Tabele 20. najlepszych sztangistów w historii powiatu hrubieszowskiego

W związku z kategoryczną zmianą od 2019 roku kategorii wagowych w skali międzynarodowej i ogólnopolskiej przedstawiam po raz ostatni najlepszych sztangistów w historii z naszego powiatu w dotychczasowych kategoriach wagowych. Myślę, że wszystkim należą się podziękowania, że podjęli treningi i godnie rywalizowali w licznych zawodach międzynarodowych, Polski i wojewódzkimi włącznie. Przynosili chwałę naszemu miasteczku, jak i MKS Unii!

Reklamy

 

Tabele 20. najlepszych sztangistów w historii powiatu hrubieszowskiego

 

Stan 31 grudzień 2018 r.

 

Kat. 56 kg

 

1. KONDZIOŁKA Marcin 96 116 212 07.10.2011, Płońsk

2. POMIANKIEWICZ Artur 87,5 120 207,5 30.03.2003 Hrubieszów

3. SIENKIEL Grzegorz ? ? 200 1992

4.TARNAWSKI Leszek 82,5 110 192,5 5.12.1987 Puławy

5. GNASIUK Marek 85 107,5 192,5 1.03.1997 Biłgoraj

6. PSIONKA Artur 87,5 105 192,5 7.04.2001 Siedlce

7. ŁASZKIEWICZ Tomasz 87,5 102,5 190 17.09.1994 Biłgoraj

8. WRÓBLEWSKI Janusz ? ? 185 1992

9. SARZYŃSKI Adam 81 100 181 03.11.2006, Siedlce

10. ŁASZKIEWICZ Krzysztof 80 100 180 20.02.1992

 

11. ZAŁUSKI Sylwester 80 100 180 2006

12. LALIK Kamil 80 100 180 04.10.2008, Stok Lacki

13. FRIEDRICH Patryk 81 97 178 6.06.2014 Zamość

14. BOBAK Grzegorz 75 97,5 172,5 15.05.1999 Puławy

15. KOSZAŁKA Emil 75 97,5 172,5, 2.06.2004, Biłgoraj

16. PAŃKO Tomasz 77,5 90 167,5 8.12.1990 Piotrowice

17. WOROBEL Łukasz 72,5 95 167,5 1.05.2001 Opole

18. PROCHACKI Bolesław 70 95 165 1969*

19. KOKOSZKA Grzegorz 73 91 164 13.05.2007, Biłgoraj

20. ŚLIFIERZ KRYSTIAN 72 91 163 Zamość 6.05.2016

– Ślifierz Krystian 93 163; 255,5; Biłgoraj 11.06.2016

 

Kat. 62 kg

 

1. SARZYŃSKI Adam 107 135 242 27.09.2010, Kielce

2. KOSZAŁKA Emil 104 128 232 16.09.2006, Hrubieszów

3. ŁASZKIEWICZ Tomasz 102,5 125 227,5 9.09.1995 Hrubieszów

4. PAŃKO Tomasz 95 122,5 217,5 6.03.1993 Puławy

5. WRZYSZCZ Paweł 95 120 215 14.03.1998 Biłgoraj

6. BOBAK Grzegorz? ? 215 ?.03.2000 Piotrowice

7. LIZUN Andrzej 97,5 115 212,5 25.04.1987 Piotrowice

8. PIETRYCZUK Mieczysław 95 117,5 212,5 23.06.1989 Szczecin

9. KONDZIOŁKA Marcin 97 114 211 10.03.2012, Biłgoraj

10. SIENKIEL Grzegorz 90 120 210 23.04.1994 Biała Podlaska

 

11. POMIANKIEWICZ 92,5 115 207,5 2002

12. MAJEWSKI Zenon 95 110 205 1968*

13. GNASIUK Marek 90 115 205 7.06.1997 Puławy

14. KASZTELAN Damian 93 110 203 13.07.2012 Muszyna

– KASZTELAN Damian 90 113 203 6.06.2014 Zamość

15. WIEJAK Robert 90 110 200 23.04.1994 Biała Podlaska

16. ŁASZKIEWICZ Krzysztof 90 110 200 23.04.1994 Biała Podlaska

17. CZEKAJ PAWEŁ 90 110 200 12.03.2005 Biłgoraj

18. LALIK Kamil 82 118 200 13.02.2009, Hrubieszów

19. FOKS Andrzej 90 107,5 197,5 2002

20. KOSAKOWSKI BARTŁOMIEJ 87 110 197 6.06.2014 Zamość

 

