9 grudnia 2023

Szachy w powiecie

Dotarłem do kolejnej gminy (Horodło) z propozycjami szachowych turniejów. Najtrudniej poszło mi ze szkołą podstawową…

Reklamy

br />Nie zastałem nauczyciela w – f / wyjechał na zawody /, a Pani Dyrektor, oczywiście zgodnie z regulaminem, nie pozwoliła mi na zebranie przedstawicieli poszczególnych klas. Mimo moich zabiegów i starań, reprezentacja nie dotarła więc na turniej.

Turniej oczywiście się odbył, w GOK w Horodle, gdzie spotkałem słynnego na Lubelszczyźnie szachistę Marcina Piotrowicza , odbywającego właśnie staż w miejscowym GOK.

Reklamy

Pan Marcin pochodzi właśnie z Horodła i tutaj zdobywał pierwsze szlify szachowe, tutaj także przygotował kilku adeptów tej "królewskiej gry" z podstawówki, lecz i oni wyjechali na konkursy recytatorskie i zawody sportowe.

Spośród 23 zawodników, po 5 – ciu rozegranych partiach z czasem 20 minut na partię, wyłoniliśmy zwycięzców w trzech kategoriach.

Zwyciężyli licealiści – Ireneusz Baraniuk z kl II A z kompletem 5 punktów, przed Sławomirem Krzywińskim i Michałem Kuczyńskim.

Wśród gimnazjalistek zwyciężyła Paulina Lemińska, przed Kamilą Dudką i Kamilą Bartyzel.

Wśród rówieśników, czyli juniorów, zwyciężył Arkadiusz Niedźwiedź, przed Grzegorzem Nowaczewskim i Adrianem Grabowskim.

Mam nadzieję, że talenty z Horodła pojawią się już na najbliższym powiatowym 3 turnieju o Puchar Starosty Hrubieszowskiego w ZS Nr 3 /Ekonomik/ o godz. 9:30 2006. 05. 06. /sobota/.

m. p.