Tadeusz Słoma drugi w półmaratonie białostockim! – ZDJĘCIA

W związku z pandemią, organizatorzy półmaratonu w Białymstoku w dniach 7 – 22 XI 2020 r. przeprowadzili go wirtualnie, czyli każdy mógł tego dokonać w swoim rejonie i wyniki przesłać. Takiego wyczynu podjął się hrubieszowianin Tadeusz Słoma, który w kategorii 70 lat został sklasyfikowany na wysokim 2 miejscu.

Reklamy

Półmaraton Białystok – listopad 2020 r.

Podium M 70

Reklamy

1. Jerzy Okurowski Supraśl 1.50:13 godz.

2. Tadeusz Słoma Hrubieszów 2.00:30

3. Franz Dylla Tarnów Opolski 2.11:38

Komunikat:

PKO Białystok Półmaraton – Oficjalna strona

***

Tadeusz Słoma zaczął trenować biegi dość późno, dotychczas uczestniczył w 43 biegach, w tym 11 maratonach i 20 półmaratonach.

W tym okresie zdobył Koronę Maratonów i Koronę Półmaratonów a należało ukończyć po pięć biegów w różnych wyznaczonych miejscowościach.

Podjął się jeszcze większego wyzwania a mianowicie zdobyć światową Koronę Maratonów, gdzie należy zaliczyć również pięć maratonów, ale na pięciu kontynentach. Zaliczył już trzy: Rabat (Maroko), Tel Aviv (Izrael) i Amsterdam (Holandia) i niestety, jak na razie pandemia wstrzymała dwa dalsze w 2020 r. w Brazylii i USA (Nowy York) a już są opłacone.

Trenuje pięć razy w tygodniu zaliczając od 10 do 15 km, ponieważ cały czas liczy, że wszystko wróci do normy i będzie mógł zrealizować swój cel.

­

Opracował – mak, fot. archiwum T. Słomy