Szachy: Wyniki VII Turnieju o Puchary Wójta Mircza

VII Turniej o Puchary Wójta Mircza – Marty Małyszek, odbył się 11 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Wiszniowie. Startowało 26 szachistów, w tym 10 dziewcząt.

Reklamy


Choroby osłabiły reprezentacje szkół, najbardziej ucierpiało Mircze – przybyło tylko ośmioro szachistów, z Kryłowa i Wiszniowa wystartowało po dziewięcioro.

Czołówkę stanowiły dziewczęta. Zwyciężyła Oliwia Łoś – szóstoklasistka z Mircza, przed Aleksandrą Kot – gimnazjalistką z Mircza i Weroniką Kutą – piątoklasistką z Mircza.

Wśród gimnazjalistów: 2. Karolina Kasprzyk i 3. Weronika Wilczewska –  obydwie z Kryłowa,  1. Adam Frańczuk, przed Gabrielem Bednarkiem, obaj z Mircza.

W juniorach młodszych: 3.  Wiktoria Tabaka – z Wiszniowa,  1. Paweł Szymanek – Mircze, 2. Szymon Wlaź, 3. Łukasz Grabik – obaj z Wiszniowa.

Wśród młodzików: 1. Kacper Ciosmak – z Kryłowa, przed Mateuszem Pukalukiem – z Wiszniowa.

Jedyny przedszkolak – Aleksander Leśniak z Kryłowa, wykazał się sporymi umiejętnościami, zdobył  2 punkty w pierwszym swoim turnieju i 46 w punktacji Grand Prix 2015.

W niektórych kategoriach wiekowych  już dziś  możemy wskazać zdobywców Pucharów, jednak w większości rywalizacja będzie trwała do ostatniego spotkania, a o pozycjach medalowych zadecyduje niewielka różnica punktowa.

Gospodarzom dziękujemy za gościnne przyjęcie i przygotowany poczęstunek z drożdżówkami i napojami. Dyrektorom i opiekunom dziękujemy za pieczę nad swoimi reprezentacjami. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim szachistom życzymy sportowych sukcesów..

Zapraszamy na kolejny turniej, który  rozegrany zostanie  17 kwietnia /piątek/ o godz. 13.00 w Mirczu.

 

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka

fot. sxc.hu