Sztangistki Unii Hrubieszów wygrywają drużynowo Jubileuszowy Euro-Bug

W dniu 29.08.2015 r. w Hrubieszowie odbył się ciekawy i stojący na wysokim poziomie organizacyjno – sportowym Jubileuszowy, bo X Międzynarodowy Turniej w podnoszeniu ciężarów, w którym pierwszy zespół MKS Unia Hrubieszów złożony z samych sztangistek zebrał najwięcej punktów stając na najwyższym podium przed drużynami z Puław i Biłgoraja. W zawodach uczestniczyła również drużyna z Węgier. Uzyskano sporo wyników wysokiej klasy.

Reklamy

 

X Miedzynarodowy Turniej w podnoszeniu ciężarów Euro-Bug

Hrubieszów 28-29.08.2015 r.

 

Miejsce: 

Sala sportów siłowych ZS nr 1 w Hrubieszowie przy ul. Zamojskiej 18a


Klasyfikacja indywidualna – dziewczęta (wyniki w kolejności dwubój, rwanie, podrzut)


Kat. 48 kg

 

1. Bobrowska Natalia – Unia Hrubieszów 100 kg (47 + 53)

 

2. Litwin Wiktoria – Unia Hrubieszów 77 kg (34 + 43)

 


Kat. 53 kg

 

1. Polakowska Marlena – POM Iskra Piotrowice 148 kg (67 + 81)

 

2. Witkowska Klaudia – Unia Hrubieszów 123 kg (58 + 65)

 

3. Bielak Elżbieta – Znicz Biłgoraj 102 kg (44 + 58)

 

4. Wieprzec Izabela – Agros Zamość 102 kg (45 + 57)

 

5. Pańko Paulina – Unia Hrubieszów 101 (44 + 57)

 

6. Krysztofowicz Daria – Unia Hrubieszów 85 kg (40 + 45)

 

7. Sacharuk Dominika – AZS AWF B.Podlaska 72 kg (0 + 72)

 


Kat. 58 kg

 

1. Czajka Karolina – Unia Hrubieszów 119 kg (54 + 65))

 

2. Kwiatkowska Kinga – Unia Hrubieszów 102 kg (47 + 55)

 

3. Popis Julia – GCK Kobylany 89 kg (41 + 48)

 

4. Dołęga Natalia – GCK Kobylany 86 kg (38 + 48)

 


Kat. 63 kg

 

1. Rak Katarzyna – Znicz Biłgoraj 120 kg (55 + 65)

 

2. Pietryczuk Magda – GCK KObylany 111 kg (48 + 63)

 

3. Biała Beata – Agros Zamość 106 kg (48 + 58)

 


Kat. 69 kg

 

1. Rak Agnieszka – Znicz Biłgoraj 140 kg (65 + 75)

 

2. Majewska Adrianna – Wisła Puławy 138 kg (62 + 76)

 

3. Zeń Sylwia – Znicz Biłgoraj 119 kg (51 + 68)

 

4. Bańka Mariola – Znicz Biłgoraj 93 kg (43 + 50)

 


Kat 75 kg

 

1. Kuzdralińska Katarzyna – Agros Zamość 110 kg (50 + 60)

 

2. Sałamacha Elżbieta – Agros Zamość 107 kg (50 + 57)

 

3. Janiak Julia – Unia Hrubieszów 98 kg (45 + 53)

 


Kat. +75 kg

 

1. Majewska Zuzxanna – Wisła Puławy 165 kg (70 + 95)

 

2. Flak Diana – Unia Hrubieszów 155 kg (70 + 85)

 

3. Sałamacha Agata – Agros Zamość 138 kg (63 + 75)

 

4. Zeń Agata – Znicz Biłgoraj 100 kg (41 + 59)

 

5. Ryczko Karolina – Unia Hrubieszów 88 kg (38 + 50)

 


Klasyfikacja indywidualna – chłopcy (wyniki w kolejności dwubój, rwanie, podrzut)

 


Kat. 56 kg

 

1. Maksymowicz Karol – Agros Zamość 139 kg (63 + 76)

 

2. Ślifierz Krystian – Unia Hrubieszów 133 kg (60 + 73)

 

3. Kołodziejczyk Dawid – Znicz Biłgoraj 117 kg (51 + 66)

 

4. Bobrowski Patryk – Unia Hrubieszów 113 kg (48 + 65)

 

5. Mielniczuk Piotr – Unia Hrubieszów 90 kg (40 + 50)

 

6. Trytek Jakub – Agros Zamość 69 kg (30 + 39)

 

7. Burda Patryk – AZS AWF B.Podlaska 65 kg (65 + 0)

 


Kat. 62 kg

 

1. Bachta Dominik – Agros Zamość 180 kg (80 + 100)

 

2. Więcław Szymon – Znicz Biłgoraj 150 Kg (65 + 85)

 

3. Kłos Sebastian – GCK Kobylany 92 kg (42 + 50)

 

4. Stafijowski Jakub – AZS AWF B.Podlaska 88 kg (38 + 50)

 


Kat. 69 kg

 

1. SoOky Gergely – Iregszemcse Węgry 250 kg (110 + 140)

 