Kat. 69 kg

 

1. KOŚCIUK Michał 112 145 257; 22.07.2018 Mediolan (ITA)

2. GAWEŁ Andrzej 110 142,5 252,5 8.05.2004 Hrubieszów

3. KASZTELAN Wojciech 110 137,5 247,5 25.04.1987 Piotrowice

4. BOBAK Grzegorz 110 135 245 2002

5. SARZYŃSKI Adam 108 135 243 13.03.2010, Biłgoraj

6. PAŃKO Tomasz 110 132,5 242,5 14.05.1994 Puławy

7. KOSZAŁKA Emil 107 134 241 23.02.2007, Hrubieszów

8. ŁASZKIEWICZ Tomasz 110 130 240 18.02.1996 Puławy

9. DRAGUN Przemysław 105 135 240 2.05.2001 Opole

10. KUKLA Piotr 106 130 236 13.05.2007 Biłgoraj

 

11. JANACZEK Daniel 102,5 130 232,5 1.09.2000 Białystok

12. SZTUCKI Karol 102,5 127,5 230 20.09.1997 Hrubieszów

13. GNASIUK Marek 100 130 230 27.03.2004 Biłgoraj

14. WRZYSZCZ Paweł 102,5 125 227,5 22.11.1998 Konstantynów

15. WIEJAK Robert 100 120 220 14.05.1994 Puławy

16. KRESZCZUK Sylwester 90 130 220 1.03.1997 Biłgoraj

17. GABRYŚ Marcin 98 121 219 15.03.2008 Piotrowice

18. KOSAKOWSKI Bartłomiej 98 120 218 12.04.2015 Piotrowice

19. WARECKI Tomasz 97,5 120 217,5 8.12.1990 Piotrowice

20. BŁAZIK Daniel 101 116 217 28.05.2011, Puławy

 

Kat. 77 kg

 

1. DRAGUN Przemysław 130 162,5 292,5 28.06.2003 Ciechanów

2. WOŹNIAK Piotr? ? 290 1992

3. CHWEDCZUK Andrzej 122,5 147,5 270 15.11.1997 Grudziądz

4. SZTUCKI Karol 120 150 270 14.11.1999 Nowy Dwór Gdański

5. GAWEŁ Andrzej 117,5 152,5 270 27.03.2004 Biłgoraj

6. KIEŁBASA Wojciech 120 145 265 7.03.1998 Sanok

7. BARTECKI Marek 122,5 142,5 265 1999

8. KOSZAŁKA Paweł 117 145 262 22.10.2006, Hrubieszów

9. KOŚCIUK Michał 113 147 260; 3.11.2018 Zamość

10. WARECKI Tomasz 115 140 255 25.06.1993 Złotów

 

11. MIELNICZUK Piotr 110 140 250 2003

12. KUKLA Piotr 110 140 250 2008

13. KASZTELAN Wojciech 105 140 245 7.11.1987 Gdańsk

14. KASZTELAN Arnold 107,5 137,5 245 14.05.1994 Puławy

15. CIUCKI Piotr 107,5 135 242,5 14.11.1999 Nowy Dwór Gdański

16. BŁAZIK Daniel 106 135 241 17.03.2012 Hrubieszów

17. JANACZEK Daniel ? ? 240 19.11.2000 Sypniewo

18. GAŁAN Artur 108 132 240 31.03.2012 Puławy

19. JAROS Dominik 104 133 237 27.03.2010, Biłgoraj

20. STARZEC Adrian 105 131 236 24.05.2014 Sędziszów Małopolski

 

Kat. 85 kg

 

