Szachy w Dwójce

We wczorajszym turnieju szachowym, który odbył się w Dwójce, udział wzięło 19 graczy.

br />Pierwszą część zawodów stanowiła symultana, jaką uczestnicy rozegrali z Marcinem Piotrowiczem. Dzień wcześniej w rozgrywanym w Lublinie Regionalnym Turnieju Szachowym na 90 startujących tam szachistów zajął on 7 miejsce. Wśród graczy, którzy zmierzyli się z mistrzem znalazła się jedna dziewczyna – Marta Hołodyńska z Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie, a najmłodszym uczestnikiem był uczeń I klasy SP nr 2 – Sebastian Jakubowski.

Zawody rozpoczęły się o godz. 11, a zakończyły około godz. 15.

Główną nagrodą zmagań był Puchar Dyrektora SP nr 2 – Pani Joanny Puczkowskiej.

Trzej zawodnicy swe pojedynki w symultanie z Marcinem Piotrowiczem zremisowali i to właśnie spośród nich, po dogrywce każdy z każdym, został wyłoniony zwycięzca:

1. Krzysztof Petrynowski
2. Marcin Pachniewski
3. Mateusz Kwiatkowski – absolwent Gim nr 2

Kierownikiem organizacyjnym zawodów był nauczyciel SP nr 2 – Ryszard Smoliński.

Nad całością turnieju czuwali: dyr. Gim nr 2 Artur Dąbrowski i kierownik administracyjny szkoły Grzegorz Kidyba.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, dziesięciu najlepszym wręczono nagrody rzeczowe, a zwycięzca uhonorowany został pucharem.