli:

1. Natalia Trubacz, 2. Emilia Tokarska, 3. Karolina Muzyczuk.

1. Piotr Jastrzębski, 2. Michał Sarzyński 3.. Kamil Wymiatał,

Wśród młodzików klasy 1 – 3 zwyciężyli:

1. Oktawia Jaworska, 2. Aleksandra Wymiatał, 3. Julia Raczyńska.

1. Bartłomiej Cebula, 2. Mikołaj Bogucki, 3. Kacper Furtak.

Kolejny turniej już w marcu 2017 roku.

Dobrze radzą sobie młodzicy do lat 10 z Lubelszczyzny na Mistrzostwach Polski Młodzików w Karpaczu. Moja wychowanka ze SP w Łaszczowie reprezentująca Gim. 2 Tomaszów po ośmiu partiach zdobyła 4 punkty zajmuje 26 miejsce na 40 szachistek.. Jej rówieśnik z SP 2 Tomaszów zdobył 4,5 punkta w ośmiu partiach i zajmuje 18 miejsce na 43 szachistów. Najwyższą 6 lokatę na 25 9 -latków zajmuje Wojciech Borowik z LKSz Lublin. Zakończenie turnieju 5 marca.