1. CHWEDCZUK Andrzej 137,5 165 302,5 2.09.2000 Białystok

2. DRAGUN Przemysław 130 165 295 29.08.2003 Zielona Góra

3. WOŹNIAK Piotr 130 155 285 22.02.1992 Puławy

4. SZTUCKI Karol 122,5 152,5 275 4.12.1999 Biłgoraj

5. JAROS Dominik 120 151 271 30.06.2013 Spała

6. PUCHALA Michał 120 150 270; 15.09.2018 Puławy

7. WARECKI T OMASZ 122,5 145 267,5 27.02.1993 Zamość

8. KOSZAŁKA Paweł 115 146 261 2006

9. BARTECKI Marek 120 140 260 28.08.1999 Kielce

10. KIEŁBASA Wojciech 117,5 140 257,5 25.10.1997 Siedlce

 

11. KASZTELAN Arnold 112,5 135 247,5 4.03.1995 Biłgoraj

12. KUSIAK Marcin 112 135 247 27.06.2009, Gdańsk

13. MIELNICZUK Piotr 105 140 245 30.08.2002 Zamość

14. BŁAZIK Daniel 108 135 243 31.03.2012 Puławy

15. GRELKA Tadeusz 110 132,5 242,5 19.03.1992 Hrubieszów

16. CIEŚLAK Krzysztof 100 135 235 13.05.1984 Hrubieszów ?

17. KOSEL Arkadiusz 105 125 230 2.03.1996 Biłgoraj

18. LĄKOCY Paweł 100 125 225 19.03.2005 Biłgoraj

19. GAŁAN Artur 102 123 225 28.05.2011, Puławy

20. PĘKALA Paweł 103 120 223 17.11.2007, Biłgoraj

 

Kat. 94 kg

 

1. GRESZETA Andrzej 125 160 285 2.12.1995 Biłgoraj

– GRESZETA Andrzej 120 165 285 2.03.1996 Biłgoraj

– GRESZETA Andrzej 130 155 285 20.04.1996 Puławy

2. RUDNICKI Mateusz 125 155 280 20.04.2013, Piotrowice

3. PUCHALA Michał 125 154 279; 3.11.2018 Zamość

– Puchala Michał 155; 276; 324,85; 11.03.2018 Piotrowice

– Puchala Michał 276 kg (120+156) 324 pkt.; 15.07.2018 Mrocza

4. WOŹNIAK Piotr 125 150 275 25.04.1992 Dobryszyce (1999?)

5. KUSIAK Marcin 120 155 275 2006

6. WARECKI Tomasz ? ? 260 1991

7. JAROS Dominik 110 148 258 1.04.2012 Puławy

8. CHWEDCZUK Andrzej 115 140 255 17.05.1997 Starogard Gdański

9. KOPYTKO Kamil 110 132,5 242,5 5.05.2002 Zielona Góra

10. WŁODARSKI Leszek 102 130 232; 23.05.2015 Hrubieszów

– WŁODARSKI LESZEK 97 93,6 105 127 232; Hrubieszów 19.03.2016

 

11. LĄKOCY Paweł 100 130 230 12.03.2005 Biłgoraj

12. PĘKALA Paweł 105 120 225 11.11.2007, Mrocza

13. GRELKA Tadeusz? ? 222,5 27.02.1993 Zamość

14. KOSEL Arkadiusz 105 117,5 222,5 24.02.1996 Piotrowice

15. ŚWIĄTEK Krzysztof 100 120 220 26.02.1991 Hrubieszów

16. JAWORSKI Piotr 100 120 220 21.04.2007, Biłgoraj

17. FOKS Damian 100 120 220 13.04.2013, Bydgoszcz

18. NAWÓJ Piotr 100 116 216 30.04.2011, Ciechanów

19. UMER Sławomir 95 115 210 5.05.1988 Miętne

20. DZIEWICZKIEWICZ Jakub; 91 119 210; 8.04.2017 Piotrowice

 

Wypożyczony do ligi…

 – Wójtowicz Mateusz 125 147 272; 20.06.2015 Hrubieszów

 

Kat. 105 kg

 