2. Dołęga Damian – GCK Kobylany 190 kg (80 + 110)

 

3. Szudejko Jan – AZS AWF B.Podlaska 145 kg (70 + 75)

 

4. Greczuk Bartłomiej – GCK Kobylany 140 kg (60 + 80)

 

5. Bachan Jakub – Wisła Puławy 126 kg (53 + 73)

 

6. Kośćiuk Michał – Unia Hrubieszów 113 kg (48 + 65)

 


Kat. 77 kg

 

1. Siek Rafał – POM Iskra Piotrowice 225 kg (100 + 125)

 

2. Orsós Istvan – Iregszemcse Węgry 213 kg (95 + 118)

 

3. Mikula KOndrat – POM Iskra Piotrowice 205 kg (95 + 110)

 

4. Cios Maciej – Zniczx Biłgoraj 156 kg (70 + 86)

 

5. Chilikiewicz Kamil – GCK Kobylany 145 kg (65 + 80)

 

6. Joniec Dominik – Agros Zamość 101 (45 + 56)

 


Kat. 85 kg

 

1. Harasimiuk Hubert – GCK Kobylany 240 kg (115 + 125)

 

2. Puchala Michał – Unia Hrubieszów 188 kg (80 + 108)

 

3. Sakovcs Botond – Iregszencse Węgry 162 kg (72 + 90)

 

4. Myć Hubert – GCK Kobylany 125 kg (55 + 70)

 

5. Piekarski Patryk – Agros Zamość 114 kg (50 + 64)

 

6. Dziewiczkiewicz Jakub – Unia Hrubieszów 109 kg (48 + 61)

 


Kat. 94 kg

 

1. Butryn Rafał – Wisła Puławy 265 kg (110 + 155)

 

2. Darczuk Grzegorz – GCK Kobylany 263 kg (113 + 150)

 

3. Jarocki Mateusz – POM Iskra Piotrowice 160 kg (75 + 85)

 

4. Trytek Szymon – Agros Zamość 150 (65 + 85)

 


Kat. 105 kg

 

1. Gębala Bartłomiej – Wisła Puławy 240 (110 + 130)

 

2. Jachimiuk Maciej – AZS AWF B.Podlaska 235 kg (107 + 128)

 

3. Sprychel Marek – GCK Kobylany 215 kg (95 + 120)

 

4. Kwieciński Krzysztof – GCK Kobylany 190 kg (85 + 105)


 

Wyniki drużynowe:

 

1. MKS Unia Hrubieszów I – 1270,1 pkt.

1 Bobrowska Natalia 00 46,0 47 53 100 306,5

2 Witkowska Klaudia 99 52,2 58 65 123 336,0

3 Czajka Karolina 00 55,2 48 54 65 119 313,0

4 Pańko Paulina 00 50,8 44 57 101         –                     

5 Flak Diana 97 85,0  65 85 155 314,6


2. KS Wisła Puławy – 1202,3 pkt.

3. LKS Znicz Biłgoraj – 118765 pkt.

4. POM Iskra Piotrowice – 1143,1 pkt.

5. GCK Kobylany – 118,6

6. KS Agros Zamość – 1086,4 pkt.


7. MKS Unia Hrubieszów II – 960,9 pkt.

1 Puchala Michał 00 68,2 80 108 188 231,0

2 Ślifierz Krystian 00 55,8 60 73 133 –                  

3 Kwiatkowska Kinga 00 56,6 47 55 102 263,1

4 Litwin Wiktoria 01 47,0 34 43 77 231,4

5 Krysztofowicz Daria 00 51,7 40 45 85 235,4

 

8. Iregszemcse (Węgry) – 825,2

9. AZS AWF Biała Podlaska – 644,2

                                                                                                    

Kolejno: L.p., NAZWISKO I IMIĘ, ROK UR., WAGA, RWANIE, PODRZUT, 2-BÓJ, PKT.

 

Sędzia główny – Zdzisław Żołopa,

Sedziowie: Tadeusz Niemiec,

Kamil Kopytko,

Marcin Kusiak,

Marta Unkiewicz,

Witold Guz,

Tomasz Pańko            

Spiker zawodów – Henryk Lebiedowicz                                            

Sekretarz zawodów- Leszek Tarnawski

Trenerzy MKS „Unia” w Hrubieszowie:

Antoni Czerniak,

Leszek Tarnawski,

Andrzej Greszeta

i w Mirczu Andrzej Lizun

 

***

 

Organizatorzy:

1. Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów – Sekcja Podnoszenia Ciężarów

2. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

3. Urząd Miejski w Hrubieszowie

4. Urząd Gminy Hrubieszów

5. LOZPC w Lublinie

6. Lubelska Unia Sportu

7. Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie

 

 

Więcej zdjęć:

http://www.mksuniahrubieszow.pl/index.php/sekcja-podnoszenia-ciezarow/aktualnosci-pc/748-wyniku-mi%C4%99dzunarodowego-turnieju-w-podnoszeniu-ci%C4%99%C5%BCar%C3%B3w-euro-bug-x.html

 


Opracował – mak     

źródło i fot. mksuniahrubieszow.pl