1. GRESZETA Andrzej 145 185 330 15.11.1997 Grudziądz

– GRESZETA Andrzej 150 180 330 7.06.1998 Bydgoszcz

2. DUBIEL Arkadiusz 134 166 300 04.10.2008, Stok Lacki

3. RUDNICKI Mateusz 125 157 282 9.05.2015 Sędziszów Małopolski

– RUDNICKI Mateusz 120 160 280 20.06.2015 Hrubieszów

4. KOPYTKO Kamil 125 150 275 13.04.2003 Hrubieszów

5. DZIEWICZKIEWICZ Jakub; 111 140 251; 1.07.2018 Piekary Śląskie

6. UMER Sławomir 107,5 132,5 240 1.07.1989 Puławy

7. SULOWSKI Edmund 100 130 230 3.03.1984 Biłgoraj

8. WŁODARSKI Leszek 100 124 224 254,63 Nidzica 23.04.2016

9. ŚWIĄTEK Krzysztof 100 115 215 9.03.1991 Siedlce

10. JAWORSKI Piotr 95 120 215 24.03.2007, Piotrowice

 

11. BĘDZIŃSKI Bartłomiej 95 115 210 21.03.2009, Hrubieszów

12. KOSEL Arkadiusz 97,5 110 207,5 18.05.1996 Tarnowskie Góry

13. NIEDZIELA Andrzej ? ? 205 15.05.1985 Lublin

14. DANILCZUK Stanisław 90 110 200 1972*

15. POLAK Janusz 85 110 195 1986?

16. KRUPA Krzysztof 90 105 195 26.08.1990 Miętne

17. OSTROWSKI Krzysztof? ? 195 1997 Hrubieszów

18. KAWKA Jarosław 87 108 195 16.06.2012, Biłgoraj

– KAWKA Jarosław 90 105 195 13.04.2013, Bydgoszcz

19. KISZKA Dariusz 80 110 190 2.03.1996 Biłgoraj

20. WĄSIEL Józef 85 100 185 2.03.1969 Turkowice*

 

Wypożyczony

 – Wójtowicz Mateusz 125 153 278 9.05.2015 Sędziszów Mał. (wypożyczony z Agrosu Zamość)

 

Kat. +105 kg

 

1. GRESZETA Andrzej 155 185 340 7.03.1998 Sanok

– GRESZETA Andrzej 150 190 340 22.11.1998 Konstantynów

2. DUBIEL Arkadiusz 135 166 301 15.05.2010, Puławy

3. KOPYTKO Kamil 130 165 295, 10.04.2005, Siedlce

4. SKÓRA Tomasz 115 137,5 252,5 29.05.2004 Terespol

5. GRABOWSKI Marian 100 130 230 1975 Hrubieszów

6. SULOWSKI Edmund 95 135 230 02 06 1984 Lublin

7. OSTROWSKI Krzysztof 100 130 230 1999

8. MAŁEK Mirosław ? ? 227,5 15.05.1985 Lublin

9. UMER Sławomir 107,5 120 227,5 68.08.1989 Miętne

10. SKRZYPIEC Zbigniew 102,5 120 222,5 1969*

 

11. WĄSIEL Józef 100 110 210 7.03.1971 Hrubieszów*

12. KISZKA Dariusz 90 120 210 25.03.1995 Piotrowice

13. WIELOSZ Piotr 87,5 115 202,5, 6.03.2005, Sędziszów Małopolski

14. KRUPA Krzysztof 90 105 195 26.08.1990 Miętne

15. KRUPA Dariusz 80 105 185 29.11.1989 Hrubieszów

16. PAWEŁCZUK Grzegorz 70 105 175 6.05.1988 Miętne

17. SZCZEPAŃSKI Wacław 70 95 165 19.01.1958 ?*

18. PAWŁASEK Grzegorz 75 90 165 4.10.1987 Hrubieszów

19. BAJEK Wiesław 70 90 160 13.05.1984 Hrubieszów

20. MILCZ Tadeusz 62,5 85 147,5 20.02.1984 Hrubieszów

21. SZWACZKIEWICZ Mariusz 60 87,5 147,5 25.06.1991 Piotrowice

 

Kat. 45 kg – do 18 lat

 

1. DZIUBA Bogdan 45 67,5 112,5 13.05.1984 Hrubieszów

2. GNASIUK Marek 47,5 60 107,5 4.06.1992 Hrubieszów

3. CZUBAK Łukasz 45 60 105 25.10.2007, Hrubieszów

4. ŁASZKIEWICZ Tomasz 45 55 100 20.12.1991 Siedlce

5. SKOP Kamil 40 55 95 14.12.2003 Hrubieszów

6. URZYŃSKI Patryk 40 55 95 28.10.2006 Hrubieszów

7. FOKS Andrzej 40 52,5 92,5 1.03.1998 Poznań

8. BOBROWSKI Patryk 40 49 89 5.10.2013 Małaszewice

9. TARCZUK Paweł 36 45 81 29.10.2009 Hrubieszów

10. DAWCZYK Radosław 35 45 80 1.06.1993 Hrubieszów

 

11. KASZTELAN Przemysław 33 45 78 20.10.2012 Hrubieszów

12. JACHIMEK Wojciech 32,5 45 77,5 10.02.2004 Hrubieszów

13. WĘS Roman ? ? 75 2000 Piotrowice

14. PIWKO Sylwester 33 38 71 29.10.2009 Hrubieszów

15. ŁASZKIEWICZ Krzysztof 30 40 70 15.12.1988 Hrubieszów

16. PASZCZUK Artur 30 40 70 29.10.2009 Hrubieszów

17. GERMAŃSKI Przemysław 30 40 70 20.10.2012 Hrubieszów

18. CZERNIAK Daniel 30 35 65 23.01.1995 Hrubieszów

19. SERAFIN Mariusz 30 35 65 15.10.2004 Hrubieszów

20. DZIADUSZEK Damian 27 38 65 5.04.2013 Mircze

21. MIELNICZUK Piotr 30 35 65 16.06.2015 Mircze

 

***

 

Kat. 50 kg – do 18 lat

 

1. KOKOSZKA Grzegorz 73 86 159 01.05.2007, Opole

2. ZAŁUSKI Sylwester 67,5 87,5 155 3.04.2004 Piotrowice

3. KONDZIOŁKA Marcin 70 85 155 25.03.2006, Piotrowice

4. SARZYŃSKI Adam 148 kg (68+80) 2006 Ciechanów

5. PSIONKA Artur 70 75 145 14.05.1999 Puławy

6. GNASIUK Marek 60 80 140 11.06.1994 Więcbork

7. LALIK Kamil 65 73 138 01.05.2007 Opole

8. BOBAK Grzegorz 62,5 75 137,5 27.05.1998 Siedlce

9. ŁASZKIEWICZ Tomasz 60 75 135 1992

10. MALIŃSKI Krzysztof 55 77,5 132,5 31.05.1987 Hrubieszów

 

11. MIELNICZUK Piotr 56 74 130 224,3 5.05.2016 Zamość

12. ŁASZKIEWICZ Krzysztof 55 72,5 127,5 7.04.1990 Puławy

13. SWATOWSKI Sebastian 55 70 125, 2.04.2005 Piotrowice

14. SKOP Kamil 87 70 122,5 2004

15. KASZTELAN Przemysław 53 65 118 5.10.2013 Małaszewice

– KASZTELAN Przemysław 51 66 117 3.08.2013 Mircze

16. KOZIEL Paweł 47,5 67,5 115 3.05.2002 Zielona Góra

17. CZUBA Łukasz 50 65 115 15.03.2008, Piotrowice

18. DZIUBA Bogdan 45 67,5 112,5 13.05.1984 Hrubieszów

19. BOBROWSKI Patryk 48 64 112 10.07.2015 Ciechanów

20. STASZCZUK Mateusz 48 63 111 11.04.2015 Piotrowice

 

Kolejno:

miejsce, nazwisko i imię, wynik rwania, wynik podrzutu, wynik dwuboju, data i miejsce uzyskania wyników

 

Trenerzy:

 Henryk Lebiedowicz,

Antoni Czerniak,

Leszek Tarnawski,

Andrzej Greszeta,

Andrzej Lizun

i ostatnio Marcin Kusiak


Stan – 31 grudzień 2018 r.

 

***

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

 

Foto – archiwum MKS Unii, zawodników, trenerów, lubiehrubie, maka i inne…